Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-07-2011, 07:58   #21
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

abi bunlar bitmiyor.geçen yıl askerliğimi bilecikte asteğmen olarak yapmıştım.neredeyse her gün tulumu giyer turnaya at çek yapardım .gölün her tarafını biliyorum olta bir yere takıldımı bi bakıyorum yüzlerce metre ağ.inanırmısınız yaklaşık 10 defa av yapacağım yerde bu adamlarla uğraştım.bir defasında o kadar ağ atmışlarki ağ çekerken çamurla dolduğu için çekemedim arabanın arkasına bağlayıp çektim yüzlerce sazan ve yayını suya geri bıraktık.yaktığımız ağın haddi hesabı yok.vatandaş yanlış anlar diye çoğunu orda imha ediyorduk.anlamadığım şey ağ atıp yakalasan ne olacak sazanın maddi değeri yok.hadi onuda geç nasıl bi şey o kadar yediğin küfre değebilir.cezalarla olacak iş değil toplumsal vicdanı yukseltmek lazım.özellikle bilinç demiyorum eminim bu adamlar ne yaptığının çok iyi farkındadır.
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-07-2011, 14:05   #22
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Bunlar bilinçsiz falan değiller.. Bu yüzden yakaladığın zaman 600 TL falan değil, alacaksın 6 ay içeri atacaksın doğaya zarar vermekten.. Bakın bakalım bir daha gölün kenarından bile geçebiliyor mu..

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-07-2011, 21:32   #23
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

mustafa abi ellerine kollarına sağlık abicim çok güzel haretler bunlar çokkkkhelal olsun sana paylaşım için teşekkürler
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-2011, 07:40   #24
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bunlar bilinçsiz falan değiller.. Bu yüzden yakaladığın zaman 600 tl falan değil, alacaksın 6 ay içeri atacaksın doğaya zarar vermekten.. Bakın bakalım bir daha gölün kenarından bile geçebiliyor mu..
aynen öyle gayyet iyi bilinçliler bu adamlar.bu adamlar yüzünden gölün kenarına kamp kursan 10 saatte ancak bir balık geliyor.teknik olarak oltacının balığı bitirmesi zaten imkansız
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-07-2011, 19:54   #25
sazancı
Miço

sazancı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
abi bunlar bitmiyor.geçen yıl askerliğimi bilecikte asteğmen olarak yapmıştım.neredeyse her gün tulumu giyer turnaya at çek yapardım .gölün her tarafını biliyorum olta bir yere takıldımı bi bakıyorum yüzlerce metre ağ.inanırmısınız yaklaşık 10 defa av yapacağım yerde bu adamlarla uğraştım.bir defasında o kadar ağ atmışlarki ağ çekerken çamurla dolduğu için çekemedim arabanın arkasına bağlayıp çektim yüzlerce sazan ve yayını suya geri bıraktık.yaktığımız ağın haddi hesabı yok.vatandaş yanlış anlar diye çoğunu orda imha ediyorduk.anlamadığım şey ağ atıp yakalasan ne olacak sazanın maddi değeri yok.hadi onuda geç nasıl bi şey o kadar yediğin küfre değebilir.cezalarla olacak iş değil toplumsal vicdanı yukseltmek lazım.özellikle bilinç demiyorum eminim bu adamlar ne yaptığının çok iyi farkındadır.
Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bunlar bilinçsiz falan değiller.. Bu yüzden yakaladığın zaman 600 TL falan değil, alacaksın 6 ay içeri atacaksın doğaya zarar vermekten.. Bakın bakalım bir daha gölün kenarından bile geçebiliyor mu..
Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mustafa abi ellerine kollarına sağlık abicim çok güzel haretler bunlar çokkkkhelal olsun sana paylaşım için teşekkürler
Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynen öyle gayyet iyi bilinçliler bu adamlar.bu adamlar yüzünden gölün kenarına kamp kursan 10 saatte ancak bir balık geliyor.teknik olarak oltacının balığı bitirmesi zaten imkansız
bütün görüşlerinize katılıyorum aynen öyle balıkçılık cezalarına bir standart getirilmeli.
sazancı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-07-2011, 10:02   #26
Onur ADIGÜZEL
Çımacı

Onur ADIGÜZEL kullanıcısının avatarı

bu harika olayda emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum
Onur ADIGÜZEL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları