Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-11-2011, 10:22   #1
göksen inal
Oltacı

göksen inal kullanıcısının avatarı

Varsayılan Çiftlik yemi macun her bölgede iş yapar mı?

Murat ustam ben karadenizdeyim sakaryada .karasu kocaali sahillerinde av yapmaya çalışıyoruz. buralar genelde kumsal .vede sadece kalkan'a olta atıyorlar burada.mendirekler de liman içlerinde olta atıyoruz oradada kefal ara sıra lüfer kaya balığı , boru kurdu ve teke ile eşkina geliyor oltaya. birde akçakocaya bağlı karaburun diye bir belde var orasıda kayalık olta takılıyor diyorlar o yüzden denemedin ama levrek çıkma ihtimali çok yüsek yerler. sorum şu bu anlattığım mekanlarda yani kımsalda ,liman içinde vede kayalık dediğim bölgelerde iş yaparmı macun? yaparsa , vede nasıl kullanmalıyız. saygılarımla cevabını bekliyorum.
Sponsored Links
Eski 24-11-2011, 11:32   #2
cngerol
Miço

cngerol kullanıcısının avatarı

göksen selamlar,

macun diye tabir ettiğimiz çiftlik yemlerine genelde balık çiftliklerinin olduğu bölgedeki balıklar geliyor çünkü kokusuna ve tadına alışıklar. gerçi bu işler kısmet meselesi bi denemekte fayda var.
çipura avlayacaksan zaten avlanacağın yer kayalık olması lazım. levrek ise genelde balık peşinde koştuğu için kayalık veya kumsal fark etmiyor. yeme gelecek balık her yerde gelir.
sen şöyle bir yol izleyebilirsin avlanacağın bölgeyi belirli aralıklarla yemlersen balık o meraya ve kokuya alışır sende o merada uzunca bir süre avlanabilirsin.
cngerol Çevrimdışı  
Eski 24-11-2011, 11:59   #3
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Cengizhan bize söyleyecek söz bırakmamış

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı  
Eski 24-11-2011, 12:29   #4
göksen inal
Oltacı

Alıntı:
cngerol tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
göksen selamlar,

macun diye tabir ettiğimiz çiftlik yemlerine genelde balık çiftliklerinin olduğu bölgedeki balıklar geliyor çünkü kokusuna ve tadına alışıklar. gerçi bu işler kısmet meselesi bi denemekte fayda var.
çipura avlayacaksan zaten avlanacağın yer kayalık olması lazım. levrek ise genelde balık peşinde koştuğu için kayalık veya kumsal fark etmiyor. yeme gelecek balık her yerde gelir.
sen şöyle bir yol izleyebilirsin avlanacağın bölgeyi belirli aralıklarla yemlersen balık o meraya ve kokuya alışır sende o merada uzunca bir süre avlanabilirsin.
cengizhan kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler.liman içi bu iş için uygun olurmu .çünkü buralar çoğunlukla kumsal.sadece bir yer var orasıda kayalık olta takılma rislki çok. ama kurşunsuz kullanırsak belki.
Eski 24-11-2011, 13:17   #5
cngerol
Miço

cngerol kullanıcısının avatarı

zaten macun kullanırsan kurşunla avlanmana gerek kalmıyor. limanda avlanacaksan eğer ben olsam midye veya teke kullanırım. akçakoca'damı avlanacaksın körfezde mi?
cngerol Çevrimdışı  
Eski 27-11-2011, 23:04   #6
göksen inal
Oltacı

kocaali karasu sahil ve karasu limanda deneyeceğim.
Eski 28-11-2011, 10:08   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Liman içinde daha çok bulunan yemlerden avınızı yapmanız sizin için daha fazla verim sağlayacaktır. Liman içlerinde teke bol bulunduğundan tekeyle deneme yapınız.
Tekeden verim alamıyorum çiftlik yemiyle avlanacağım diyorsanız eğer 1 çuval yem siparişi verip güngün, hafta hafta merayı yemleyip öncelikle balığı alıştırmanız gerekebilir.
Saygılar.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı  
Eski 28-11-2011, 19:01   #8
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Alıntı:
göksen inal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Murat ustam ben karadenizdeyim sakaryada .karasu kocaali sahillerinde av yapmaya çalışıyoruz. buralar genelde kumsal .vede sadece kalkan'a olta atıyorlar burada.mendirekler de liman içlerinde olta atıyoruz oradada kefal ara sıra lüfer kaya balığı , boru kurdu ve teke ile eşkina geliyor oltaya. birde akçakocaya bağlı karaburun diye bir belde var orasıda kayalık olta takılıyor diyorlar o yüzden denemedin ama levrek çıkma ihtimali çok yüsek yerler. sorum şu bu anlattığım mekanlarda yani kımsalda ,liman içinde vede kayalık dediğim bölgelerde iş yaparmı macun? yaparsa , vede nasıl kullanmalıyız. saygılarımla cevabını bekliyorum.
Göksenim kusura bakma mesajı geç fark ettim.Gerçi arkadaşlarımız bana bişey bırakmamışHer yerde avlanabilirsin av yapmadan önce 200 gr. kadar meranı yemle,tek kendin avlanıyorsan 20 dk.bir bi avuç suya at.Ha yanında 3,4 kişi varsa ara yemleme yapmana gerek kalmaz.Yanındakilerinde aynı yemle avlanmaları lazım.Avlanırken gecese ışık kullanma, kıyıda yüreme ve en önemlisi balık kaçırma hepsini ürkütür.Şu anda macun buralarda macun pek iş yapmıyo zamanı geçti ne yaparsam yapayım balığı kıyılattıramıyom .50,60,70m. gibi uzakta avlanıyorum sebebi sular çok çekik ve sular soğudu.Macunla avlanırken her vuruşlarda hamle yapma balığa iğneyi taktıramazsın.Elinde misinayı gevşek bırak balık alıp 1 m.gibi yürümesine izin vermelisin. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.Şunuda ilave edyim kardeşim ara yemlemelerde arada sırada çok küçük çakıl gibi suda çok az şıpırtı yapmalısın ses balığın ilgisinide çeker meraklıdırlar aynı zamanda ürkektirler dikkat et

Bu mesaj en son " 28-11-2011 " tarihinde saat 19:09 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı  
Eski 28-11-2011, 22:33   #9
göksen inal
Oltacı

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Liman içinde daha çok bulunan yemlerden avınızı yapmanız sizin için daha fazla verim sağlayacaktır. Liman içlerinde teke bol bulunduğundan tekeyle deneme yapınız.
Tekeden verim alamıyorum çiftlik yemiyle avlanacağım diyorsanız eğer 1 çuval yem siparişi verip güngün, hafta hafta merayı yemleyip öncelikle balığı alıştırmanız gerekebilir.
Saygılar.
teşekkür ederim. liman içinde midye var.tekede var ama gece iş yapar sanırım.midye deneyeceğim.
Eski 28-11-2011, 22:40   #10
göksen inal
Oltacı

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Göksenim kusura bakma mesajı geç fark ettim.Gerçi arkadaşlarımız bana bişey bırakmamışHer yerde avlanabilirsin av yapmadan önce 200 gr. kadar meranı yemle,tek kendin avlanıyorsan 20 dk.bir bi avuç suya at.Ha yanında 3,4 kişi varsa ara yemleme yapmana gerek kalmaz.Yanındakilerinde aynı yemle avlanmaları lazım.Avlanırken gecese ışık kullanma, kıyıda yüreme ve en önemlisi balık kaçırma hepsini ürkütür.Şu anda macun buralarda macun pek iş yapmıyo zamanı geçti ne yaparsam yapayım balığı kıyılattıramıyom .50,60,70m. gibi uzakta avlanıyorum sebebi sular çok çekik ve sular soğudu.Macunla avlanırken her vuruşlarda hamle yapma balığa iğneyi taktıramazsın.Elinde misinayı gevşek bırak balık alıp 1 m.gibi yürümesine izin vermelisin. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.Şunuda ilave edyim kardeşim ara yemlemelerde arada sırada çok küçük çakıl gibi suda çok az şıpırtı yapmalısın ses balığın ilgisinide çeker meraklıdırlar aynı zamanda ürkektirler dikkat et
ustam açıklamaların için saol.teknik taktik süper gerisi bize kalmış .yem olarak kahverengi alabalık yemi var baya kokuyor.senin taktikle yaptım geçen pazar hava ve su soğukktu ama kefalleri kıyıya çekti.sayemde baya balık alan oldu.yanlız yemin ayarını tutturamadım.ve hamsi ile avlanmak zorumda kaldım çünkü hamur iğnede durmuyordu.neyse ustam seni sıkmayayım saol.
Kapalı Konu

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları