Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-05-2008, 20:17   #1
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Varsayılan 19 mayıs Asartepe ANKARA

Hafta başı dedik şantiyeleri kontrol etmeye çıktım,saat 10 gibi bir telefon yemekci Murat kardeş arıyor,abi bügün planın ne diye,hiç bana böyle soru sorulurmu,anında jeton düştü,Bügün bizim balık gönümüz geliyormusun ,hiç hayır denilirmi,Asartepe ile Dikilitaş arasında gidip gelmelerden sonra Asartepe de Karar kılındı,Saat 12 gibi Eryaman kavşağından yoya çıkıldı,yollarda millet piknik halinde,Yol inşaatları bitmiş kaymak gibi yol olmuş.Tabiki ikinci kısmıda var.Neyse bizler Asartepe ye geldik,Of köylü gölün kıyısına kadar her tarafı tarla için sürmiş,kamp kuracak yer bile kalmamış.Akşam saat sekize kadar oradaydık,Allahtan arkadaş yemekci olduğundan nevaleyi getirmiş mangalda hallettik.Etrafıma bakındım benim saydığım 45 kadar turna,malesef en büyüğü 3-4 kadar 30-35 cm civarında,diğerleri bir karış,millet turna tuttum zannediyor.Kafayı at,kuyruğu at geriye ne kaldıki.üstüne üstlük birde hava kararınca yerli halkın gece ağ atması da işin cabası,Ondan sonrada bizler neden balık yok diye dövünüp dururuz.Bu kadar bilinçsiz av ben hayatımda görmedim.Benim kanaatim kara avında olduğu gibi balık avınıda kursa tabi tutup sertefikalı vede balık avı teskeresi ile yapılması derim.

Bu mesaj en son " 21-05-2008 " tarihinde saat 20:33 itibariyle turna tarafından düzenlenmiştir....
turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-05-2008, 21:17   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

İşte böyLe avLarı denetLeyip cezaLandırmak gerekir. BeLge beLge diye tutturmakLa oLmaz bu iş beLge katLetmiyor çünkü baLığı biLinçsiz insanLar.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2008, 17:23   #3
h993011
Oltacı

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İşte böyLe avLarı denetLeyip cezaLandırmak gerekir. BeLge beLge diye tutturmakLa oLmaz bu iş beLge katLetmiyor çünkü baLığı biLinçsiz insanLar.
kesinlikle katılıyorum, önemli olan bilincin yerleşmesi. önemli olan insan olmak, insan.
h993011 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2008, 17:44   #4
katsumoto
Oltacı

Sertifika işi çözse keşke... Cehaletin önüne geçmek lazım... Kafalara vura vura bunu anlatmak lazım... Denetleme yok, takip eden yok... Yetkili yok... Şikayet edecek bir orman muhafazacı bile yok... Asartepe(Çanıllı Sulama Barajı) köylü kafasına göre sürüme yapıyor... Balığa gelen çöpünü, pisliğini buraya atıp gidiyor... Avrupada böyle bir lkarış yerşi korumak için tüm kıta seferber olur... Zira burada yalnızca balık değil çok güzel kuşlar da var... Buraları korumamız lazım... Jandarma yapamıyorsa bu işi Orman Muhafızlarının üstlenmesi lazım... Valinin, Kaymakamın, Savcının, Belediyenin uyumaması lazım... Çevre ve Orman, Turizm, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın uyumaması lazım... Şu sözü çok severim... BALIK BAŞTAN KOKAR...

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları