Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-12-2005, 22:00   #1
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Denizden Sazan Çıktı

Yine böyle sayım yapılacağı bir gündü ve dışarı çıkma yasağı vardı.Benim çok canım sıkılmıştı ve Samsundaydım.Daha önce hiç denizde avlanmamıştım ve bütün malzemelerim ırmak göl malzemesiydi.Neyse evden gizlice kaçıp denize doğru yol aldım.Limanın oraya gitmiştim ve kimse yoktu.Hemen klasik solucanımı topak takıp 40 metre uzağa 2 tane oltamı attım ve zilleri taktım.Bilmiyorum ya tam göl işi olmuştu.En az 1 saat bekledikten sonra zil öyle bir çalıp yere düştü ki sanki balık beni kurtar bu denizden der gibi yakalandı.Çektim 2,5 kiloluk bir sazan aynı kiloda diğer oltama geldi.Balıkları görünce şok oldum.Gözleri ve solungaçları kıpkırmızıydı ve denizden sazan çıkmıştı.Bu olayı dışarı çıkma yasağı yüzünden kimseyle paylaşamadım.Evdekileri de inandıramadım ayrıca da uğraşmak istemedim.Seneler geçti ve bunu Serkan SATI arkadaşıma söyledim.O bana inandı , solungaç ve gözlerinin tuzdan kızarmış olduğunu söyledi.Ayıca da Manisa Gediz de Lidaki yakaldığını söylemişti.Ona da kimse inanmamış satın aldığını söylemişler.Gerçi tuzlu denizde yaşayan balık nasıl olurda tatlı suya gelir ve yakalanır.Bana da pek inandırıcı gelmedi.Eğer sizin de başınıza böyle bir şey geldiyse Serkan la beni yalnız bırakmayın.Sizde yazın ki buraya artık gizli bir şey kalmasın.(Gedizde Lidaki olacak gibi değil ama)…..
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-12-2005, 22:13   #2
aserkansatı
Guest

TUZLU SU SAZANI: Leiciscus Carpio...
TATLI SU ÇİPURASI:Sparus sugar aurata
Salla bakalım Samicim literatüre neler eklicen daha...
Yalnız kırmızı göz olayı ilginç gerçekten.Tuz yapabilir bunu haklısın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-2005, 22:57   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

bakırçayın denize döküldüğü yerde, biraz içerilere girerek lidaki ve levrek almak mümkündür. tabi sizin lidakiler gedizin ne kadar içinden yakalandı bilemem ama benim söz ettiğim mesafeler birkaç yüz metreyi geçmez (nehrin ağzından). sazan konusuna birşey diyemeyeceğim, çünkü tatlısu avı konusunda bilgim yok maalesef. ama levrek, lidaki, kefal gibi balıkların (hatta en başta yılan balığı) özellikle beslenme amacıyla dere ağızlarından bir miktar içeriye girebildiklerini biliyorum ben. yakalamışlığım da var

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-2005, 23:02   #4
aserkansatı
Guest

Gördünmü bak...Mertin yazdıklarını iyi oku...Denizden sazan çıkmaz ama tatlı sudan lidaki çıkar...Tirsi bile tatlı suda bir hayli yol alabilir...Hoş ben lidaki falan tutmadım Gedizden Sami uydurmuş ama tutulabileceğini biliyodum.Yazdıkların iyi oldu Mert sağol...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-12-2005, 23:12   #5
katiti
Kaptan

birşey değil serkan hocam . avcılar attığında birbirine destek olacak ki bir daha attığımızda inandırıcılığımız olsun (gerçi sen atmamışsın, zan altında bırakılmışsın ama olsun )

gerçi yazdık bu kadar ama bakırçayı da öldürdüler maalesef, geçenlerde gittim bir attığım yemleri aynen geri çektim saatlerce .

Navigare necesse est...

Eski 21-12-2005, 23:19   #6
aserkansatı
Guest

Anladığım kadarıyla Bakır Çayın denize döküldüğü bölgeden avlanıyorsun.Biz de Kırkağaç Soma arasından olta atardık eskiden.Yılan balığı tatlı su kefali falan vardı bir zamanlar.Şu anda Kırkağaç jandarma alayının lağımı oraya akıyor diyorlar ve aşırı kirlenme var.Üstelik Somadan gelen kömür suları da bitiriyor olayı.Cennet gibiydi oysa Bakır Çay...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2005, 00:57   #7
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
birşey değil serkan hocam . avcılar attığında birbirine destek olacak ki bir daha attığımızda inandırıcılığımız olsun (gerçi sen atmamışsın, zan altında bırakılmışsın ama olsun )

gerçi yazdık bu kadar ama bakırçayı da öldürdüler maalesef, geçenlerde gittim bir attığım yemleri aynen geri çektim saatlerce .
İşte bu gerçek bir dayanışma destek örneği.Teşekkür ederim katiti
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2005, 02:49   #8
katiti
Kaptan

evet amcamın yazlığı var oraya yakın, arada giderim. ama ne yazık bu sene daha balık vuruşu bile alamadım

sami abi ben teşekkür ederim, birbirimize destek olacağız ki var olalım

Navigare necesse est...

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları