Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-12-2010, 00:02   #1
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Varsayılan Org. öncesi antreman yapalım dedim katliam yaptığımı söylediler :)

çok uzun bir süredir balığa gidememiştik kurlarımız büyüyüp canavar olmuştu ve nihayet 19/12/2010 pazar günü avlanmak için cumartesi gecesi düştük yollara güvercinlik iskelesine vardığımızda saat 05:00 idi kaptanımız bizi teknede hazır bekliyordu çayı ocağa koymuştu vira bismillah deyip açıldık avlak bölgemize ekibimiz (daltonlar) lakabı ile eniştem EMİNCAN, TANER, AHMET (avarel) ORKUN, ve BEN cuma akşamından itina ile hazırladığım 496/1 iğne takımlarımızı taktık oltalarımıza yarım saatlik bir yolculuktan sonra avlak bölgemize vardık o an büyük bir şok yaşadım avlak bölgesi çupra yetiştirme çiftliklerinin tam dibi idi kafeslere olan mesafemiz 50 mt den yakındı sanki çok bozulmuştum ama bu olay ekibimin çok hoşuna gitti tabi çünkü kesin balık yakalayacaklardı nede olda kafesten kaçan balıklar altta diye düşünüyorlardı bende bozulmama rağmen ses çıkarmadım ama içim içimi yiyordu tabi bu iş bence amatör balık avi değil beceri ve haz olma değil de bir nevi canlı balık satın almak gibi bir durum du sanki... ama öyle olmadı tabiiii kahvaltımızı yapıp oltaları salladık aşağıya 55 - 60 mt civarı derinlikte oltalara tık yok aşağısı boooşşşşşşşşşşşşş sevimdiğimi belli etmedim tabi kaptanımız yarım saat sonra demir aldı başka kafese, oradada durum aynı yine demir aldı başka kafese hahahahaha balık yokkkkkk hava da öyle kararsızki çisil çisil yağıyor duruyor biraz güneş açıyor derken tekrar kapanıyor sonra tekrar yağmurrr maceraya bakarmısınız ama bu arada ekibin yüzü çok kötü balık merasında balık tutamıyoruz. derken arada küçük vuruşlar gelmeye başladı aşağıdan ilk misafir orkun arkadaşımdan geldi İZMARİTT ben dayanamadım doğru kaptanın yanına bizi kafeslerden başka bir yere veya topuk veya kayalık bir bölgeye götürmesini istedim kaptan biraz bozuldu fakat PATRON BENİMM tabi kırmadı açıldık epeyce takımlar aşağıyaa hop mercan benden ohh dedim işte bu hemen karşılık orkun dan geldi kocaman bir levrekkkk maşallah baba gibi kıskandım tabiii içlerinde en tecrübeli benim ama büyük balık orkundan nasip işte bu arada bütün arkadaşlar 1 er 2 şer izmarit mercan almaya başladılar hop iri bir çupra kaptandan tebrik merasimi bende hırslanmaya başladım tabi neyse ben 4 - 5 tane iri izmarit 4 tane mercan almıştım keyfim yerinde idi ama ekibin pek şansı yoktu ben dayanamadım ön tarafa geçip iğnelerimi 4 numara çapraz iğne ile değiştirip geri geldim salladım aşağıya bir ara oltanın ucunun hafifçe aşağıya eğilir gibi olduğunu gördüm bilmeden vurdum tasmayı ama olta aşağıda bir yere takıldı gibi oldu ben başladım sarmaya çok güç çeviriyordum gırgırı kaptan dediki tuncay iri bir çupra çekiyorsun kardeş dedi sevinerek heyecanla sarmaya devam ettim tabi sar sar sar ama çok zor sarıyorum kaptan yanımda seleyi hazırladı balığı tekneye almak için ama balık tekneye 10 mt cıvarı varken iğneden kurtuldu : olta kuş gibi hafifledi offf ne kızmışım beee farkında olmadan elimdeki oltayı balık kovama çarpıvermişim olta kırıldı kova kırıldı balıklar çırpınmaya başladılarr herkez şol oldu tabi ilk defa PAŞA tutacaktı ama nasip değilmişşş hırs bu ya azimle uğraştım yarım saat kadar onra aynı olay bir daha olta yamuldu aşağıya zor zor sarmaya başladım bu arada içimden de dua ediyorum aşağıdan geln misafire yalvarıyorum KAÇMAAAAAA diye bu sefer dikkatliyim artık veeeeeeee 2 TANE PAŞA aşağıdan selam verdi gördum onları YİPPPHUUUUUUUUUUUUUUU işte bu dedim paşa hemde 2 taneeeee sonrası mı devamlı çekmeye başladım ne kadar çektiğimi bilmiyorum ama biraz sonra orkun antenli mercanı alıverdi tekneye çokkk yakışıklı idi ama neden se arkadaşlara çok rica etmeme rağmen teknede foto almadılar aldırtmadılar. neden mi çok fazla tuttuğum için ollar hiç paşa çekemediler o yüzden neyse buyrun bunlarda fotolarım yem olarak canlı mamun, sardalye,hamsi, tuza yatırılmış tavuk göğsü (tavuk göğsüne iştahla atladılar) bundan sonra hep yanımda bulunduracağım.

saygılar

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.

Bu mesaj en son " 22-12-2010 " tarihinde saat 07:31 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları