Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-10-2011, 12:46   #1
ceranimo
Oltacı

Varsayılan Kamış ve makina tavsiyesi

merhaba arkadaşlar tekne de çipura , levrek , mercan v.s yakalamak için kamış ve makine alacam tavsiyeniz ne olur acaba ? inşallah yeterince doğru bilgi vermişimdir size

Ferman Demir
1983 ABRH+
İzmir/Bayraklı
ceranimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-10-2011, 12:54   #2
mst35
Tayfa

mst35 kullanıcısının avatarı

Ben bayağı zamandır ecusima 8000 kulanıyorum oldukça keyifli bir makina tekne için küçük kamışlar daha verimli olur kanısındayım bende de kısa iki parçalı silikon bir kamış var malum yer dar olunca rahat oluyor....

Mesut KAHRAMAN
1976-A rh+
İZMİR-Buca
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
mst35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-2012, 16:17   #3
ben ve deniz
Oltacı

mesut abi ryobi ecusima 8000 vi almayı düşünüyorum ama birtürlü güvenemiyorum makineye ...
Makineden istediğim 6 kg lık balık geldiğinde kolay karaya çeksin balığı ben levrek tutuyorum yemli malum denizden ne cıkacağı belli olmaz 2 kglık balık ıcın atarsın 6 kg gelır yada 7 kg kolayca karaya alsın balığı yani bu makina 7 kg lık balığı alırmı karaya yani zorlanmadan sen hangi avlarda kullanıyorsun bu makineyi...

bence ferman abim kamışı boşwer tekneden en iyisi el oltasıyla tutmak o balık kafa ata ata geliyorya onu hıssetdıosun elınde bence el oltası kullan derim ben kıyıdan bile bazen el oltasıyla tutuyorum zaten levrek kıyıda
1997

Bu mesaj en son " 28-01-2012 " tarihinde saat 18:56 itibariyle Anıl ÜNALAN tarafından düzenlenmiştir....
ben ve deniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-2012, 18:58   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ben ve deniz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mesut abi ryobi ecusima 8000 vi almayı düşünüyorum ama birtürlü güvenemiyorum makineye ...
Makineden istediğim 6 kg lık balık geldiğinde kolay karaya çeksin balığı ben levrek tutuyorum yemli malum denizden ne cıkacağı belli olmaz 2 kglık balık ıcın atarsın 6 kg gelır yada 7 kg kolayca karaya alsın balığı yani bu makina 7 kg lık balığı alırmı karaya yani zorlanmadan sen hangi avlarda kullanıyorsun bu makineyi...

bence ferman abim kamışı boşwer tekneden en iyisi el oltasıyla tutmak o balık kafa ata ata geliyorya onu hıssetdıosun elınde bence el oltası kullan derim ben kıyıdan bile bazen el oltasıyla tutuyorum zaten levrek kıyıda
6 kiloluk balığı çekmeyi bildikten sonra 8000vi nin çekebileceğini düşünüyorum fakat balığın tam direnme noktalarında yüklenirseniz eğer elinizdeki makina okuma salina da olsa zorlanacaktır.
El oltasının zate değişmez özelliği kolunuzun ve misinanızın gücü kadar çekebilirliği olmasıdır. Gerekli uzaklığa atabilirim tuzaklama sistemim kamışla yapılacaktan daha iyidir diyorsanız el oltasından asla vazgeçmemenizi öneririm
Genç kardeşim tecrübelere açık olduğunun farkındayım umarım yakın zamanda tecrübe eder bize bu bilgilerle gelirsin..
Görüşmek üzere.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları