Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-06-2011, 09:55   #31
mehmet0625
Oltacı

mehmet0625 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
voger tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kaymakamlığın karşısındaki erciyes balıkçılıkta el yapımı sahte balık var. Halk arasında alinin balıkları olarak biliniyor. Hafta içi üç tane aldım fiyatı da oldukça makul.

üstat hangilerinden tavsiye edersin ve fiyatları nekadardı? ve hangi balık avı için aldın sahteleri
mehmet0625 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-08-2011, 15:05   #32
easyway
Oltacı

Alıntı:
elmexicano tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
değerli iskenderunlu kardeşlerim,

bir önceki mesajlarda da belirtildiği gibi, alinin balıkları o bölgede en güzel yöntemdir. mükemmel sonuçlar alacağınızdan şaşmayın.

issos otelini geçtikten sonra çeşme civarında balık yakalamak çok zevklidir. hele kasım-aralık zamanı bir başkadır. balık çekmekten yoruldugumuz günleri hatırlarım.

35lik misina, iğne ve sardalya... yeterlidir. ama yemle uğraşmak istemiyorsanız, alinin balıkları süperdir. hem ağırdır ve uzağa atması da kolaydır.

benim genelde balık avladıgım yer, güleryüz sitesini geçtikten hemen sonra, başak sitesinin önüdür. orada 5 metrelik bir dalgakıran var. onun sağ köşesinden 50 metre kadar ileri, 100 gr gezer kurşun+ çelik telli misina + yarım sardalya takıp atın. lahoz, levrek, lüfer alırsınız mutlaka. eylül ayında bu şekilde 4.5 kiloluk bir kaya balığı yakaldım ordan. fırsat bulup dalış yaparsanız, aralıklarla çukurlar oldugunu göreceksiniz o bölgede. butun balıklarda o tarafa gelıyor.

bir de, ışıl sitesinin yan tarafında boş bir arazi var. hemen onun önünden atmanız. aman allahımmm. lüferler oraya sürüyle geliyor. canlı kefalle lüfer yakaladım oradan. ama attıgım gibi sürüyle saldırdılar. inanılır gibi değil. bu olay eylül ayında oldu.

herkese sevgilerimi sunarım,

Ahmet Can.
sahte balık gündüzmü iş yapar gece mi? çözemedim 35 lira verdim Rapala marka sarılı beyazlı 11cm suda gerçek balık gibi yüzen bi sahte aldım ama denizde tık yok. sezon mu açılmadı ne anlamadım.
easyway Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2011, 16:27   #33
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Her balığın, havanın ve bölgenin sahtesi ayrıdır. Tek tip sahteyle sonuç elde edemeyebilirsiniz..

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2011, 16:28   #34
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
easyway tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sahte balık gündüzmü iş yapar gece mi? çözemedim 35 lira verdim Rapala marka sarılı beyazlı 11cm suda gerçek balık gibi yüzen bi sahte aldım ama denizde tık yok. sezon mu açılmadı ne anlamadım.
Aldığınız ürünün avlayacağınız bölgede verim vermesi çok önemlidir. Yani avlandığınız bölgeye göre takım seçimi çok önemlidir bunun içinde önce deneme daha sonra tecrübe ve bilgiye gerek vardır.
Yani at-çek konusunda yardım istiyorsanız eğer konu halinde sorunuzu sorabilir bir çok üye ve yöneticiden de gerekli bilgileri alırsınız.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-2011, 16:32   #35
burakca0001
Oltacı

burakca0001 kullanıcısının avatarı

sahte balık meselesinde kalite çok önemli. ayrıca gün doğumu ve gün batımını yakalamakta çok önemli balık olmyan yerde altın kaplama sahte atsanızda birşeye yaramaz.

Burak ÇAKIR
İskenderun
burakca0001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-09-2011, 16:45   #36
easyway
Oltacı

demir çelik plajında avlanmaya çalışıyorum, sahteyi aldığım kişi önceki gün 8 tane lüfer yakaladım dedi. ama gece mi gündüz mü onu sormadım. gece sahte ile yakalamak mümkün mü acaba.
easyway Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-09-2011, 02:27   #37
elmexicano
Oltacı

Alıntı:
easyway tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
demir çelik plajında avlanmaya çalışıyorum, sahteyi aldığım kişi önceki gün 8 tane lüfer yakaladım dedi. ama gece mi gündüz mü onu sormadım. gece sahte ile yakalamak mümkün mü acaba.
evet gece sahte ile avlanmak bazen tahmin bile edemeyeceginiz sonuclar verir. ozellikle suyun yuksek oldugu, zifiri karanlik durumlarda kiyidan herhangi bir sahte ile deneyin. hatta kaliteli bir tane olursa sansiniz da artar. . ancak, lutfen kucuk baliklari suya iade ediniz.

Ben yine de sabah gun dogumunu hicbirseye degismem. en azidan suyun uzerini gorebilmek guzel.

rastgele.

BRH(+)
elmexicano Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2011, 12:58   #38
sedatt
Oltacı

kardeş merhaba bende iskenderunda ikamet etmekteyim...bir kaç gün içinde kıyı avcılığını bırakıp içeri yabani çupra avına başlayacağız kısmetse....

kamyon çeker on ton yirmi ton gönlüm çeker paris hilton
sedatt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2011, 13:15   #39
reddiye
Oltacı

Şöyle toplanıp hep beraber bir tekne kiralasak ya?
reddiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2014, 00:48   #40
mehmet0625
Oltacı

mehmet0625 kullanıcısının avatarı

yokmu iskenderunda hareket nerelerdesiniz böyle en son msj 2011 de yazılmış yıllardır balık raporu mu yok yoksa sizlermi kayıpsınız canlansın biraz :-)
mehmet0625 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları