Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kurşunlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-03-2007, 10:43   #11
Rauf
Guest

Onur gen carkadaşım resimler cıkmış cok memnun oldum ben hep böyle eklerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-03-2007, 11:09   #12
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Rauf abicim açıkcası diğer yönteme göre bana da çok kolay geldi...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 16:11   #13
yalcinicli
Çımacı

yalcinicli kullanıcısının avatarı

Bir süre önce yaptıklarımla olduca benzer ürünler.
Takılmamasının yanında atış esnasında iğneler kurşunun arka tarafındaki bedene de dolaşmıyor. El yapımı işlerden zevk alan arkadaşlara öneririm.

yalcinicli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 17:48   #14
harslan
Oltacı

arkadaşlar o kurşunların fotolarını ben çektim, banada sağ olsun bir balıkçı abim yunanistandan getirdi, daha önce takıldığım sitede paylaşmıştım, sizede niye takılmadığını açıklıyayım üstteki resimdeki kurşun her atılıştı zeminde dik duruyor,alttakide yuvarlak olduğu için kayalara ve yosunlara takılmadan çıkıyor, kaptan paylaşım için teşekkürler
Eski 16-03-2007, 17:51   #15
harslan
Oltacı

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
vallahi kardeş ben senede bir defa kurşun döküyorum... onu da yaklaşık üç ay önce döktüm... ilk resimdeki kurşunla bence uğraşmaya değmez o tipteki diğer kurşunlardan farkı yok kanımca... ama ikincisini kurşunu traşlayarak yapmak mümkün... sanırım av merketi com da buna benzer bi kurşun vardı...

yukarıda bahsettiğim tespih kurşun takılma oranı daha fazla olan yerlerde çok işe yarıyor... ortası delik küçük kursunları bi misinaya dizerek yapabilirsiniz... ama atış mesafesi kısalıyor... senin eklediğin ikinci kurşun sanırım tespih kurşundan daha uzak mesafelere ulaşabilir... bi ara deneyeceğim...

rastgelsin...
reis dökebilirsen harika olur yunanistanda fiyatları çok pahalı, ben ikisinide kullandım çok verimli, özellikle karagöz
Eski 16-03-2007, 23:20   #16
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Yalçın abi resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekürler, burdaki kurşun modellerinde sanırım "hacıyatmaz" taktiği ele alınmış, yanlış mı düşüyorum.. Takılma oranını en aza indirgemek isteniyor sanırım..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 23:42   #17
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
harslan tafarından gönderildi
arkadaşlar o kurşunların fotolarını ben çektim, banada sağ olsun bir balıkçı abim yunanistandan getirdi, daha önce takıldığım sitede paylaşmıştım, sizede niye takılmadığını açıklıyayım üstteki resimdeki kurşun her atılıştı zeminde dik duruyor,alttakide yuvarlak olduğu için kayalara ve yosunlara takılmadan çıkıyor, kaptan paylaşım için teşekkürler
Bence ilk resimdeki kurşunun takılmaması için dik durmuyor,o kurşunun iki yanında olan kanatlar sayesinde dipten normal kurşuna göre daha hızlı yukarı doğru çıkıyor buda dipte olan yosunlara,kayalıklara vs takılmasını minimuma indiriyor.

İkinci resimdeki hortumlu kurşuna gelince ismi,,tiröle hölzer,,olarak geçer bu kurşun işte dik durandır takılma konusuna gelince o kurşunda diğer kurşunlar gibi takılır,bu iki kurşunuda uzağa atma şansınız normal kurşunlara göre düşüktür.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2007, 23:46   #18
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Yalçın senin yapmış olduğun sistem bana daha çok sazan avında boile için olan sistemleri andırdı,boile takımında kurşuna giren plastik çubuk değilde daha çok silikondan hortum kullanılıyor.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2007, 00:12   #19
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

bende ilişken çok olan yerlerde gezer kurşun kullanıyorum ama yuvarlak değilde daha uzun ovallerden her mağazada yok kasa bağınıda yaparken çift kat misina yapıyorum takılınca kurtarma şansı biraz daha fazla
Yer:İSTANBUL
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2007, 11:57   #20
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Hakancım açıklamalar için çok teşekkürler...Sanırım Doğan bu işin üstesinden gelir ve yakın zamanda deneme haberlerini alırız...

Yalçın abi paylaşım için teşekkürler...fiber parçanın üzerinde derecelerdekine benzer çizikler gördüm sanırım...fiberi kurşunun içine ısıtarak mı geçiriyorsun...bu parçayı nereden temin edebiliriz...yani tam olarak neyden bozma bu fiber...sanırım kolay kırılan ya da çatlayan bir parça olmasa gerek...
bir de kurşuna 100-150 gr demişsin...hazırı varmı yoksa satılıyormu...zira bizim buralarda ben 75 gr dan ağır gezer kurşun bulamadım...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları