Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-01-2008, 15:21   #1
urfalımurat
Oltacı

Unhappy Lütfen Yardim...

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba.ben ş.urfadan sağlık memuru murat.bende sizin gibi balık sevdalısıyım. ama gelin görünkü derdim büyük.ilimizde usta balık avcısı olmadığından balık avlama teknikleri öğrenemiyoruz.ne suni nede canlı yem bulunmamakta.av malzamesi satan sadece amatör bir kaç yer var.ama buna karşın dünyanın en büyük baraj ve göletlerinden biri ilimize 50km.uzaklıkta kimse avlanmadığından balıklar herhangi bir yeme alışmamışlar.bende herbirinde 2-3 büyük iğne takılı 100 lük kurşunlu 7-8 tane dip oltası bulunmakta.yem olarak hamur(oda atarken genelde düşer)ve kuzu cigeri kullanıyorum.ama nafile hep elim boş dönüyorum.büyük ağlarla tutulan yayın,kefal ve sazanları gördükçe çıldırasım geliyor.ne yapabilirim yardımlarınızı dört gözle bekliyorum...
urfalımurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-01-2008, 15:24   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Murat abi öncelikle hoşgeldin. Tatlı su avı yapanlar mutlak yardımcı olacaktır. Biraz konuya yön verme açısından şöyle söyleyim hangi tip balığı avlamak istiyorsun? hedef nedir?

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-01-2008, 15:27   #3
urfalımurat
Oltacı

Varsayılan cevap

canım ilgilendiğin için teşekkürler. yayın,kefal sazan farketmez o zevki yaşıyayım da .yardım ederseniz sevinirim
Eski 14-01-2008, 18:02   #4
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Biz genelde mısır kullanırız. Yada çekerdek veya mısır küsbesi, denemeni tavsiye ederim. İri balık mısıra bayılır özellikle aynalı sazanlar için kuzu kebabı gibidir. Kefala gelince bir numaralı yemi bize göre solucandır. Yayın içinde sülük ve dalak başka yeme gerek var diyorsan küçük canlı yemler, kurbağa veya balık gibi. Saygımı sevgimi diyeceğimi bilemediğim için şimdilik hoşcakal demeden imza ayarlarını yapman için küçük bir hatırlatma, eğer imza ayarlarını yaparsan bizler sana hitapta yanlış yapmamış oluruz.
Eski 14-01-2008, 18:28   #5
urfalımurat
Oltacı

Thumbs up nasıl mısır

öncelikle teşekkürler ilgilendiğiniz için.abi mısır demişssin bildigimiz mısır mı yada değişik bişeymi.bildigimiz mısırı nasıl kullanacam oltaya yardım edersen sevinirim.
Eski 15-01-2008, 11:44   #6
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Murat bey , forumda tatlısu balık avcılığı ile ilgili bilgiler mevcut bir gözden geçiriniz.Büyük iğne demişsiniz kaç numaradır? tipi nedir ? Kaçlık misina kullanıyorsunuz ? Kamışla mı el oltası ile mi avlanıyorsunuz ? Mısır kışın çalışmaz.
Tatlısu kefali varsa sazan için kullandığınız takımlara gelmez ona keza yayın varsa yine o takımlar ile tutamazsınız yani hepsinin donanımı değişiktir siz elinizdekileri yazın yardımcı oluruz.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2008, 17:45   #7
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Cevat kardeşime aynen katılıyorum. Öncelikle takımları görmek gerek. Yem konusuna gelincede Yemler bölümüne bakarsan, hertürlü balık için bilgi mevcut, sen iyisimi biraz sitede tur at, aradığın herbirşey mevcuttur. Sağlıcakla kal.
Eski 18-01-2008, 19:38   #8
engineer63
Oltacı

engineer63 kullanıcısının avatarı

Murat kardeş öncelikle foruma hoşgeldin bende urfadayım bi ara amatör olarak yaptım şu an işlerimden dolayı uzak kaldım ama yinede takipçisiyim.Balık avı sabır işidir ustalarımızın dedigi gibi kullandıgın takımlar çok önemli yani hangi balıga ne kullanacagını bilmen lazım gölette yayın avlamak istersen ilkbaharda toprak solucanı yazın ise ufak balık kullanabilirsin sazan için yazın mısır kullanabilirsin koçanından yada biraz alır kaynatırsın bunu küspe ile kullanırsan daha fazla verim alırsın gerçi küçük sazanlar küspeyi didiklegi için sık sık degiştirmek durumudan kalabilirsin.genel olarak hazır yemler çok performans vermez dogal yem fazlalıgından dolayı en pratiginden avlak yerinde çekirge bulabilirsen buda sazan için iyi sonuç verir.

Ali 1980
Ş.URFA
engineer63 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2008, 20:53   #9
arm59
Miço

arm59 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
urfalımurat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
öncelikle teşekkürler ilgilendiğiniz için.abi mısır demişssin bildigimiz mısır mı yada değişik bişeymi.bildigimiz mısırı nasıl kullanacam oltaya yardım edersen sevinirim.
Murat bey aşağıdalinkini verdiğim yemi incelemeni tavsiye ederim.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]sazan bir çok yem çeşiti var. Ama en iyisi toprak solucanı.
Eski 19-01-2008, 08:15   #10
Rauf
Guest

Murat arkadaşım atatürk barajında vazife gören bir mühendiz arkadaşımın bana anlattığı bir olayı sana aynen geciyorum bir gün calışanlardan biri elinde cuvalla gecerken arkadaşım ne var o cuvalda diye sormuş işci utana sıkıla balık demiş bakmış 7tana szan balığı nerden yakaladın nasıl yakaladın sorularından sonra işci -amirim söylicem ama bana gülme ve kimseyede söyleme.demiş arkadaşım-söz söylemem ama benide götürecen .demiş işci-siyah sele zeytini ile tuttum deyince bizim arkadaş makaraları koyvermiş.işcinin dediği gibi bir kacgün sonra gitmişler hakikaten evvela 10-15 tane zetini cekirdeğini cıkardıktan sonra suya atmışlar sonrada tek iğneli takımlarına cekirdeğini cıkardıkları seytini takıp suya atıp beklemişler o gün 6 tane sazan ama her birisi 2-3 kilo geliyormuş bende size naklediyorum netice alırsanız veya denerseniz kendinizde kalsın ama burayada neticesini gecersiniz.selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları