Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-12-2008, 14:38   #1
Salih Reis
Kaptan

Salih Reis kullanıcısının avatarı

Varsayılan 20.12.2008 yağurlu bir gündü :)

20 Aralık 2008 Cumartesi günü için işyerinden sözleştiğimiz 2 arkadaş ile birlikte halaoğlu Fahri ve bendeniz Salih Reis ten oluşan ekip sabah 3 gibi Bornova dan hareket ettik. Evden çıktık ama yağmur felaket yağıyor, Gaziemir de oturan arkadaşımız burada yağmur yok gelin bekliyorum demesiyle yola koyulduk, yemci Yusuf tan sülünez ve boru kurtları, baki den mamun alındı, Güzelbahçe de yapılan güzel bir kahvaltı sonrakı saat 5 gibi urla Özbek e vardık. Balıkçı tulumlarını giydik doğru limanda teknenin brandasını açmaya. Hava karanlık ama çakan şimşekler sayesinde brandayı açmak hiç de zor olmadı
Saat 6 gibi yola koyulduk yağmur bazen artıyor bazen duruyor. Avlak yerine vardığımızda saat 7,30 olmuştu bile. Her zaman çok verimli avlar yaptığımız uzun ada fener civarında yaklaşık 1 – 1,5 saatlik bekleyişe rağmen ne arayan var ne de soran. Bu arada zaman zaman yağmur yağıyor lodos sert esiyor, zaman zamanda hava yatıyordu.
Ozan kardeşim çapayı çekti doğru başka bir noktaya, at çek gopez, izmarit, isparoz, karagöz, mercan, çupra saat 13,00 e kadar avlandık. Toplamda 8 çupra, 5-6 parça mercan, (3 köpek balığı + 4 vatos) gerisi ıvır zıvır yakaladık. İşyerinden arkadaşım Nedim resmen donuna kadar ıslandı yoksa daha kalacaktık, dönüşte üşümekte eksoza yapışarak geldi. Bugün bütün gün yerinden kalkmıyor ve hayatımdaki en kötü balık avı günüydü diyor maalesef. Benim uyarılarıma rağmen sıkı giyinmediği için ıslandı !
Bense hiç te öyle düşünmüyorum. Tedbiri elden bırakmayarak sıkı sıkı giyindik, balıkçı tulumlarını da üzerimize geçirdik, ayaklarımızda çizmeler üzerimize 5-6 saat yağmur yağdı bir gram dahi ıslanmadan geri döndük.
Bu arada lodos sebebiyle denizin için her yer naylon poşetlerle dolmuş olduğundan sabahleyin 2 kez pervaneye poşet sarması sonucu sıkıntı yaşadık. Lütfen denizleri kirletmeyelim
Aşırı yağmur yağması yüzündün bırakın fotoğraf çekmeyi çalan telefonlara bile bakamadık, daha önce böyle bir av yapmamıştım. Tekneye tente yapmak şart oldu
Eski 22-12-2008, 14:44   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Salih abi fotoğraflar yok ama böyleside güzel hayal gücümüzü çalıştırıyoruz.
Tebrik ediyorum tüm ekibi. Islanan arkadaşınızada geçmiş olsun.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2008, 16:52   #3
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

anlatım cok güzel kendimi yanınızda ıslanmış hissettim.. iş arkadaşınızada geçmiş olsun.. böyle bir havada avlanabilmişsiniz tebrikler..

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2008, 19:35   #4
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Salihcim paylaşım için teşekkürler.Geçen yılda benim başımdan geçti böyle bir olay.Şimdi kesinlikle yağmurda çıkmıyorum.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-12-2008, 20:37   #5
shark1
Tayfa

shark1 kullanıcısının avatarı

ssalih kardeş 3 hafta evvel aynı şeyi yaşamıştım. ama bir fark biz 1 tane mercanla dönbilmiştik. yinede ellerinize sağlık

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
hem kız hem deniz kokar....
shark1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2008, 08:21   #6
ibrahimsepetçi
Kaptan

ibrahimsepetçi kullanıcısının avatarı

Salih bey güzel av olmuş.tebrikler bizde foçadaydik pazar günü resmen yağmurla savaştik.arkadaşa geçmiş olsun...
Gözlerin gibi yeşil.
Üzüntülerin kadar siyah.
A rh+

Bastığın Toprakla Vuracağın Av Arasındaki İnce Çizgiyi,
Yüreğindeki Heyecan Doldurabiliyorsa İşte O Zaman Avcısın...
ibrahimsepetçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları