Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-02-2011, 07:43   #1
voger
Oltacı

voger kullanıcısının avatarı

Varsayılan 12 Şubat 2011 İskenderun Denizciler Bölgesi Balık Avı

Herkese iyi forumlar. İki amatör (oldukça amatör aslında) arkadaş İskenderun İlçesi Denizciler Belediyesi civarlarından şişme bot ile kıyıdan kürekle yaklaşık 1500 metre açıldık. Yem olarak sadece karides kullandık. Kurbağa, Gümüş, Cerbit (galiba yerel bir isim, şekli Çupra gibi, rengi Mercan gibi pembe), Mercan (çoğunluğu) yaptı. Saat 08:30 ile 14:30 arasında avlandık. Amatör olmamıza rağmen kısmetimiz varmış mutlu olacak kadar yakaladık. Resimlerdekiler sadece benim yakaladıklarım. Arkadaşım benden çok daha fazla yakaladı. Herkese rast gelsin.

voger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-02-2011, 09:31   #2
serhatengin
Kaptan

serhatengin kullanıcısının avatarı

güzel bir av olmuş tebrikler yalnız o küçük olanları keşke büyüneleri için geriye salasaydınız
Yaşadığım Yer:İZMİR-KARŞIYAKA

Herkese Rastgelsin
05067328711
serhatengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2011, 18:13   #3
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Merhabalar öncelikle paylaşımınız için teşekkürler ne yaptıysam imza ayarlarınızı siteden bulamadım yani ne isminizi nede yaşınızı bilemiyorum ama bir önceki mesajınızdan oldukça amatör olduğunuzu yazmışsınız bu samimi açıklamaya istinaden iki önerim olucak benden küçük iseniz abi nasihati büyük iseniz önce affola ama denizci tavsiyesi diyelim resimdeki en alt sıradaki tüm balıkları bir dahaki avda denize iade edinki bir dahaki avda büyüsün size veya bizden sonraki nesillere avlıyacak balık kalsın ikinci olarak denizlerin en tehlikeli taşıtı olan botta motor yoksa asla kürek ile o kadar açılmayın olaki hava patladı yada küreğin birini kaybettiniz veya bir başka sorun oldu Alllah korusun neler gelir başınıza tahmin edebilirmisiniz eğer motorunuz yoksa bence kıyıdan çok açılmadan bu avları gerçekleştirin .Denizci tavsiyesi olarak değerlendirin ve hoşçakalın merakla cevap ve imza ayarlarızı bekliyorum.
Eski 13-02-2011, 19:05   #4
voger
Oltacı

Değerli avcı abiler ve arkadaşlar, uyarılarınız için çok teşekkür ederim kesinlikle dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Küçük balıklara gelince; önce kıyıya yakın yerde avlandık, küçük balıkların hepsi orada geldi. Hatta çoğu ikişer ikişer geldi. Kıyıdan açıldıkça balık boyu büyümeye başladı ve biz de önce tuttuklarımızın çok küçük olduğunu böylelikle fark ettik. Daha sonra gelen bütün küçük balıkları zarar vermemeye çalışarak hemen geri bıraktık. İlk defa avlandığımız için bu balığın normal boyunun ne kadar olduğunu kestiremedik. Her ikimiz de pişman olmuştuk küçükleri bırakmadığımıza ama iş işten geçmişti. Bir daha ki avımızda katiyen küçük balıkları almayız zaten. Bu konudaki uyarılarınıza üzüldüğümüzü bozulduğumuzu sanmasın kimse, samimiyetle ifade ediyorum; öğrettiğiniz ve uyardığınız için gayet sevinçliyiz gayet bilinçliyiz artık. Yazanlara ve yazmayıp da aynı şekilde düşünenlere teşekkür ediyorum. Profilimi de hemen düzenliyoum bu arada.
Eski 14-02-2011, 08:31   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Güzel av olmuş çeşitli balıklar var bizim Ege sularında rastlamadığımız türden.
Duyarlılığınız içinde teşekkür ediyorum.
Bir dahaki avınızın daha bereketli geçmesi dileğiyle, rastgelsin...

Alıntı:
voger tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli avcı abiler ve arkadaşlar, uyarılarınız için çok teşekkür ederim kesinlikle dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Küçük balıklara gelince; önce kıyıya yakın yerde avlandık, küçük balıkların hepsi orada geldi. Hatta çoğu ikişer ikişer geldi. Kıyıdan açıldıkça balık boyu büyümeye başladı ve biz de önce tuttuklarımızın çok küçük olduğunu böylelikle fark ettik. Daha sonra gelen bütün küçük balıkları zarar vermemeye çalışarak hemen geri bıraktık. İlk defa avlandığımız için bu balığın normal boyunun ne kadar olduğunu kestiremedik. Her ikimiz de pişman olmuştuk küçükleri bırakmadığımıza ama iş işten geçmişti. Bir daha ki avımızda katiyen küçük balıkları almayız zaten. Bu konudaki uyarılarınıza üzüldüğümüzü bozulduğumuzu sanmasın kimse, samimiyetle ifade ediyorum; öğrettiğiniz ve uyardığınız için gayet sevinçliyiz gayet bilinçliyiz artık. Yazanlara ve yazmayıp da aynı şekilde düşünenlere teşekkür ediyorum. Profilimi de hemen düzenliyoum bu arada.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2011, 08:45   #6
adnangokalp
Oltacı

öncelikle aramıza hoş geldınız yakalanan balıklara bakıyorumda güzel bir av olmuş yalnız bizim yerel agızla cerbit dediğimiz yada burda izmirde söylenıldiği gibi erkek mercan ben burada şu konuya dikkat çekmek istiyorum küresel ısnma ve kirlikten kaynaklanan yeni gelen bır tur var bırkaç senedir iskenderun körfezinde avlanmaya başlanan cerbit bardun karışımı bir balık adı neyse buradan bılemiyorum fazla çeşit olması iskenderun körfezimizin zenginliği gösteriyor yalnız bu zenginlikle beraber bir canavar balık daha turedi şu son 3- 4 senede oda kurbaga balığı tam bır baş balası çok fena ürüyor ve yavru balık nesline zarar verdiği gibi balıkçıların oltalarını kesiyor acayip balık inşallah bunlar araştırlıyordur körfezin geleceği hakkında
adnangokalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2011, 17:22   #7
voger
Oltacı

Ben kurbağa balığını bir defa yakaladım fakat daha önce yakalayan bir arkadaşımın anlattığına göre iğneyi dişleyerek bir kaç saniyede kırıyormuş. Buranın eski balıkçıları da bu türlerin son 2-3 yıldan beri burada olduklarını söylüyorlar. Onlar da tam olarak ne isim vereceklerini bilmiyorlar; uzun kuyruk, kırmızı balık, cerbit, mercan, kermit diyenler var.
Eski 14-02-2011, 18:42   #8
Raif Yelkenci
Kaptan

Raif Yelkenci kullanıcısının avatarı

Yaklaşım ve cevabınıza teşekkür ederim daha iyi veirilerine rastgele kardeşim.
Eski 14-02-2011, 20:31   #9
voger
Oltacı

Alıntı:
Raif Yelkenci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaklaşım ve cevabınıza teşekkür ederim daha iyi veirilerine rastgele kardeşim.
Raif abi tecrübeleriniz ve bize aktaracağınız bilgileriniz ile daha iyi ve daha irilerini yakalayacağız inşallah.
Eski 14-02-2011, 20:31   #10
trakonya55
Tayfa

trakonya55 kullanıcısının avatarı

Bereketli olsun voger(ismini hala yazmadın)egeye göre değişik balıklar kurbağa dediğin balık balon balığı değilmi.Daha büyüklerine ve bollarına inşallah.Afiyet olsun.
trakonya55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları