Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-10-2012, 16:27   #1
TufanAvsar
Oltacı

Varsayılan Çipura avı için tüyolarınızı bekliyorum.

Öncelikle RASTGELE aranıza yeni katıldım ve 2 saatlik izlenim sonucu büyük mutluluk ve buralardan aldığım bilgilerle bu akşam ava çıkacağım için büyük heyecan duyuyorum.
Avlak olarak Çanakkale/Ayvacık/Kadırga koyunu seçtim taşlık derin ve balık için iyi bir yer. Elimde gerekli ekipmanların tümü mevcut fakat yem ve iğnelerde acemiliğimden dolayı biraz sıkıntı yaşıyorum genelde kamış ile 25gr ağırlıklı 3lü dip oltası kullanıyorum mırmır denilen balık geliyor. Bu konuda olan bilgilerinizi benden esirgemez yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Tekrardan RASTGELE
TufanAvsar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-10-2012, 16:45   #2
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

öncelikle hoşgeldin. ustalardan yorum gelene kadar sen belki balığa çıkmış olursun. onun için ben kısaca anlatayım. ama asıl ustalarımız sana uzun zamanda yardımcı olacaklardır. öncelikle gece avı için boru kurdu tavsiye ederim. gündüz için duruma göre yengeç yada madya. üçlü oltada kullansan çipura yada lidaki artık ne gelirse en alttaki iğneye vuracaktır. onun için tek iğneli takım tercih sebebi olmalı. gezer kurşunla iyi verim alırsın.
rastgelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2012, 22:36   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Gezer kurşunlu takım diye tabir ettiğimiz, gezer kurşun altına stoper veya fırdöndü sonrasına 25-30 cm'lik köstek ucuna bağlayacağınız mustad 496 -1 numara veya mustad 505 -1 numara'dan oluşan bir takım yapabilirsiniz, kurşun olarak 30-40 gram arası kullansanız sizin için ideal olacaktır yem olarak ise şu zaman diliminin tercihi yengeç en verimli avınızı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.. Şayet bölgeyi tam olarak bilmeden bunları söylüyorum ama sıralı 3'lü takımdan daha etkili bir çupra avı geçireceğinize inanıyorum.. Ayrıca gezer kurşunlu takımların taşlık meralarda takılma olasılığı daha düşük olduğundan daha az meşakatli bir av geçirirsiniz
Rastgelsin..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-10-2012, 20:53   #4
TufanAvsar
Oltacı

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Vermiş olduğunuz bilgiler sonucu tatlı bir verim aldım. Evvelki gece dip oltasıyla 4 mırmır ve şans eseri 3.400gr ahtapot aldım. Gezer oltayla ise 1 tane alyanak resimleri yakında yayınlayacağım.
TufanAvsar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları