Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-01-2006, 18:02   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan MIĞRI (Conger conger)

Resim-MIĞRI (Conger conger)

F- Congridae
L- Conger conger
İ-
M- Mıgri, Mıngır, Deniz yılan balığı

--------------------------------------------------------------------------------

Yılan balıkları grubundan olmakla birlikte, sadece denizlerde yaşar. Vücut uzun silindir şeklinde olup, yılana benzer. Derisi kaygan ve vücut küçük pullarla örtülüdür. Rengi yaşadığı ortamın rengine uygundur. Sırt ve yanları gri, sarı ile karışık yeşilimtırak, karın kısmı ise kirli beyazdır. Sırt ve anüs yüzgeci kuyruk yüzgeci ile birleşmiştir. Yan çizgi sırtına paralel olarak kuyruğa kadar uzanır. Yılan balıkları gibi bir defa yumurta döker ve sonra ölür.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 03-08-2007 " tarihinde saat 12:59 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-02-2006, 06:56   #2
aserkansatı
Guest

Egedeki adı mıngri...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2006, 19:54   #3
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Varsayılan mırmır balığı

Arkadaşlar, mırmır balığı avcılığı ve olta takımları nasıldır? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Mehmet Koray 1948 Ank.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-06-2006, 21:28   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Mehmet abi mırmır ve mığrı farklı balıklar.
Aşağıdaki Linkte Mırmır Balığı Hakkında Bilgiler Var
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Burdada mırmır avı hakkında 1-2 konu

Mığrı hakkında kesin bilgim yok yanıltmak istemem. Ama kesin olan gece ava çıkan bir balık. Avını gece yapmak gerekli.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-2006, 12:10   #5
byMyMoon
Oltacı

Didim ve bölgesinde özellikle kayalık bölgelerde yapılan gece avlarında çok fazla Mığrı geliyormuş. Oltadan çıkartılırken çok dikkatli olmak gerektiğini söylüyorlar.
Merka ettiğim ise bu balık yeniyormu? Lezzeti nasıl? Yılan balıklarının ızgarada güzel olduğunu duymuştum. Bu balığı deneyen varmı aranızda?
Eski 24-08-2006, 22:37   #6
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan mıngri yada mığrı...

Bu balık gece avlanan bir balık.Gece kıyıdan olta atıp mırmır-levrek-çupra bekleyenlerin korkulu rüyasıdır.Boru kurdundan tutunda,sardalya,mamuna kadar herşeye atlıyor.Düşünün gece atmışsın üç iğneli takımı,almışssın boşluğu bekliyorsun.Derken zil tıngırdıyor.Allah kaptım balığı diye çekiyorsun.ve bir de bakıyorsun mıngri.Çıktığında da ha bre kendi ekseni etrafında kıvrılır durur.Takımı kurtarmak imkansız gibi bir şey.Takımı komple kesip,kurşunu kurtarmak ve yeni takım bağlamak insana zor gelir.Gece Alaçatı limanı,ıldır-gerence hattı ve karaburun Aras oteli arkasındaki büyük limanın gece bekçisi gibidirler.Temiz su balığı olduğundan herhalde,körfezde ve güzelbahçede bana hiç gece denk gelmedi.İri ve kalın olanlarının derisinin yüzüldükten sonra mangal da şiş yapıldığını duydum.Ama hiç denemedim.Muşamba gibi derisini zorla keserek beyaz etinden yem yapmak istedim ama,pek yeme vuran olmadı...Velhasıl mıngri gece avlan ve pek ekonomik değeri olmayan bir balık desem herhalde yanlış olmaz.......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları