Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-02-2008, 14:46   #1
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

Varsayılan Balıksız ama eğlenceli bir gündü

Merhabalar.Geçen sezon ki Batman balık meceralarımdan birini sizlerle paylaşmak iistedim.İlk defa geçen sezon yeni başlamıştım avcılığa ve acemi şansı mı bilmem zaman zaman güzel sazanlar nasip oldu.Bu avların bazılarının bizzat kendisini ve görüntülerini mesai arkadaşları görünce yerinde duramayan balık meraklıları hemen kendilerine sıfır km.olta satın alıdılar.Eyvah dedim bunlar benim göleti kurutacak. Arkadaşlar benim hangi gün ve saate gideceğimi sordular kararlaştık.Artık sezon sonlarına doğruydu.Ben sabah namazından sonra göletin yolunu tuttum.Vardığımda baktım ki arkadaşlar o kadar hevesliki sabahın 4'ünde varmışlar.Neyseki benim bölgemi boş bırakmışlar.3 arkadaş önce banim yanımda salladılar.Baktılarki bişey yok 15-20 m.aralıklarla göleti tur atmaya başladılar.Neredeyse sallamadıkları yer kalmadı.Tabi sonuç sıfır.Çünki en önemli şeyi sabırı unuttular.bu arada benim şamandıra aniden kayboldu.Var gücümle asıldım ama nafile bir türlü yukarı gelmiyor.İyice yüklendiğimde ise ne olduğunu anlamadan misinayı fırdöndü bağlantısından koparıp gitti.Ben yine sabırla aynı bölgeye salladım. Saat 10 gibi arkadaşlardan Fatih adındaki olan sıcaktan bunaldı ve iyice sıkıldı , soyunup kendini gölette attı.Karşıdan yüzüp benim tarafa geldi.Sıcaktan mayışıp kendini salıverdiği sırada benim sabrın karşılığı oltanın ucuna geliverdi.şamandıra hızla 1,5m. kadar sağ tarafa doğru yarı batmış şekilde sürüklenip kuvvetli bir şekilde dipe battı ben de hemen asıldım.Tam o sırada o uyuklamaya başlayan Fatihin bir sıçraması vardı ki aman ALLAH.Ve bizim filmin koptuğu an.Ben asılıp çektiğimde o da ne?Tahmini 5-6 kiloluk bir aynalı kuzusunu gören Fatih durun ben onu yakalarım deyip kendini gölete attığında bizim gülmekten karnımıza ağrılar giriyordu.Hey Yarabbim balık insana neler yaptırıyor.Bu arada bu balıkta nasibimiz değilmiş ki balığı yoğurup kıyıya çekmeye çalışırken buda iğneyi alıp götürdü.Ancak arkadaşın balığı ilk görüşündeki uykudan bir anda fırlaması ve yakalamak için cumburlop diye gölete dalması bizim bu avdan yeterince keyif almamızı sağladı.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-02-2008, 16:16   #2
Teaser
Kaptan

Talking Nasip değilmiş

Eğlenceli bir anınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim.Kafamda canlandırınca bilgisayar başında bende bayağı güldüm.Ama çok ilgili olmasada aklıma bir sözü getirdi :"Pantalon ıslanmadan balık tutulmazmış."Sevgi ve saygılar kardeşim.

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2008, 17:58   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Murat abi o anki eğlence 1 hafta yetmiştir size

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2008, 21:21   #4
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

Aynen öyle Tayguncuğum.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2008, 10:41   #5
mufi
Guest

Murad ım o andaki heyecan ve muhabbet.. ve o ıslak vatandaş muhabbeti zaten size yetmiştir...hayırlısı bir dahaki sefere...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2008, 21:18   #6
hakan25
Kaptan

eh muratcım nasip değilmiş ama eğlencesi yeter güzel bir gün

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları