Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-02-2011, 10:41   #1
sazancı
Miço

sazancı kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kızılcaören Göleti Beylikova/Eskişehir

Eskişehirin Beylikova ilçesi sınırlarındaki bu gölete Eskişehirden iki yoldan gidilir birinci yol Alpu ilçesinden Bozan beldesi ve Beylikova daha sonra 17 km yol gidilerek son 1 km si toprak olmak üzere ulaşılır toplamda 95 km yol,diğer yol ise direk Eskişehir-Ankara duble yolundan Kaymaz Beldesine gelinir oradan Beylikova ve sonra yine 17 km yol toplamda 110 km dir ancak yol çok düzgün olduğundan daha çabuk varılır.Ankara-Eskişehir hızlı tren hattının yakınlarında olmasına rağmen buraya çalışan herhangi bir otobüs vs yok o yüzden araba ile gitmek zorundasınız suyun kenarına kadar gidiyor araba.
Eskişehir göletleri içerisinde en çok sevdiğim ve kendimi iyi hissettiğim gölet burasıdır,Sazan avına başladığımda ilk avlağım olan Porsuk Barajının coğrafi yapısına benzediği için midir son zamanlarda yakaladığım büyük balıkları hep burada yakaladığım için mi,çalışmamın karşılığını mutlaka aldığım için mi bilmiyorum ama seviyorum bu göleti.
Pullu ve Aynalı sazan var ayrıca bol miktarda Kepenez (tatlısu kefali)su kenarında olta atılacak çok geniş bir bölge yok fazla balıkçı gurubunu barındırmaz ,dibi bazı bölgelerinde ağaçlık ve bu yüzden büyük sazanlar bu bölgelerde bulunuyor hem göl kamışı hem de uzun atımlı oltalar için müsait yerler var derinlik değişken yani 2-3-4 metreden bent yakınlarında 10 metreye kadar değişiyor,çevresi seyrek ağaçlık genelde ardıç ve çam.
Enteresan burada sazan Mısıra gelmiyor attığınız anda aslen etobur olan Kepenez saldırıyor mısıra Sazan ise sert kuru boncuk makarnaya veya bildiğiniz Boncuğa saldırıyor,ben 30-40 metrede avlanıyorum burada pva poşetle veya roketle yemliyorum kuru mısır,kuru makarna,ekmek kabuğu karışık atıyorum yemleme anlamında bu şekilde randıman aldım.
Kötü bir durum var göletin çevresinde tarlalar var buralardan geçerseniz üzerinize kene geliyor kkka virüsü yok ancak insan tedirgin oluyor.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

sazancı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-02-2011, 11:17   #2
Necati ARAT
Kaptan

Mustafa abim yine çok hoş anlatım ve tasvirlerle güzel bir konu oluşturmuşsun..

Evet abi 2-3 kez bende avlandım orada ama çook eskilerde.. Sen 95-96 larda birdaha da gidemedim malum şehirdışında bulunuyorum..

Biz Eskişehirli; Eski amatörlerin diyelim ilk durağı Porsuk Barajı ve ilk göz ağrımız..Trenle gider bambu kamış ve malzemelerimiz ile bir dünyaa yol yürüyerek avlağa ulaşabilirdik..

Sende hatırlarsın cuma akşamı yada cumartesi sabahı tüm balıkcılar tren garına dolar gülüş cümbüş savaşa gidercesine birçok insan o yolu teperdi...

Evet haklısın belki porsuk barajına benzediği için, belki eskiden porsukdan çıkan kallavi şimdiki değimle trofe balıklar için burası senin bilinçaltında yer etmiştir..

Neyse Memleket özlemi ve eski anılar depreşti yine..

Abim emeğine sağlık Çok güzel ve anlatım olmuş resimler bir harika İmrenmemek elde değil.. Kutlarım..

Emeklerine sağlık..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 11:18   #3
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Usta bu güzel bilgiler için çok teşekkürler gerçektende güzel bir yere benziyor orada su kenarında şöyle günlerce dinlenmeyi çok isterdim...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 13:17   #4
muhabbetci
Kaptan

Mustafa abi,çok güzel anlatmışın,sağolasın.Tatlısu avlarında en güzel zaman, güneşin doğuşu ile batış zamanı oluyor,çayıda demledinmi bu vakitlerde offfff-offfff,
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 14:41   #5
trakonya55
Tayfa

trakonya55 kullanıcısının avatarı

Bu goletler benim tatlı su avcılığı yaptığım dönemde yoktu bende porsuk barajı müdavimlerindendim.Güzel yerler inşallah kıymeti bilinir.Paylaşım,fotolar için teşekkürler Mustafa.
trakonya55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2011, 15:55   #6
sazancı
Miço

Alıntı:
Necati ARAT tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mustafa abim yine çok hoş anlatım ve tasvirlerle güzel bir konu oluşturmuşsun..

Evet abi 2-3 kez bende avlandım orada ama çook eskilerde.. Sen 95-96 larda birdaha da gidemedim malum şehirdışında bulunuyorum..

Biz Eskişehirli; Eski amatörlerin diyelim ilk durağı Porsuk Barajı ve ilk göz ağrımız..Trenle gider bambu kamış ve malzemelerimiz ile bir dünyaa yol yürüyerek avlağa ulaşabilirdik..

Sende hatırlarsın cuma akşamı yada cumartesi sabahı tüm balıkcılar tren garına dolar gülüş cümbüş savaşa gidercesine birçok insan o yolu teperdi...

Evet haklısın belki porsuk barajına benzediği için, belki eskiden porsukdan çıkan kallavi şimdiki değimle trofe balıklar için burası senin bilinçaltında yer etmiştir..

Neyse Memleket özlemi ve eski anılar depreşti yine..

Abim emeğine sağlık Çok güzel ve anlatım olmuş resimler bir harika İmrenmemek elde değil.. Kutlarım..

Emeklerine sağlık..
Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Usta bu güzel bilgiler için çok teşekkürler gerçektende güzel bir yere benziyor orada su kenarında şöyle günlerce dinlenmeyi çok isterdim...
Alıntı:
muhabbetci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mustafa abi,çok güzel anlatmışın,sağolasın.Tatlısu avlarında en güzel zaman, güneşin doğuşu ile batış zamanı oluyor,çayıda demledinmi bu vakitlerde offfff-offfff,
Alıntı:
trakonya55 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu goletler benim tatlı su avcılığı yaptığım dönemde yoktu bende porsuk barajı müdavimlerindendim.Güzel yerler inşallah kıymeti bilinir.Paylaşım,fotolar için teşekkürler Mustafa.
Hepinize çok teşekkürler Necati kardeşim neydi o Porsuk barajı günlerimiz ne KALLAVİ balıklar alırdık oradan avatarımdaki rahmetli babamın elindeki Kallavi sazanda Porsuktan yakalandı yaklaşık 10 kg dır babamın misinadan elleri kesilmişti yıl 1985 hey gidi günler,Orhan abi önümüzdeki günlerde okulumuz Porsuk barajının eski ve yeni hali hakkında bir konu açmayı düşünüyorum.
Eski 07-02-2011, 16:38   #7
ARDA26
Oltacı

mustafa abi hem balıklar hemde manzara çok güzel..ellerine sağlık.
ARDA26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2011, 18:06   #8
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Güzel bir tanıtımla beraber güzelde bir anlatım olmuş..

Kızılcaören Göleti gerçekten benimde hoşuma gitti bir avcının istediği herşey var gibi görüküyor (keneler hariç)..

Paylaşım için teşekkürler ...

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-05-2012, 23:36   #9
odysseussssss
Oltacı

tam olarak hangi aylarda bu şekilde iri balıklar alınabiliyor mustafa abi ??? bu arada paylaşımların süper
odysseussssss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-06-2012, 16:51   #10
sazancı
Miço

Alıntı:
ARDA26 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mustafa abi hem balıklar hemde manzara çok güzel..ellerine sağlık.
Alıntı:
adolomorola tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güzel bir tanıtımla beraber güzelde bir anlatım olmuş..

Kızılcaören Göleti gerçekten benimde hoşuma gitti bir avcının istediği herşey var gibi görüküyor (keneler hariç)..

Paylaşım için teşekkürler ...
Alıntı:
odysseussssss tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tam olarak hangi aylarda bu şekilde iri balıklar alınabiliyor mustafa abi ??? bu arada paylaşımların süper
Hepinize çok teşekkür ederim sağolun,odysseussssss;123484 nickli kardeşim her zaman büyük balık alınabiliyor ancak ben genelde Ekim ayında iyi balıklar aldım başka zamanda aldım ancak Ekimde her gidişimde mutlaka bir tane büyük aldım.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları