Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-06-2006, 20:24   #1
mufi
Guest

Varsayılan lampuka

geçtiğimiz yaz. izmir ahmetbeyli sahilindeyim..
zargana avlıyorum ..benim çift şamandra lı kefal takımı ile.. ..
makine020 sonrası 0,14..igne 11 no.

at çek ..vs...bir ara makineyi sararken makina durdu..kamış eğildi.
..ahanda dedim iri zargana.. .. lakin makinanın kaloması açık olugundan ..misina gitmeye başladı..

neyse 3/5 saniyede olaya el koydum. freni ayarladım.. ve yavaşça çekmeye başladım..ben çektim o geldi //o gitti ben koyverdim..10/15 dakika ne oldugunu anlamadan ha babam de babam mücadele..
bir gitti bir geldi.. derken bir ara 15 m. ötemde bir su üstü fişekledi... o da ne .lampuka.....
derken yine koyverdim.. misinalar ince.. malum.. kopacak...
en son bana 5 metre kadar yaklaştı bir kez daha fişekledi ..işte o anda makinanın sarma telini açmakta geç kaldım..2/3 sn lik geçikme hayvanın havadayken misinayı koparmasına yetti.malum suyun dışında iken su direnci olmadıgından hayvan gerçek gücü ile yüklendi..
((bu tip iri balık olaylarında hayvan zıpladımı en azından düşerken.. sarma telini açmak lazım. zira o anda su içinde düştüğünde de fişekliyor..))
işte böyle 15 dklık mücdele sununda 2/3 sn lik ani bir darbe ile balıgı kaçırdık...

bunu benzeri 1 kg ın üzerinde bir yaladerma yı marmariste yakalamıştım..
meret hayvan 100 metre misinamı ilk anda ve ara vermeksizin. boşalttı da sanunda fren tertibatı ile 10/15 dk da hayvanı kumsala aldım..orada da kefal beklerken bu geldi sistem yine ince misinalardı..
selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-06-2006, 20:31   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Ya abi şimdi sen bunu anlattın ya...

benim de en korktuğum olay işte. daha önce kamışla balık yakalamadım ama at-çek olayına sık girmeyi düşünüyorum bundan sonra. e şimdi tecrübe kazanana kadar kilo üstü 2-3 levrek kaçırırsam sinirden kamışı da makineyi de kırarım diye korkuyorum valla . elle olsa hiç şansları yok .

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-06-2006, 20:35   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Abi senin yine bi tane biz bi yığın kaçırdık o lampukalardan .Çok kuvvetli balık birazda akıllı olunca öle oluyo işte .
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 13:29   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Lambuka denilen balık ...

Arkadaşlar lambuka denilen balıktan bir gün bana sırtı çekerken geldi.Benim rapala ile tuttuğum Lambuka küçük ama bayağı çılgın bir şey.Çekerken sanki yarım kiloluk balık geliyor zannedersiniz....
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg ishak_ballica_dan.jpg (196,2 KB, 81 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 13:50   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Lambuka ya da papağan,İshak arkadaşımın dediği gibi denizlerin çılgınları arasında,sırtıda her türlü yeme saldırır,genelde dalgalı havalarda av verimi daha fazladır,evvelki yaz bu aylarda sırtı çekerken bir şey atladıkdan sonra misina tamamen boşaldı,ben son hızla çıkrığımı dolamaya çalışırken teknenin sol alt tarafından tok diye bir ses geldi,eğilip neler oluyor diye baktığımızda bu arkadaş hızını alamamış tekneye çarpmış öğlece suda duruyordu,tabi bizlerde gülmekten iptal olmuştuk,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları