Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-05-2008, 23:57   #1
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan doğru mu?

Sevgili üyeler bundan böyle profosyonel balıkçılık yapan teknelerle biz amatörlerin balık avı yapmasına izin verilmiyormuş ve cezasının çok ağır olduğunu söylüyorlar, geçen hafta karaburunda 15 yıldır çıktığımız dostumuz da buralarda sahil güvenlik çok sıkmaya başladı müsade etmiyorlar dedi ayrıca 2 hafta önce ürkmez tafaından da aynı yanıtı aldım bilgisi olanlardan yorumlarınızı bekliyorum, bu iş böyleyse biz amatörler illaki tekne mi almalıyız yoksa yıllardır tekneyle çıkmak hayal mı olacak
Sponsored Links
Eski 27-05-2008, 00:44   #2
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bir yolu var tabi ..!

Adnan kardeşim; profesyonel bir balıkçı teknesi ile balığa çıkabilmen için: prfesyonel balıkçı ruhsatı alman gerekiyor . Öncelikle bir balıkçı kooperatifine üye olacasın tabi olabilirsen sonra da Tarım il ya da ilçe müdürlüklerinin birinden 2 fotoş nüfus suretiş ikametgahş 2 fotoğraf ve de 25 ytl ile müracaat edeceksin... Kabul ederlerse profesyonel balıkçı olacaksın
Ya da bir amatör arkadaşının teknesine misafir olacaksın ya da amatör bir tekne alacaksın
Esas sen dua et de yakında bu hükümet balık yerken rakı içenlere ceza yazdırmasın
Eski 27-05-2008, 12:46   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Adnan abi oLayın doğruLuk payı yüksek. Limanda herkes hemen hemen herkes profesyoneL baLıkçı beLgesi çıkarttı. Herkeste miço beLgesi var diye gerek duymuyordu kimse bu beLgeyi aLmaya ama öyLe duruma geLdi ki herkes aLdı.

Benim asıL merak ettiğim konu. Bizim teknede herkes profesyoneL meseLa bi kişi aramızda beLgesiz bu yüzden ceza yermiyiz ? 3 profesyoneL bi amatörü götürür mü çok merak ediyorum biLen varsa cevabını istiyorum..

SaygıLarımLa.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-05-2008, 22:28   #4
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Amatör belge çıkarmaya gittiğim zaman bana kapıdaki görevli plakalı tekne ile çıkıyorsan profesyonel belge çıkar demişti.Fakat benim evraklarım amatör için olduğundan amatör çıkarmak zorunda kaldım.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-05-2008, 23:51   #5
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gerence tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Adnan kardeşim; profesyonel bir balıkçı teknesi ile balığa çıkabilmen için: prfesyonel balıkçı ruhsatı alman gerekiyor . Öncelikle bir balıkçı kooperatifine üye olacasın tabi olabilirsen sonra da Tarım il ya da ilçe müdürlüklerinin birinden 2 fotoş nüfus suretiş ikametgahş 2 fotoğraf ve de 25 ytl ile müracaat edeceksin... Kabul ederlerse profesyonel balıkçı olacaksın
Ya da bir amatör arkadaşının teknesine misafir olacaksın ya da amatör bir tekne alacaksın
Esas sen dua et de yakında bu hükümet balık yerken rakı içenlere ceza yazdırmasın
Yusuf abi rakı konusu herkezin gündeminde Balıkçı koop.a üye olabilmek sanırım zor olacağa benzer... yandık desenize bugün Deniz abi sahil güvenlikle tel ile görüşmüş kıyı avında bile avlanma belgesi soracaklarmış ve cezasıda varmış, nedir bu işi bu kadar sıkacak anlıyamadım yakında deniz kıyısında dolaşmak için de belgemi alacağız, bilgilerin için teşekkürler sevgi ve saygılarımla

Bu mesaj en son " 28-05-2008 " tarihinde saat 23:55 itibariyle ADNAN tarafından düzenlenmiştir....
ADNAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-05-2008, 22:33   #6
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gerence tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yakında onuda yaparlar merak etmeyin. o zaman bizede inadına yemek düşer.

sanırım balık yakalamak ve yemek mubah değil. bu nedenle yavaş yavaş, alıştıra alıştıra geliyor yasaklar.
Eski 30-05-2008, 22:28   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

denizlerimiz AB tarafından özelleştirilmiştir rakı desen pahalılıktan eeeeh belgenizi alın iki senede bir 20 ytl versek ne çıkar ama balık tutmak yasak derlerse belgeleri ne yapçaz olurmu olur
saygılar sevgiler
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-06-2008, 09:40   #8
iskorpit
Tayfa

iskorpit kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hasan64 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
denizlerimiz AB tarafından özelleştirilmiştir rakı desen pahalılıktan eeeeh belgenizi alın iki senede bir 20 ytl versek ne çıkar ama balık tutmak yasak derlerse belgeleri ne yapçaz olurmu olur
saygılar sevgiler

BUNLAR NE GÜZEL ÇİPURALAR BÖLE
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
iskorpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları