Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-09-2006, 12:46   #1
Rauf
Guest

Varsayılan Cikrik

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]derin suda avlnmak icin yaptığım bu cıkrıkla koca göz mercan veya başka bir adıyla manda göz mercan balığını yakalamada kullanıyorum tek bvir kötü tarafı bire bir sardığı icin biraz zahmetli oluyor ama eğer balık varsa buna değiyor doğrusu.her keze selam eder sanssınız bol olsun.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-10-2006, 08:55   #2
altuğ
Oltacı

altuğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan Derin deniz dip avı

Sayın Rauf bey,

Yapmış olduğunuz mekanizma için tebrik ederim.Sizce sakıncası yoksa avlanma tekniğiniz hakkında da bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
(Kullandığınız takımlar,yaklaşık derinlik ,yemler,işik kaynağı vb.)
Eski 12-10-2006, 09:38   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sevgili Arkadaşlarım...

Sevgili arkadaşlarım genellikle senelerden beri kıyıdan avcılık yaptığım için tekne ile avcılık hususunda diğer arkadaşlarım kadar bilgi sahibi değilim.Tekne ile avlık yaptığımda da genellikle urla karşısında yer alan adalar civarında olta atmışlığım vardır.Malum buraların derinliği 18-30 metre arasında değişmektedir.Belki daha derin yerlerde vardır ama ben biliyorum desem yalan olur.Şimdi benim merak ettğim konu şu.Ben mercan ve mandagözü tanıyorum.En azından tanıdığımı sanıyorum.Bu başlık altında yer alan ve en üstteki resimdeki balıklar mandagöz diye yazılmış.Ama benim mandagöz diye bildiğim yani kırma mercan ın rengi böyle değil.Sadece kuyruk tarafı pembe.Bu iri gözlü rengi pembe olan balıklarda kırma mercan/manda göz diyemi tanımlanıyor.Renkleri komple pespembe olduğu için dikkatimi çekti.Konu hakkında biligisi olan site arkadaşlarımdan,özellikle Erol hocam senden bilgi istiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 10:22   #4
mercan
Miço

mercan kullanıcısının avatarı

sn rauf bey sizdeki çıkrığın biraz daha küçüğü ve çift devirlisi var bende. resmini çekip gönderebilirim. hem pratik hemde çok seri.
mercan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 12:09   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam arkadaşlar,
mevzu güzel,mercanlar.Hani derler ya Allah mı söyletti,umarım herkes çıktığı ilk avında rastgelir bu pembe arkadaşlara.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg mercanlar.jpg (191,8 KB, 776 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 12:57   #6
Rauf
Guest

altuğ bey memnuniyetle sorduklarınızı cevaplayım ben genelde 180-300 mt derinlikte avlanıyorum.yem olarak tavuk kullanıyorum sübye denedim ama biraz iğnede durunca sertleşiyor o zamanda iğnenin balığa takılması bağzen zorlaşıyor.av yerine gün doğmak üzere geliyorum bu benim tekne ile yaklaşık 45 dk sürüyor (limandan) beş iğneli bir takım salıyorum 400-500 gr arası kurşun kullanıyorum köstek misinası 0.50 kısapala capraz galveniz iğne kullanıyorum birde bu av saat gün doğmadan başlayıp onbucuk onbir gibi o aralar kesiyor avlandığım yer dip yapısı camurlu killi bu sıralar (2 aydır) cıkamıyorum kasım ayında özel denizci belgesi imtihanlarına gireceğim o belge olmadan sahil koruma ile problem oluyor.umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.hayırlı günler dilerim rastgele.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 13:12   #7
Rauf
Guest

hüsnü bey cok memnun olurum benim cıkrığı dahada geliştirmek icin sağ olsun erol beyde teknik olarak bayağı zahmet edip yardım etti sizin cıkrığınızıda görmek fikir almak güzel olur .bu itibarla derin su avcılığı yapan arkadaşlarda bayağı toplanıyoruz bir yere.selamlar ratgele
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 14:20   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Ellerine sağlık....

Sevgili medatörümüz Erol kardeşim Mercanlar hakkındaki ayrıntılı ve açıklayıcı bilgilerin için sağol.Hocam yağcılık olsun diye söylemiyorum,gerçekten bu sitenin bel kemiğisin.....İyi ki varsın....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 15:37   #9
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

İshak'cım teşekkür ederim,iyiki hepimiz varız,ne mutlu bize birbirimize yardımcı olabiliyorsak,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-10-2006, 15:40   #10
Rauf
Guest

bende alanyada tuttuğum bağzı kırmızı cinsleri ekliyorum.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]URL=http://imageshack.us][/url][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları