Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-03-2007, 20:51   #1
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Varsayılan 20-21 mart güllük raporu

20 mart salı günü işyerine vardığımda ani bir kararla şirket iş için güllüğe gitmemi istedi.baştan karşı çıkmama rağmen dayanamıyacağımı bildiğim konuya dayanıp (hadi gitmişken kalır balıkta avlarsın demezlermi).allaaah benim gözler aniden sanki yuvalarından çıkacakmış gibi parladı.hemen eve gidip malzemeleri topladım ve çıktım yola.ama ne çıkış.yolda gözüm sürekli havada hava rüzgarlı hava durumunuda dinlemedim acaba hava patlarmı orası nasıldır yem varmıdır inanmazsınız gidene kadar bu senaryolar binlerce tür aldı.sonunda vardık ama nafile rüzgar iyice şiddetlenmişti.hemen işin başına geçip biran önce bitirmeye çalıştım .vee akşam saat 7 surları güllük limandayım hemen bizim balıkçılağa geçip (ismini şimdi hatırlıyamıcam) sayın abimden yem istedim halime acımış olucakki dolabı açıp sabah avı için kendine ayırmış olduğu o kıpır kıpır canlı mamunlardan bir torbaya epeyce koyup bana uzattı. valla içimden bir ses olum bu sefer şanş senden yana hadi rastgele dedi. uzatmayalım vardım limanın kenarına hava biraz dinmişti hemen kamışları açıp salladım suya.ama saat ler geçmeye başladı hala tek bir vuruş yok .tabi bozmadık morali hala şans benden yana deyip hemen yer değiştirdim geçtim fenerin oraya 1-2 saat kadarda burada bekledim ama nerde gene bişey yok.geceyi fazla uzatmayıp dönüp bir otele yerleştim amacım sabah suyuna kalkmak.sabah terar limandan attım hala bişey yok tam sıkılmaya başlamıştımki oda ne elimdeki kamışa öyle bir asılma gelmiştiki hiç beklemeden direk asıldım oltaya.inanmazsınız gören orkinos çekiyom sanır nasıl bir heyecan var bilemezsiniz.epey kıyıya yaklaşmıştıkı oltanın hafiflediğini hissedince taş kesildim oda ne ot balığı.eh be yavrucum taaa izmirden kalkmış buralara gelmişim gele gele senmi geldin deyip bastım fırçayı balığa.ama görmelidiniz öyle güzel renkleri vardıki imkanım olsa alıp getirip akvaryumda beslemek isterdim sırtta dalgalı bir koyu mavi karın bölgesi ise kırmızı ve sarı karışık çizgiler izmirde hiç böylesini çekmemiştim.kuyruğunda gene aynı maviden benekler vardı fotoğrafını alamadığım için epey üzüldüm.başkada bir hareket olmayınca döndüm geriye.nasip başka zamana inşallah.
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-03-2007, 21:35   #2
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Serkan valla öyle bir tarif etmişsin ki inan benimde gözümün önüne geldi sanki, umarım bir dahaki sefere o hyal ettiğin orkinos büyüklüğünde balığı yakalarsın

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 06:20   #3
aganta borina borinata
Guest

geçmiş olsun...bi daha ki sefere...

bu arada dün akşam izmirdeki fırtınayı gördüm haberlerde...baya bi karıştırmış ortalığı...öyle sanıyorum ki fırtınanın ardına iyi balık yapabilir... kıyıdan çok emin değilim ama tekneden hava müsait olursa bu c.tesi açılacak arkadaşlar sanırım iyi haberlerle dönecekler... kıyıdanda dere ağızları, kum ve kayalık olan bölgeler sanırım balık yapar... pazar günü balık tam olarak sakinleşir kıyıdan da tekneden de iyi av verir sanıyorum... umarım hava muhalefeti olmaz... tekneyle açılmayı düşünen arkadaşlar ani fırtınalara karşı dikkatli olsunlar... geçen hafta adana ceyhan nehri ağzında bi tekne alabora oldu... bi kişi hayatını kaybetti...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 07:03   #4
sbasaran
Guest

güzel bir anıydı. şu balık olayı ne kutsal bir olay ki, gitmek istemediğin işe bile götürtüyor. inşallah bir dahaki sefere.
doğan haklısın. büyüklerimiz "lodostan sonra, poyrazdan önce" derler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 08:36   #5
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Serkan kardeşim anı paylaşımın için teşekkürler.Emin ol 7 den 77 ye her yaşdan bu güzel ''tutkuya'' kapılmış olan hepimiz aynı duygu ve his içerisindeyiz.İş balık avlama olunca hepimizin yürekleri kıpır kıpır ettiğinden eminim.İnşallah daha uygun zamanda, daha iyi avlar yapmamız temennisiyle rastgelsin diyorum....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-03-2007, 09:01   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Bizim işyerleri bizi böyle işlere göndermiyor valla . Bir dahaki sefere daha bereketli olur inşallah...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 07:57   #7
mufi
Guest

Serkan saglık olsun. malum biz amatör balıkçılar hep umut ile yaşarız...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-03-2007, 09:48   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Serkan abi hem ziyaret hem ticaret olmuş balık olmasada senin için kafanı boşaltmaya yetmiştir sanırım. Umarım önümüzdeki güzel yaz sezonunda bol bol istediğin balıklardan avlarsın.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları