Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-10-2006, 10:47   #1
ramazanuçar
Guest

Varsayılan Önemli bir konu

Herkese selamlar;
Arkadaşlar genelde fırsat buldukça foruma girip yeni konuları takip etmeye çalışıyorum.bazende katılımda bulunuyorum.dolayısıyla açılan her konuyu dikkatle okuyorum.işte konuları okurken beni birşeylerin rahatsız ettiğini farkettim.bu konuda bana katılmayan arkadaşlar olabilir ama bence mesele gayet önemli ve dikkat edilmesi gerekiyor.

Mevzu şu :Arkadaşlar sohbetler esnasında alkol kullanılmasına yönelik çok fazla mesaj veriliyor.Unutmamak lazımki forum sayfaları herkese açık ve takibedebildiğim kadarıyla üyeler kadar en az 5-6 katıda ziyaretçilerimiz oluyor.bunların arasında yaş itibariylede küçük yaşlardaki kardeşlerimizde olabilir.Ve bence alkollü içkiler kesinlikle özendirilmemesi gereken maddeler.Bunları söylerken arada sırada bende alkol alıyorum ve sigara kullanıyorum ama 6 yaşında bir oğlum var ve beni kesinlikle bırakın alkol alırken alkollüyken bile görmemiştir.
Arkadaşlar sağlıklı ve zeki nesilller yetiştirmek istiyorsak lütfen bağımlılık yapan her türlü maddeden (sigara,alkol,uyuşturucu maddeler v.s.) çocuklarımızı uzak tutalım.Mümkünse onların bulundukları ortamlarda kullanmayalım ve onların yanında özendirici sohbetlerden kaçınalım.Bir çocuk ilk önce anne babasını örnek alır.
Bizim forumumuzda herkese açık bir forum ve topluma karşı verdiğimiz mesajlar bence daha dikkatli seçilmeli.Sevgiyle sağlıcakla kalın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-10-2006, 12:28   #2
aganta borina borinata
Guest

ramazan bey aslında haklısınız...önemli bi konu...başlığı okuduğumda ne yazmalıyım karar veremedim...ancak şunu söyleyebilirim ki internet neredeyse sonsuz bi erişim kaynağı...türkiyeden açılan bütün sayfalarda dahi bu tür belirtmelerden kaçsakta diğer taraftan bunu engellemek mümkün değil...kaldı ki sadece internet değil tv, gazete ve dergiler, radyolar aklınıza gelebilecek her türlü görsel ve işitsel yayın organlarından mümkün değil... burada görev ebeveynlere düşmektedir... çocuklarıyla ne kadar ilgilenirlerse çocuklarını o kadar uzak tutarlar...ve uzak tutmanında değişik yolları var...

tespitiniz doğru...arada bi muhabbeti oluyor... belki sohbeti biraz daha pekiştirmek adına güzelde oluyor...ne bileyim ben bi arkadaşımın denizin ya da gölün kenarında yakaladığı balıkla bi iki kadeh rakı içtiğini bilmek hoşuma gidiyor...

ama yine de bi rahatsızlık oluşturuyorsa...yazılmasın denirse yazmayız...

Bu mesaj en son " 16-10-2006 " tarihinde saat 12:31 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-2006, 12:45   #3
ramazanuçar
Guest

doğan bey cevabiniz için teşekkürler.
mesele benim rahatsız olmam değil aslında.forum olarak iyiyi doğruyu anlattığımız bir ortamda zararlı olan bir şeyi(en azından bana göre) de doğru gibi lanse etmemizden kaynaklanan bir problem var.benimde hoşuma gider tabiki arkadaşlarla bir iki kadeh atmak veya onların o muhabbetlerini dinlemek.fakat forum ortak kullanıma açık ve burada yazılanları kimlerin okuyup kimlerin okumaması gerektiğini kontrol etme gibi bir şansımız yok malesef.
demek istediğim şu ki burada birşeyler yazıyorsak bu yazdıklarımızdan dolayı tüm topluma karşı sorumluluğumuz var diye düşünüyorum.bilmem yanlışmı düşünüyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2006, 11:02   #4
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Ramazan selam,
Bence haklısın alkol sohbetini bende yapıyorum yeri geldiğinde. Ama Doğan da haklı pekiştiriyor sohbeti yada biz öyle hissediyoruz. Bende oğlumun bir sözü üzerine sigarayı bıraktım (inşallah başlamam tekrar). Dediğin gibi forum ortak kullanımda ve gençleri etkileyecekse bırakalım alkol muhabbetini. Ama sadece yaşı küçüklerin etkilenmemesi açısından böyle bir şeyi kabul ederim yoksa bir başkasının yaşam mantığına alkol ters gelir diye değil. Ayrıca yazını öneriler bölümüne de açabilirsin.
Saygılar
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları