Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-01-2006, 06:55   #11
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Aha,Selim dostum,hava basıncının ava etken olduğunu bilmiyordum,alçak ya da yüksek basınç altında balıkların ne gibi davranışlar sergilediğini biliyorsan açıklayabilir misin?sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-01-2006, 07:10   #12
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Erol balıklarda bulunan hava kesesi sayesinde balıklar havadaki basıncı hisedip ona göre aktifitelerini ayarlıyorlar nasılki bizler kötü havalarda bazen kendimizi kötü hisediyorsak onlarda yeme vurmayıp oldukları yerde öylece duruyorlar bunu tatlı su levreği avlarken bizzat kendim gözetledim balığın ağızına yemi tuttuğum halde balık bir reaksion göstermedi ayrıca bende balıkların hava basıncına göre aktif olduklarını gösteren bir nevi bir hava raporu diyebileceğimiz bir alet var buna göre kendimi ayarlıyorum bazen, buradaki hava tahmin sitelerinde hangi havalarda hangi balıkların aktif olarak avlanabileceğini gösteriyorlar.

Not:sana bu konuda bir broşür yollamıştım almanca olarak orada daha geniş bir bilgilendirme vardı geriye kalan kısmını istersen senden okuyalım.

Bu mesaj en son " 05-01-2006 " tarihinde saat 07:40 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 07:36   #13
Epidermoid_Karsinom
Guest

hava basincinin tum canlilar uzerinde davranis gelistirme ve var olan davranislarini sergileyip sergilememe yonunde etki ettigini biliyorum. fakat baliklarin yeme davranisi hakkinda hic bir bilgim yoktur. orhanizmalarin benzerliklerinden olaya bakilacak olunursa sanirim bu mumkudur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 13:58   #14
mufi
Guest

Varsayılan paylaşım

arkadaşlar Erol kardeşimin yaptıgı bu detay mükemmel ..olay budur işte..
şu ana kadar ki hayatımda ve istanbulda o kadar yaşadıgım yıllarda eskilerden
yenilere hiç bir şekilde bu tür detay bilgiler kalmamış :...yada ben görmedim..duymadım..yani kısacası kimsenin kimseye faydası olmamış..

kardeşlerim... bazı insanlar o kadar bencil olmuşki..sanki tuttukları balıkları ve yerini başkasına söylerse...o da gidip orayı kurutacak...

....neyseki ama eminimki aramızda böyle düşünen bir arkadaş çıkmaz..olsa zaten kendisi böyle güzel bir paylaşımcı ortamda bulunmaz..

şimdi gelelim olayımıza internet sayfa düzeni hakkında bilgim yok bilenler bu konuyu araştırsın...
erol kardeşimin yaptıgı gibi.. mesela ben bu forum sayfamızda bir ifadeyi tıklayıp karşıma standart bir excell sayfasını yada bir tabloyu görebilirsem..oyayı bilgiler le doldurup yallah gönderirsem vede başka arkadaşlarımızda aynı sayfayı görebilirve kullanabilirse bu iş tamamdır..lakin
sayfa düzeni konusunda basit doldurulması kolay bir tablo sayfası olabilir..
artık bu iş meraklısına kalıyor..
sevgiler
muvaffak 1957

********Bazen yanı başımızdaki fırsatları, sahip olduğumuz güzellikleri görmeyiz, illa biri mi anımsatmalı?.....***************
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 18:15   #15
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam Arkadaşlar,
Muvaffak abinin başlattığı kampanyaya ne kadar katılımcı katılacağını merak ediyorum doğrusu,sitemizin ortak av bölgelerini işaretleyelim diye [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] linkindeki haritamızdaki katılımcılar malum.
Arkadaşlar, balık avı ilginç bir olaydır,dün gidipte kucak dolusu balık yakaladığınız bir yerde ertesi gün tık bile yoktur,ya da teknenin baş kısmında oturan arkadaşımız balıkları ikişerli,üçerli çekerken biz arkada sinek avlıyor olabiliriz,tekne 6 metredir ve oltalarda aşağıda birbirine daha da yakınlaşmıştır üstelik.

Şimdi bana sorarsanız,balığa çıkmak istiyoruz ve bunun için arkadaşlarla bir tekne kiralıyoruz,tekne sahibi bizi, 3-5 yere götürüyor klasik balıklarımızı ya yakalıyoruz ya da yakalayamıyoruz,ebatlarda belli üstelik,oysaki sabahın erken saatlerinde yataktan kalkarken ne hayallerimiz vardı.Dönüş yolculuğunda aramızda yine şu sözler tekrarlanır "alçak kaptan yine bizi iyi yere götürmedi " sonuç yine hüsrandır yani,masraflar ve yogunluğuda cabası tabi.

Dostlarım, bizim gibi amatör balıkçılar hergün bile denize olta sallasa, bitiremeyiz bu balıkları,kaldıki kaçımız bir ayın dört haftasında kaç kere çıkabiliyor balığa. Bunun okul toplantısı var,misarfirliği var,kötü hava durumu var,eş faktörü var, maneviyat-maddiyat ikilemi var,çamaşır- bulaşık işleri var,vs vs.....

Gelelim şimdi karadan yapılan av bölgelerine,bize bir güzel bir yer tarif edilmiştir,gideriz o yere pür neşe ile,oltalarımızı sahile yayarız itina ile ama tık yoktur,şimdi neden yoktur söylemleri başlar," hava bozuk,rüzgar değişti,ters ediyor,ay vardı balık aç değil,takımlar mı yanlış,oğlum senin şansın yok,vs vs...

Evet dostlarım,sahillerin ya da alçak kaptanın bizi düşürdüğü durumlara bari kendimizi düşürmeyelim,tekneden ne kadar iyi kerteriz alırsanız alın aynı yere asla düşemezsiniz,eğer bir GPS iniz yoksa tabi.Karadan ne kadar iyi kerteriz alırsanız alın aynı hava ve fauna koşullarına denk gelemezsiniz,eğer evden izin alabildiyseniz tabi.
Sonuç olarak,gelin en azından sanal ortamda katılımcı olalım derim,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2006, 01:56   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ben php bilmiyorum foruma entegre edebiliceğim bir sistemde yok. Fakat ayrı bir server kiralayıp ayrı bir domain alırsak ASP ile güzel bir script yazabilirim. İstediğimiz gibi değiştirme fırsatımızda olur böylece.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2006, 02:00   #17
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Selam Arkadaşlar,
Muvaffak abinin başlattığı kampanyaya ne kadar katılımcı katılacağını merak ediyorum doğrusu,sitemizin ortak av bölgelerini işaretleyelim diye [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] linkindeki haritamızdaki katılımcılar malum.
Arkadaşlar, balık avı ilginç bir olaydır,dün gidipte kucak dolusu balık yakaladığınız bir yerde ertesi gün tık bile yoktur,ya da teknenin baş kısmında oturan arkadaşımız balıkları ikişerli,üçerli çekerken biz arkada sinek avlıyor olabiliriz,tekne 6 metredir ve oltalarda aşağıda birbirine daha da yakınlaşmıştır üstelik.

Şimdi bana sorarsanız,balığa çıkmak istiyoruz ve bunun için arkadaşlarla bir tekne kiralıyoruz,tekne sahibi bizi, 3-5 yere götürüyor klasik balıklarımızı ya yakalıyoruz ya da yakalayamıyoruz,ebatlarda belli üstelik,oysaki sabahın erken saatlerinde yataktan kalkarken ne hayallerimiz vardı.Dönüş yolculuğunda aramızda yine şu sözler tekrarlanır "alçak kaptan yine bizi iyi yere götürmedi " sonuç yine hüsrandır yani,masraflar ve yogunluğuda cabası tabi.

Dostlarım, bizim gibi amatör balıkçılar hergün bile denize olta sallasa, bitiremeyiz bu balıkları,kaldıki kaçımız bir ayın dört haftasında kaç kere çıkabiliyor balığa. Bunun okul toplantısı var,misarfirliği var,kötü hava durumu var,eş faktörü var, maneviyat-maddiyat ikilemi var,çamaşır- bulaşık işleri var,vs vs.....

Gelelim şimdi karadan yapılan av bölgelerine,bize bir güzel bir yer tarif edilmiştir,gideriz o yere pür neşe ile,oltalarımızı sahile yayarız itina ile ama tık yoktur,şimdi neden yoktur söylemleri başlar," hava bozuk,rüzgar değişti,ters ediyor,ay vardı balık aç değil,takımlar mı yanlış,oğlum senin şansın yok,vs vs...

Evet dostlarım,sahillerin ya da alçak kaptanın bizi düşürdüğü durumlara bari kendimizi düşürmeyelim,tekneden ne kadar iyi kerteriz alırsanız alın aynı yere asla düşemezsiniz,eğer bir GPS iniz yoksa tabi.Karadan ne kadar iyi kerteriz alırsanız alın aynı hava ve fauna koşullarına denk gelemezsiniz,eğer evden izin alabildiyseniz tabi.
Sonuç olarak,gelin en azından sanal ortamda katılımcı olalım derim,sevgilerimle
Şu yazının son kısmına katılıyorum. Resimdeki çuprayı yakaladığım yerde 1 gün önce herkes deliler gibi lidaki aldı kimse çupra alamadı ben 6 lidaki almıştım hatta foto albümde resimleri mevcut ertesi gün inanın ısparoz bile yoktu tek tük çupra vardı toplam 4-5 çupra harici o bögeden ısparoz bile yakalayamamıştı kimse.

Eski 06-01-2006, 02:47   #18
mufi
Guest

vah erolcum vah anlaşılıyorki bayagı konuyu derinlemesine yorumlamış ve sonunda az da olsa dertlenmişsin.haklısın derim sana .. hepimizin başındaki olaylar.. ben mesela son 4/5 aydır google haritasındaki işaretlediğim yerlerden başka bir yere gidemedim.. oralarada ancak haftada 1 felan(emekli olmama ragmen)
saglık olsun..
lakin benim buradaki amacım şu idi.. arkadaşlar..aslında bir bakarsanız FORUM adı altındaki sayfalara... içerikleri belli konularla sınırlı olmasada insanlar hep agırlıkı aynı başlıklarda geziniyor...böyle bir farklılık olursa '!!

1, si bu güzel ortama (tabii masrafsız olabilirse)bir yeni ve değişik başlık katmak.bir tür farklı renk..
2,ne kadarda olsa verilecek bilgi ve kayıtlar(yorumu ile beraber) en azından
bu forum sayfası,, üye olupta yazmaktan çekinenler için cazip hale gelebilir.
bakarsınız faal insan sayısı artar..
gibi vs. farklı şeyler olabilir.

ama düzenleyen kardeşimiz'' problem olur.. yada zor iş yada masraf çıkar derse..saygı duyarım.'' saglık olsun..

muvaffak1957
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2006, 03:00   #19
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Muvaffak abi şimdi senin tarif ettiğin gibi bir şey forum sayfalarında olamaz olmaz değil olamaz. Ama forumdan ayrı bir adres altında bu işi yapabiliriz masraf çıkar çıkmaz değil ama benim için önemli değil bu zamana kadar para ile ilgili bir şey söylemedim söylememde. Benim ticari amacım yok önemli olan birşeyler paylaşabilmek. Ben bu masrafın altına girmeye hazırım yeterki ilgi ve destek göreyim. Manevi desteğiniz bana yeterlidir. Proje hazırlıkarına başlayalım veritabanında sizin dediğiniz gibi excel tablosunda olmaz MS access veritabanında yapabilirim. Eğer ilerde istersek onları manuel olarak excel tablosunada geçiririm. Şimdi tabloda hangi sütunlar olsun.
örnek vermek gerekirse.
Tarih Avlanılan Bölge Hava Durumu Kullanılan Yem
----- ------------- ------------ -------------
10.10.2005 Alman Adası Açıkları (izmir) Yıldız ve poyrazdan 3-5 Sülünez

gibi.
Yani verileri gireceğimiz sütun isimleri neler olsun?

Eski 06-01-2006, 03:01   #20
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Forum boşlukları otomatik siliyor siz anlayın artık. Excel tablosu gibi

Yanıtla