Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-03-2012, 07:51   #11
bytt
Çımacı

bytt kullanıcısının avatarı

Tebrikler sayın hemşerilerim. Çiftlik yakınlarında zaman kaybetmektense açıkta kayalıklarda az ama öz almak çok daha iyidir. Rastgelsin....
DENİZLİ- A Rh+
1983
(5062102565)
bytt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-03-2012, 09:55   #12
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Tuncaaay.sen bi harikasın.

Her şey çok güzel gönlünce olmuş.Senden çok güzel roman yazarı olurmuş.Anlatımın süper..de bir de şu resinleri diyorum şöööööööyle kıyıya değilde endamlı yerleştirsen bizde seni biraz daha yakın çekim görebilsek.. Diyorum.

Tuncay'ım bu güzel paylaşım için teşekküeler.Afiyet olsunlar...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2012, 13:56   #13
brskzkbs
Oltacı

brskzkbs kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Tuncay GÜNAY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
DENİZLİ TEAM arkadaşlarımdan aytaç ve numan ile hafta ortası balığa gitmek için anlaştık. bildiğimiz bölgelerdeki kaptanları arayarak balık hakkında bilgi aldık gelen haberler hiçte iç açıcı değillerdi kimi arasak balık yok diyordu içimiz karardı resmen fakat kurtlarımız felaket büyümüşlerdi balık olmasa da biz ava gidecektik bide yemcileri araştırdık yemlerin ideal olduğu söylendi (YALANNN) biz yine de her ihtimale karşın karides almayı düşündük ben hemen 1 kg karides alıp doğru aytaç arkadaşımın dükkanına gittim çaylar eşliğinde karidesleri temizleyip tuza yatırdık iyi de etmişiz. neyse cuma akşamı saat 23:30 da düştük bodrum yollarına lay lay layy telefonla diğer arkadaşlarımızı arayıp haber verdik onlarda yolda olduklarını söylediler umut yolculuğu başladı denizli çıkışındaki bir benzinlikte buluştuk ve 2 araba önlü arkalı hedef bodrum yolculuk başladı aydına geldiğimizde her zamanki çorbacımızda mola verdik güzel bir süpriz yapmışlar arkadaşlar bize çocuklarını da getirmişler bilseydim bende kızımı getirirdim neden söylemediniz fırçasını yapıştırdım hemen 9 yaşındaki kızım her balığa gidişimde beni de götür baba diye üsteliyor ben de sonra kızım diyordum. saat 05:00 da güvercinlik limana vardık hemen tekneye bindik ve kaptana alo dedik telefon sesi teknenin içinden duyulunca bir anda şaşırdık kaptan bizi teknede bekliyormuş yüzünü yıkamasıyla vira bismillah deyip pat pat pat pat pat denize açıldık 1 saat gibi yolculuk sonunda avlak yerimize vardık. offffff ya bendeki moral neşe şevk bir anda kayboldu neden mi bilindik hikaye kaptan bizi 90 denilen çiftlik kıyısına götürdü ve avlağımızın burası olduğunu söyledi ben başladım söylenmeye ve oltaları suya buluşturduk 1,5 saat kadar kaldığımız yerde hiç balık tutamadık çünkü yoktu orada balık 20 tekne vardı ama kimse balık çekmiyordu. işin kötüsü 1,5 saat boyunca inanın 1 tek vuruş bile alamadık. diğer teklerde de durum aynıydı artık yer değiştirilmesi gerekiyordu. değiştirme planı yapılırken aytaç ve kaptana oooooppp dedim anlamam ben çiftlik kıyısı bizi açıklara kayalık olan yerlere götür polemiğinden sonra ben ağır bastım tabiii çekilirmi benim surat akşama kadar hahaha kayalık bölge bulundu tabi oltaları yemleyip attık aşağıya 10 dakka gibi bir beklentinin ardından aytaç kardeşim 1 kiloya yakın bir mercanı tekneye almak için çok çetin bir mücadele verdi aldıda tabi o mercanla birlikte makinasının yetersiz olduğunuda anlamış oldu kendisine güzel bir makine almaya karar verdik. arkasından bende 1 tane iri mercanı alıverdim tekneye bu arada numan kardeşimin aşağıdaki hanosları temizleme gibi bir misyonu vardı onu yerine getiriyordu hahahaa. iyiki işi şansa bırakmamışız karidesleri almakla mamunlar idealmişşş ne ideali be mamunlıktan çıkmışlar canavara dönüşmüşler aşağıdaki balık mamunu değil de mamun balığı yiyecek sanki diğer arkadaşların sadece mamun ile avlanmalarına içimiz elvermedi onlarla paylaştık yemlerimizi. arkadaşlarda bir kaç parça balık aldılar güzel karagözler de tekneye misafir oldular amaaaaaa kırmızılar bizden tabi aytaçla beraber. neyse bu arada ben klasik olan antenlimi aldım gene 4 adet kırmızı ile eve döndüm aytacın kırmızı sevinci bir başka oldu tabi öptü oları tek tek yüzündeki sevinci ise fotolarda görürsünüz. artık çiftlik kenarında av yapmayacakmış bundan sonra kendileri benim gibi kayalık yerleri tercih edecekmiş 4 kg kaçkın tutmaktansa 4 ader mercan tutacakmış. bu arada aldığımız mamunları mazmuz olsun diye kullandık artık yemcilere selam olsun burdan of çok uzattım gene buyrun arkadaşlar avımızın fotoları.

daha güzel avlar sizlere nasip olsun
bu avımızıda sayın hakan abi ve barış kardeşimiz (denizli team) bizlerle olamadılar bir defaki sefere denizli team tam kadro karşınızdayız.
valla dediğin kadar varmış abi. bu ne boyle ya. aytaç abim sen de aramıza hoşgeldin. Hakan abi biz olmayınca mı çekiliyor bu balık üstüme alınmaya başladım.

KÜÇÜK BALIK YOKSA BUYUK BALIK TA YOK

Bu mesaj en son " 13-03-2012 " tarihinde saat 19:53 itibariyle Anıl ÜNALAN tarafından düzenlenmiştir....
brskzkbs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2012, 15:29   #14
c*.türkiyem.c*
Çımacı

c*.türkiyem.c* kullanıcısının avatarı

Wink

kardeşim nasip be bizle alakası yok belki biz de olsak av daha beeketli geçecekti
Eski 12-03-2012, 16:12   #15
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
avlar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok güzel bir av olmuş tebrik ediyorum,rastgelsin.
teşekkürler tamer abi daha güzellerini beraber yaşarız inşallah.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2012, 16:14   #16
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
c*.türkiyem.c* tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
vay vay vay bensiz heee kırmızılar aytaç kardeşimin telefondan anlattığı kadar varmış tebrikler bir daha ki avlarda birlikte olmak dileklerimle rastgelsinn
hakan abi teşekkürler beğendiğin için sensiz içimize sinmedi zaten en kısa zamanda beraber inşallah. siz yoksunuz diye az tuttuk zaten

0 0532 522 56 77

Eski 12-03-2012, 16:16   #17
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
aslan kral çekirge tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bu siteye üye olan bütün arkadaşlara merhaba ben aranıza yeni katıldım ismim aytaç kurtuluş bundan soraki avlarda hepinize eylence ve başarılar dilerim tuncay kardeşim güvercinlik avımızı çok güzel özetlemişsin teşekkür ederim sayende çiflik avlarından vaz geçtim bundan sora çiflik yok mercan var inşallah hahahaha hakan abi ve barış kardeşim bidahaki avda beraber olacaz inşallah hepinizi seviyorum hepinize iyi günler ve iyi avlar diliyorum
aytaç kardeşim aramıza hoş geldin bakıyorum da kırmızıyı sevdin artık skor değilde kalite demeye başlamışsın bu çok iyi haftaya kazıklıııııııı

0 0532 522 56 77

Eski 12-03-2012, 16:18   #18
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
maangin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tebrikler hepinize, guzel balik almissiniz, afiyet olsun.
mehmet ali abi teşekkürler darboğazın kırmızısına benziyorlar mı ne dersin nasip olursa oranın kırmızıları ile de tanışacağız.

0 0532 522 56 77

Eski 12-03-2012, 18:39   #19
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
dogukan1997 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tuncay abi ellerine sağlık bügün hep bu paylaşımını bekledim açıkçası merak ettim ve değmiş ellerine sağlık. Daha bol ve irilerinin seninle olması dileğimle rastgele abi .
teşekkürler doğukan balığa gideceğimi nereden biliyordun beklemişsin paylaşımı anıl abin mi söyledi yoksa baktım org. işi sonraya kaldı bende vurdum kendimi denize bu güzeller nasip oldu daha güzel avlar sizlere nasip olsun.

0 0532 522 56 77

Eski 12-03-2012, 18:42   #20
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Az ama öz avları hep sevmişimdir abi Mercanlar güzel gözüküyor kimsede balık yoksa vardır bi azizlik bi daha ki sefere daha bol olmasını dilerim sayın abim
anılım teşekkürler balık az olsun ama kalite olsun derim hep bilirsin çok balığı olmasını istemiyoruz zaten tava dolsun yeter. olursa da hayır demiyoruz
bu arada senin teknenin suya inmesini bekliyoruz bilesin haberini bekliyoruz.

0 0532 522 56 77

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları