Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-05-2012, 16:26   #1
fehmi5
Çımacı

Varsayılan Açık balkonda kuş beslemeyin !

merhaba rastgelsin ailesi ,
açık balkonda kuş besleyen varsa beslemesin.bu sabah uyandığımda yaklaşık 1 senedir balkonumda duran 1 melezim ve sakam öldü.çok erken saatte gelen bir kuş yedi.karga olabilir (ki boğazda balık tutanlar iyi bilir balıklarımızı da çalıp yerler.hatta kovanın kapağını açıp seçeni bile gördüm).baykuş ,atmaca olabilir.bir kuş saldırıp iki kuşumu telef etti.melezimin sadece tüyleri vardı.kuşlarınızı evde ya da kapanabilir balkonda besleyin arkadaşlar. o kadar dikkat ettiğim halde uzun zamandır saldırı bile olmadığı için özel yaptırdığım pvc kafeslerde tuttuğum halde biri çok değerli 2 kuşumu kaybettim.diğer çok değerli 2 kuşum da tesadüf eseri kurtuldu.şirkete götürmüştüm orda dinleyeyim diye.kafesleri boştu.azı dişim çekildi dostlar.besleyen, okuyan arkadaş varsa ibret alsın.
Eski 16-05-2012, 22:43   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
fehmi5 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba rastgelsin ailesi ,
açık balkonda kuş besleyen varsa beslemesin.bu sabah uyandığımda yaklaşık 1 senedir balkonumda duran 1 melezim ve sakam öldü.çok erken saatte gelen bir kuş yedi.karga olabilir (ki boğazda balık tutanlar iyi bilir balıklarımızı da çalıp yerler.hatta kovanın kapağını açıp seçeni bile gördüm).baykuş ,atmaca olabilir.bir kuş saldırıp iki kuşumu telef etti.melezimin sadece tüyleri vardı.kuşlarınızı evde ya da kapanabilir balkonda besleyin arkadaşlar. o kadar dikkat ettiğim halde uzun zamandır saldırı bile olmadığı için özel yaptırdığım pvc kafeslerde tuttuğum halde biri çok değerli 2 kuşumu kaybettim.diğer çok değerli 2 kuşum da tesadüf eseri kurtuldu.şirkete götürmüştüm orda dinleyeyim diye.kafesleri boştu.azı dişim çekildi dostlar.besleyen, okuyan arkadaş varsa ibret alsın.
Bundan 5-6 yıl öncede benim sadece saka ötüşü yapan çok güzel bir melezime kerkenez yapışmıştı kuş kanadını tüyünü attı bende doğal olarak kuşu verdim verdiğim kişide kuş 1 sene sonra yine eski formunda ötmeye başladı.. Saka yavru zamanı her sene 3-4 tane alır daha sonra dağıtırım o günden sonra çok iyi muhafaza etmeyi öğrendim..
Geçmiş olsun
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları