Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-08-2008, 09:53   #1
dersuuzala
Oltacı

Varsayılan 24/08/2008 Ildırı raporu..

Yer:Ildırı
Yem:Mamun
Takım:3'lü dip Oltası
Hasılat:3 Çipura,1 Levrek, 1 İspendek
Karagözler,Kupesler vs.vs.Totalde 44 adet.

Merhaba arkadaşlar;
Çorlu'dan 1 seneye yakın süredir görmediğim Ağabeyim Oğuz ve yeğenim Oğulcan (kılpaçino) geldiler.Cumartesi sabahı hiç aklımızda yokken abim hadi bizi kıyıdan balığa götür dedi.Bende kıyı yerine tekne kiralayacağımızı belirttim .Tabi hemen atladı(Adamın 30 senesi olmuş balığa çıkmayalı,atlamaz mı?)Hemen internete dalıp siteden Ildır'dan bir balıkçı abimizin telefonu edinip,hiç zaman kaybetmeden aradık.Kendisinin bir başka işi olduğu için bizi bir arkadaşına yönlendirdi.Ki biz çok memnun olduk.Sevgili Yalçın abimizi tanıdığımız için.İnanılmaz yardım sever,güler yüzlü sıcak bir deniz insanı.(kendisine çok teşekkür ederiz).Hemen sabah 5 için randevulaşıldı ,gün içinde takımlar hazırlandı,yenilendi ve heyecanlı bekleyiş başladı.Sabaha karşı 3 gibi yola çıkıldı,nevaleler ve Narlıdere'den kıpır kıpır taze mamunlar alındı.söyledim ya 30 sene sonra ilkkez balığa çıkacak bir adamın heyecanıyla biraz gazlandı ve arada abi acelen ne yavaşla cümleleri arasında aman kaptan beklemesin diye cevap alındı ve yola biraz daha sakin bir şekilde devam edildi.4:30 gibi olmamız gereken noktaya vardığımızda Yalçın abiyi bekleyiş başladı.10-15 dakikalık bir bekleyişten sonra Yalçın abi geldi ve ilk tanışma faslından sonra tekneyi hazırlaıp avlağa doğru yola koyulduk.Yakın bir mesafede 15-20 dakikalık bir yolculuktan sonra asıl noktamıza varıldı.Sevgili abim ben Oğulcan'ın (kılpaçino) takımını hazılarken mamunları iğneye yerlştirmiş ve dibe doğru yolculuklarını başlatmıştı bile.İlk vuruşu aldığında yüzündeki gülümsemeyi anlatmak imkanız.Neyse çok gevezelik yapmayayım.Ben hala Oğulcan'la uğraşırken abim karagözleri,iri isparozları almaya başlamıştı ki abimin bir an doğrulduğunu ve misinayı yavaşça çekmeye başladığını gördüm.Gelen arkadaş oldukça güzel yakışıklı bir çipura idi.Keyifle tekneye alındı ve kibarca livara yerleştirildi.Abim o gün toplamda 3 çipura aldı ve yıllardır çektiği hasreti bir nebzede olsa giderdi.gelelim Oğulcan Bey'e hayatının ilk balık avına çıkmış bir delikanlı olarak pek keyif aldığını söyleyemem.Bilgisayar çocukları üşeniyorlar ve tatmin etmiyor böyle olaylar onları.Zehiri damarlarına zerk etmeye çalışsakta malesef etkili olmadı sıkıldı oldukça.Sıkılmasına rağmen biraz artistlik yapsada oturdu ,uyudu radyo dinledi ve söylendi.Neyse ki hiç aldırmadık.Yalçın abi biraz bizim kılpaçino ile ilgilenmeye çalışsada ona incelikler öğretmeye uğraşsada bizimki pek ilgilenmedi.Neyse ki Oğulcan'a yaptığı yeni takımları seve seve biz kabul ettik.Gelelim bana,oğulcan la ve takımlarla uğraşmaktan ilk başlarda verimli olamasamda bizimkisinin olaya uzaklaşmasını fırsat bilip, ben olaya oldukça yakınlaştım.Bu yakınlaşmamın sonucunda önce bir ispendek ki geriye iade edilemedi hasar aldığı için.Daha sonrasında oltamın bir anda sarsılmasıyla bende sarsıldım,abim yüzünde renk değişti kızardın dedi.Sağlam bir asılmayla irkilip hemen toparladım ve gerekeni yapıp yavaş yavaş çekmeye başladım.E tabi insan merak ediyor,tekneden baş suya değecek neredeyse.Misina gezmeye başlayınca anladıkki levrek ve parıltısınıda görünce keyif dahada bir artıyor tabi.Eeee tabi birde şimdiye kadar yakaladığım ilk levrek olduğunu düşününce insan bi coşuyor doğal olarak.Neyse keyifli bir pazar sabahının ardından öğlen de evdeki yerimizi almıştık.Abim yıllık izinde olduğu için bizim kılpaçino ve eşiyle tatildeler.Fakat bu hafta sonu da balığa gidebilmemiz için tatilini kısa kesecek.Adam özlemiş balık tutmayı.Tatili kim takar ve bundan güzel tatil olurmu.
Sevgiler,saygılar arkadaşlar.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
dersuuzala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-08-2008, 11:23   #2
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Elinize sağlık.

hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-08-2008, 14:59   #3
halim20
Tayfa

halim20 kullanıcısının avatarı

Yılmaz tebrikler güzel av yapmışsınız..
halim20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-08-2008, 22:42   #4
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Unhappy Ildır'da ilk ve son çipura avım...

Cumartesi günü öğleden sonra ben de Ildır'da aynı yerde bir arkadaşın davetlisi olarak 4 kişi çipura avına çıktık Bu benim Ildır da ilk defa çipuraya gidişimdi ve de SON
Yemler İzmirden geldi; bir patlak (950gr)kıpır kıpır, tekne harika, yolculuk 15 dk sürdü..! Diğer tekneler gibi biz de Pınar Balık Çiftliğinin dubalarından birine bağlandık Ben şaşkın vaziyette elimdeki GPS i sessizce çantama koydum, zannediyordum ki arkadaşımız bizim gibi özel bir kerterizle ava götürecek bizi Meğer kerterizi çiftliğin dubalarıymış
Neyse; derinlik 7-8 metre, yemleme başladı; devam ediyor, ediyor, ediyor, bitmek bilmiyor((( Yandaki teknelere bakıyorum durum pek farklı değil..! Ha bire yemleyip indiriyoruz oltaları. Sonuç ya eşek ısparozu, ya karagöz cücesi,ya kupes, tek tük erkek mercan yavrusu; anlayacağınız bir sürü harami Bizim tekneden bir , diğerteknelerden de yaklaşık 10 çipura yakalandı onca zaman. Yaklaşık 4 saat süre..!
Hiç sesimi çıkarmadım ama herhalde yüzümden ruh halimi anlamıştır herkes
Biz Ilıca da onca zamanda denizin ortasından, 50 sülünezle bir kova muhtelif boy ve cinslerde balık tutuyoruz. Ne işimiz vardı bizim Ildır da???
Bu iş bana balık avı gibi gelmedi açıkçası Bu iş balık avlamaktan öte sanki balık almaya gitmek gibi geldi açıkçası
Bu benim son maceramdır Ildır balık çiftlikleri dubalarına bağlanıp havuzdan balık tutma işi
İnanın gece rüyamda; durmaksızın mamunla olta yemliyorum ve olta saniyede alabros traşlanmış olarak geri dönüyor görüyordum
yemin ederim; ben ben olalı böyle ızdırap çekmedim
Benim bildiğim; çipura kayıktan tırnak yengeçle avlanır, hayatım boyunca kayıktan zoka ve tırnak yengeçle ile avlanmışım ve başarılı olmuşumdur, özellikle İzmir körfezinde...
Evet; size Ildır balık çiftlikleri dubalarında bağlı olarak; ilk ve son çipura avımı anlattım.
Ancak sözüm meclisten dışarıdır
Eski 28-08-2008, 22:51   #5
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Yılmaz kardeşim;
Sakın bu yazdıklarımdan ötürü üzerine bir şey alınma. Bu benim samimi düşüncelerim; ve yaşadığım bir tecrübenin biraz esprili bir şekilde ortamdaki arkadaşlarımıza aktarımıdır...
Sürç-i lisan eylediysem, affola
Eski 02-09-2008, 11:16   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yılmaz abicim tebrik ederim turnayı gözünden vurmuşsun Gecikme için özür diliyorum yeni gördüm balıkları

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2008, 21:00   #7
legend1907
Çımacı

legend1907 kullanıcısının avatarı

güzel av olmus onca seneden sonra heyecan duymak güzel bir sey

HEP DESTEK TAM DESTEK
legend1907 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2008, 04:47   #8
karabins
Oltacı

karabins kullanıcısının avatarı

yusuf abi ıldırının cok güzel avlak yerleri var.ama oranın en önemli özelliği sabah suyunu nerde ögle ve aksamı nerde avlayacağın.orda balık sürekli hareket halinde.inan cok yoruluyoruz .ama akşama kadar balık arıyoruz.bak dün ki ıkdırı raporunuda yayınlanması için eklicem bugün.yordu ama bereketli gectiama balık tutamadığım tek yer sizin nickiniz olan gerence.oranın avlakları konusunda bilgi verirsen seviniriz abi..saygı ve sevgiler
Eski 24-09-2008, 04:50   #9
karabins
Oltacı

karabins kullanıcısının avatarı

bu arada yılmaz arkadasım.aylardır orda balığa giderim henüz bir tane lavrek tutmus değilim dostum.nedir bu işib sırrı güzel av kardeşim.tebrikler
Eski 24-09-2008, 12:02   #10
muratbaykent
Kaptan

muratbaykent kullanıcısının avatarı

Tebrikler.Bereketli av olmuş.Hemde anladığım kadarıyla yarım gün takılmışsınız.Levrek için de ayrıca tebrik ederim.

Murat Baykent / İzmir / Çeşmealtı
16.06.1970
B+
muratbaykent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları