Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-04-2007, 10:06   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan 22 Nisan Raporu

Öncelikle Muvaffak abimize çok geçmiş olsun diyorum.
Güzel başlayan tatsız devam eden ama Muvaffak abiden gelen iyi haberlerle tekrar güzel sonlanan av maceramızı anlatmaya başlıyorum.
Sabah anlaştığımız üzere 4:30 sularında balçova kipanın önünde buluştuk. Ve kahvaltımızı yapmak için narlıderedeki kahvemize gittik. Yemeğimizi yedikten sonra ver elini gerence diyerek yollara düştük. Planladığım gibi av yerine tam zamanında gelmiştik hava henüz yeni yeni aydınlanıyordu. Hemen meraya yayıldık oltalar yemlendi ve bekleyiş başladı. Ufak balıkların kıyılamaya başlamış olması bizi dahada ümitlendirmişti ilk başlarda. Bunlar varsa muhakkak çupiler mırmırlarda kıyılamıştır diye düşündük. Sayın Onur bey küçük müçük dinlemeyerekten mırmır-sarpa-karagöz-ısparoz ne var ne yok topladı. Tabiki hepsini geri iade ettik. Baktık ki böyle olmuyor bir keşif ekibi oluşturduk. Serkan & Erhan & Adnan (isimlerin uygunluğundan dolayı böyle bir ekip kurduk)ekip bu kadroyla dağ taş demeden ilerleyerek yeni yerler keşfetmek ve balık bulduklarında bize haber vermek üzere yola çıktılar. Bu sırada av yerinde Muvaffak abi kefallerin canını yakmak için suyun üstüne çekmeye çalışıyordu. Birden yemleri bana getirdi geçti oturdu. O an bi terslik olduğunu söyledi hemen erhan abiye ulaşıp gittiği yerden geri çağırdık. Ve muvaffak abiyi izmire geri götürmek için yola çıktı. O an ne tadımız kaldı ne tuzumuz. Daha sonra erhan abiden gelen telefonla rahatladık. Muvaffak abiyi hastaneye bırakmış ailesine teslim etmiş ve gayet iyi olduğunu bildirdi ve tekrar bize katılmak için yola çıkacağını bize uyarsa güzelbahçe civarlarına dönebilirmiyiz diye sordu tabiki kabul ettik çünkü balıktan ziyade birlikte olabilmekti amacımız. Tam toparlanmaya başlamıştık ağ toplayan bir balıkçının ağlarının bizim olta atma mesafemize kadar yakına serdiğini gördük bu güzelim merada nasıl balık olmaz sorusunun yanıtınıda öğrenmiş olduk. Yola çıktık yolda karar değişti ve özbek taraflarına gitmeye karar verdik. Erhan abiye kim haber vericeği muallakta kalınca biz av yerine giderken ona haber verdik ilk av yerine geldik baktık ki burda rahat edemiyoruz. Toplandık ve erhan abiyi bekledik eşyaları ona yükleyip yeni yerimize doğru hareket ettik. Şöyle güzel bir ağaç altı bulduk dedik ki mangalımızı yakalım karnımızı doyuralım. Bir kısmımız yemek işini hallederken bir kısmımızda oltaları salladı. Olta atanlar çok takıldığı için herkes pes etti ve yemek işine ağırlık verdik. Börekler, zeytin, peynir domates salatalık meyvesuları oy oy oy ne ararsanız var. Tabi birde sucuklarımız vardı. Yedik içtik güldük eğlendik soframızı toparlayıp yürüyerek keşife çıktık. Güzel bir burun bulup yerleştik. Burda Kıvanç abinin oğlu Orçun at çek yapmaya başladı ısparoz karagöz lapin ne bulduysa gözünün yaşına bakmadan kovaya yolladı. Kontra atak olarak Onur abicim başladı karagözleri çekmeye diğer katılımcılarda arada tek tük ısparoz kargöz lapin ve kokar çuprası çekiyorlardı. Bi ara onur abinin kamışa baktım suya değecekti neredeyse bir çıkardı kiii abaooou kocaman bir sargos zaten günün tek kayda değer balığıda o oldu. Akşama kadar saydığım balıkları tek tük yakalaya yakalaya günü bitirdi katılımcılarımız.Haaa şimdi sorarsanız "eeeee tago hani senin balıklar?" bende diyorum ki abilerim kameramanlık yaptım.
Katılan tüm abilerime ve Orçun kardeşime teşekkür ediyorum gayet güzel bir gün geçirdik.
Fazla fotoğraf çekemedim ama video kaydı hiç fena olmadı sanırım (izlemediğim için sanırım diyorum) Erhan abiden görüntüleri bekliyoruz.

Söz Fotolarda
TEKRAR GEÇMİŞOLSUN MUVAFFAK ABİ

RASTGELSİN MERKEZ KAFASINA GÖRE HERKESSS

EH ÖĞLEN OLDU ACIKTIK

MANGALDAN SORUMLU DEVLET BAKANIMIZ KIVANÇ BEY

SOFRAMIZ HAZIR

Serkan abinin makinada 1-2 foto daha var onlarda ulaşınca buraya ek yapıcam toplu fotomuz var.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları