Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-03-2006, 05:53   #1
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bakım gerektiren dostluklar....

Sevgili dostlar...
Bugün biraz melankolik, biraz agresif, belki biraz da felsefik yanım ağır basıyor... Zamanın acımasızca yüzlerimizde, ellerimizde ve kısaca tüm organlarımızda meydana getirdiği erezyon belki kendimizi çok sık gördüğümüzden (!) dikkatimizi fazla çekmiyor. Fakat maalesef o kadar etkili bir zehirdir ki zaman, öldüremeyeceği hiçbir canlı yoktur. Fakat bunun tersi çoğumuz "zaman her şeyin ilacıdır !" yargısını da hiç düşünmeden düşünür (!) ve söyleriz....

Dedim ya bugün çok sıkılıyorum....
Dostluklar da zamanla erezyona uğruyor. Aramıyoruz dostlarımızı, hallerini sormuyoruz... İhtiyaçlarımızı çok çabuk hallederken, onların ihtiyaçlarını sormuyoruz... Anlamaya da çalışmıyoruz çoğu kez... Arabamıza gösterdiğimiz özenin yarısını dostlarımıza göstersek, onları arasak, sorsak... Belki onların da 10000 bakımları gelmiştir ha? Ne dersiniz?

Bayramlarda, doğum günlerinde ve diğer özel günlerinde onlara el yazımızla özenerek bir kart göndersek, telefon etsek, dakişkalarca görüşsek batar mıyız sanki? Sizce dostluklarımızın değeri kaç kontör? Bayramlarda bir SMS gönderir, çoğu kez de bunu bile biz yazmayız. Hazır kalıplar vardır elimizin altında... Sizce dostlarımız el yazımızla özenerek yazdığımız ve itina ile seçtiğimiz güzel bir kartı haketmiyorlar mı?

Dedim ya dostluklarımızın da bakıma ihtiyacı var diye başlıkta... Sessiz dostluklar, zorunlu dostluklar veeee nihayet bakım gerektiren dostluklar....

Açtığım bu başlık altına sizler de içinizden geçeni yazın dostlarınız için... Sanki günah çıkarırcasına veeee bakım yapmak için belki....

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-03-2006, 05:32   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ben en değerli dostum ve hatta kardeşim olan anıla bazen çok kızsamda onsuz bu hayatın tadı olmayacaığını düşünüyorum. bazen o bana bazen ben ona küfürü basıyoruz oramıza buramıza yumrukları indiriyoruz ama bu sinir kavga hali 5 dakikayı geçmiyor.
Hayatta tanıdıığım en delikanlı adamlardan biri. Öl desem ölür o derece. Aynı şey benim içinde geçerli.
Bence insan bu devirde dost buldumu ona sımsıkı sarılıp hiç bir zaman yalnız bırakmamalı. Onu doğrusuyla - yanlışıyla, iyisiyle - kötüsüyle kabullenmek her zaman destek olmak gerektiğinde kimsenin söylemeye cesaret edemiyceği şekilde eleştirmeli doğru yolu göstermeli. Maddi ve manevi anlamda desteği esirgememeli. Kıymetini bilmeli yani.
İnşallah biricik dostum anılın kıymetini biliyorumdur. Ona karşı yanlışım olmamıştır.

Bir olayada parmak basmak istiyorum. Sitemizde böyle konular nedense ilgi görmüyor. Admin olarak değil Kardeşiniz taygun olarak böyle konulardaki tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanız bizlere yol göstermenizdir.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2006, 05:40   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Taygun da benim için herşeyden değerlidir bunca yıllık arkadaşımdır arkadaşımdan da ötedir hatta bu güne kadar birbirimize zararımız dokanmamıştır arada ufak sürtüşmeler yaşarız ama taygunun dediği gibi 5 dakka içinde hallolur.
Siz bizim selamlaşmamızı görseniz allah şimdi kavga başlıyo dersiniz hitap şekillerimizi başkasına sölesek kavga sebebi ama işte biz hiç bir zaman sözle tahrik olmuyoz(kendi aramızda başkası demeye çalışsın isterse) Yani tek kelime o benim kardeşimden de öte DOSTUM.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2006, 06:54   #4
uzman
Kaptan

Sanırım konunun üzerine açılan diğer konular bu konuyu gündemden düşürdü...
Hala bekliyorum dostlarım. Taygun ve Anıl dışında dostluklarından bahsetmek isteyen arkadaşım yok mu koskoca Rastgelsin Amatör Balıkçılık forumları'nda?
Sevgilerimle....

A.R.B.
Eski 16-03-2006, 07:10   #5
aserkansatı
Guest

Sami var benim için ama ona ne yazsam az gelir...O yüzden yazmıyorum.O beni bilir ben de onu...Ama öl dese ölüme koşarım kardeşim için...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2006, 07:22   #6
uzman
Kaptan

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Sami var benim için ama ona ne yazsam az gelir...O yüzden yazmıyorum.O beni bilir ben de onu...Ama öl dese ölüme koşarım kardeşim için...
Sevgili dostum Serkan, bu mesajıyla dostluklar konusunda bir önemli olayı daha gündeme getirmiş oluyor. Bunu da bir soruyla perçinlemek gerekir sanırım.
Dostluklarda NİCELİK mi önemlidir, NİTELİK mi?
Değerli dostum Serkan sanırım nitelik diyor. NİTELİK ve NİCELİK konusunda fikri olan dostlarımızın fikirlerini bekliyorum....
Saygılarımla....

A.R.B.
Eski 20-03-2006, 05:00   #7
svelto69
Oltacı

svelto69 kullanıcısının avatarı

Varsayılan sekoya

vay be...gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş.demek sami kardeşin var seko ha.(

Vedat ÖZ
izmir 1969
svelto69@mynet.com
Eski 20-03-2006, 05:30   #8
aserkansatı
Guest

Alıntı:
svelto69 tafarından gönderildi
vay be...gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş.demek sami kardeşin var seko ha.(

Vedat ÖZ
izmir 1969
svelto69@mynet.com
Olur mu len... Alınacak ne var?Ben tüm dostlarımı mı yazdım burada.Sadece sitedekilerin tanıdığı bir adam olduğu için onu belirttim.SvelTOPlaşmayalım lütfen.Tabiki dostumsun benimHayret bi şey...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları