Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-11-2007, 07:35   #1
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Varsayılan 18 Kasım Ildır Macerası

Taygun'un yazısını okuduktan sonra ben de başımızdan geçen macerayı yazayım dedim.Çünkü baya benziyor
Yakın arkadaşım ve komşum Erol'un cumartesi günü iş çıkışı, işyerinden haftasonu için araba almasıyla başladı herşey.Tutturdu pazar sabahtan Ildır tarafına gidelim,9-10 a kadar takılıp döneriz diye.Kabul ettim haliyle.Sabah 5 sularında yola çıktık.İlk başlarda tek tük atıştıran yağmur, Güzelbahçe'ye gelmeden fırtınaya dönüştü.Otobanda ise felaket bir yağmur ve ardı ardına çakan şimşekler bize eşlik etti.Balık çiftliklerinin oraya vardığımızda 6:30 civarındaydı.Arabayı çakan şimşeklerin ışığında hayal meyal stabilize bir yoldan denize yakın bir mevkiye indirdik.Hemen saldık oltaları suya.Yengeçe vurmayınca boru kurduna geçtik ve hemen bir mırmır(cık) teşrif etti.Sonra yağmur şiddetlendi ve kaçalım dedik.Tabi bu arada yağmurluklara rağmen sucuk gibi ıslanıverdik.Fakat arabaya binince gidemediğimizi gördük.Benzer şekilde taş koyup krikoyla kaldırıp lastiklerin altına taş desteği yapalım dedik.Fakat araba kalkacağına taşlar battı sürekli.Sağnak yağmur altında ve dize kadar battığımız çamurda 3-3 buçuk saat debelendik.Daha da kötü oldu ve şasenin ön kısmı komple çamura oturdu.Son çare olarak Erol bir traktör aramaya gitti.Tabi ben de bu esnada her yerimi kaplayan çamurlu halimle olta atmayı ihmal etmedim yarım saat sonra traktör geldi ve arabayı hemen çıkarıvardi.Sonra kıyafetlerle denize girip bir güzel yıkandık resmen.Zaten ıslaktık,bari çamurumuzdan arınalım dedik.Sonra evin yolunu tuttuk.Derken hava açmaya başladı ve güzel bir iskele görüp orada şansımızı deniyelim dedik.Ama orada da çok fazla küçük balık vardı.Tuttuğum balıkları da oradaki zayıflıktan ölmek üzere olan yavru köpeğe ikram ettikten sonra yine sağnak yağmur altında eve döndük.
Balık olmasa da bol atraksyonlu bi gün oldu bizim için.
Aşırı yağmur nedeniyle maalesef fotoğraf çekemedik..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-11-2007, 10:43   #2
Rauf
Guest

oluyor böyle şeyler şayet cumhur eklerse bizimde gecen pazar bir videomuz olucak selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2007, 11:28   #3
Lethe
Kaptan

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ulaş valla anlattıklarına akıl erdirmek zor...Allah akıl versin derim güzel kardeşim..
1-umarım bu mesajımı okurken saglıgın yerindedir yada arkadaşının(grip/nezle vs olmadınız)
otobanda ki o yagmura rağmen devam etmeniz valla helal olsun.. balık hevesi ızdırap a dönüşmüş..
aman kendinize dikkat edin lütfen..saglık gittimi geri gelmiyor..
haklısın Muvaffak abi.zaten çıkarken, " çok yağmur yağarsa gezer geliriz" mantığıyla yola çıktık.tabi mekana varınca denemeden edemedik.sonrası ise malum.Allah'tan hasta felan olmadık ikimiz de.

Eski 20-11-2007, 13:32   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ulaş abi balıkçıların kaderi bu sanırım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2007, 00:35   #5
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Siz de benim kafadasınız...
Helal olsun maksat temiz hava, doğayla başbaşa olma...
yemin ediyorum elinde olta ile yağmur altında mis gibi deniz kokusu harika...(Tabi sağlam bir yağmurlık içinde )

Hepinize rastgelsin...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2007, 07:26   #6
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

helal olsun valla .. kafan ne derse onu yapmak..maceralı bir gün olmuş.. bu arada köpeğinde karnı doymuş...
Eski 22-11-2007, 19:55   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ulaş kardeşım senınle ne zaman balığa gıdıyoruz. ışte benım aradığım balıkçı helal olsun sana tebrık edıyorum senı. ha bıde bır sorum olcak sana keyıf alıp mutlu oldunmu.yoksa ısyanmı ettın.

saygılar sevgıler
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-11-2007, 21:01   #8
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

ulaş hocam derdi veren allah moralide veriyo demi onca derde rağmen hala yılmayıp iskeleden balık tutmaya çalışmışsınız.demekki neşeniz ne olursa olsun kaçmamış helal olsun sizlere...saygılar...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-11-2007, 09:32   #9
Lethe
Kaptan

Alıntı:
hasan64 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ulaş kardeşım senınle ne zaman balığa gıdıyoruz. ışte benım aradığım balıkçı helal olsun sana tebrık edıyorum senı. ha bıde bır sorum olcak sana keyıf alıp mutlu oldunmu.yoksa ısyanmı ettın.

saygılar sevgıler
Hasan abi tabi ki zevk aldım.Daha önce arabayla ilgili böyle bir tecrübe yaşamamıştım, ders oldu.üstelik deniz ve yağmur çok güzeldi.aklımdan isyan etmek hiç gelmedi çünkü eninde sonunda bir şekilde hallolacağını biliyordum.Bir de 7-8 senedir dağcılık yapıyorum-gerçi son zamanlarda vaktim olmuyor ama,doğada fiziksel ve psikolojik olarak zorlanmanın ne demek olduğunu ve kapasitemi bilirim.Bunu her türlü doğa şartlarında yaptığım yüksek irtifa,kar,buz ve kaya tırmanışlarına borçluyum.
Sizlerle balığa gidebilmeyi çok istiyorum ve bir türlü organizasyonlara katılmak nasip olmadı.En yakın zamanda umarım..

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları