Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Organizasyonlar

Organizasyonlar Her türlü fuar, av yarışması ve üyelerin aralarında yaptığı organizasyonlar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-09-2012, 15:14   #1
hmisir
Oltacı

Varsayılan 2012 SAROS KAMP RAPORUMUZ Video

Merhaba değerli arkadaşlarım, bayramın 2. günü başladığımız kampımız cumartesi akşamı sona erdi. Bu süreç zarfında bir çok fotoğraf ve video çekimi yaptık. Bunları ayrı ayrı yayınlayıp sayfaları doldurmak yerine bir video hazırladım.

Ön bilgi olarak ifade etmek isterim ki av raporundan ziyade kamp raporu gibi bir çalışma oldu. 400'e yakın çekim içinden seçerek, ayıklayarak, montajlama yaparak 10 dakikalık bir video hazırladım, inşaallah sizleri sıkacak kadar uzun olmamıştır.

Balık olayına gelince, Saros canlı çeşitliliği açısından bizleri memnun etti fakat umut ettiğimiz trofe balıkları maalesef bulamadık. Bunun dışında bol bol mercan, uskumru, kupes avladık. Arada kalamar, köpekbalığı, vatos, zargana, karagöz, iri istavrit, ispariler de bizleri ziyaret ettiler. Gece avlarımız çok zevkli geçti, su yüzeyine kuvvetli ışık tuttuğunuzda kısa sürede sayısız miktarda küçük canlılar, planktonlar, böcekler toplanıyor, hemen ardından bunları avlamak üzere zarganalar ve uskumru sürüleri alttan harekete geçiyor. Bunları izlemek bile keyifliydi. Su üstünden gece çaparisiyle bir miktar uskumru da alabildik.

Unutamayacağımız kalamar gecesinden de bahsetmek isterim. İlk benim oltama geldi, mercanı çekerken birden bir ağırlık bindi, hemen kalamayı açtım ve yavaş yavaş yorarak çekmeye başladım, bir süre sonra bıraktı, yukarı çektiğimde mercanın ense kısmından derince ısırılmış olduğunu gördüm. Tabii hepimiz istanbul balıkçısıyız aklımıza kalamar olacağı gelmedi. Daha sonra bu esrarengiz avcı hepimizin oltalarına sırayla binmeye ve kalamalarımızı cırlatmaya başladı. Nihayetinde su üstüne kadar gelerek o muhteşem kırmızı görüntüleriyle kendilerini gösterdiler. Hiç birimiz kalamar avlamamışız ve yanımızda uygun ekipman yok. O gece 20'den fazla kalamar kaçırdık, ben sadece 1 tane alabildim o da küçükçe bir taneydi.

Levrek için 1 ay kadar daha beklemek gerekiyormuş, 1 tane bile alamadık. Avladığımız balıkların çoğunu denize iade ettik. Dünya kadar canlı mamun çıkardık fakat 1 tanesini bile canlı kullanmak nasip olmadı. Talaşın içinde küçücük kovalara tıkıştırıp buzdolabına koyduğumuz mamunlar kısa sürede öldü.
Canlı teke kullanabildik, mercanda iyi sonuç verdi. Neyse sözü daha fazla uzatmadan sizleri kamp raporumuzla başbaşa bırakıyorum, tüm forum üyesi arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımızla.

Bu mesaj en son " 22-09-2012 " tarihinde saat 14:16 itibariyle ibrahimz35 tarafından düzenlenmiştir....
hmisir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-09-2012, 15:05   #2
nadirsakoglu
Çımacı

Tebrk ederim gerçekten çok güzel günleriniz olmuş.
nadirsakoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2012, 00:08   #3
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Oltacı hmisir;
aramıza hoş geldin...videoyu beğendim...paylaşım içini teşekkürler....İyi günler, bol güneşler...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2012, 10:44   #4
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

hoş geldiniz. ilk mesajda güzel bir paylaşım. teşekkürler.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları