Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-08-2009, 20:49   #1
hocca
Oltacı

Varsayılan Tıral- Çıplak

Her sabah olduğu gibi saat altı da sahilde idim.At-çek yaptığım yerde başka biri atmış ve gidiyordu.Takımı çıkarıp at çeke başladım.Yarım saatlik denemeden sonra yer degiştirdim.Yeni yer de de en ufak bir takip alamadım.Tekrar yer değiştirdim.Bu arada saat yedi onbeş olmuştu.Takımı üçüncü atışımda yapıştığını hissettim.Güçlü bir şekilde asılıyordu.Üç dakikalık bir çabadan sonra kıyıya aldım.Yörede ismi tıral olarak anılan bir balıktı.Balığı çantama koyup at çeke devam.Peşinden bir çıplak veya bazı yerlerde çatal kuyruk denen irice bir balık.Derken bir baktım yedi tane olmuş.Bu arada takımı kopartanlar ve kaçırdıklarım da cabası.Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.Saat 10.30 olmuştu.Avlanmayı bırakıp eve döndüm.İşte eve dönerken yanımda getirdiklerim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Sponsored Links
Eski 13-08-2009, 22:39   #2
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Maşallah, çok güzel bir av olmuş tebrik ederim.
Afiyet olsun.

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2009, 10:23   #3
ibrahimsepetçi
Kaptan

ibrahimsepetçi kullanıcısının avatarı

güzel av paylaşımına teşekkür ederim herdaim rastgele
Gözlerin gibi yeşil.
Üzüntülerin kadar siyah.
A rh+

Bastığın Toprakla Vuracağın Av Arasındaki İnce Çizgiyi,
Yüreğindeki Heyecan Doldurabiliyorsa İşte O Zaman Avcısın...
ibrahimsepetçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2009, 21:07   #4
hocca
Oltacı

Arkadaşlar bu avı yaptım ama sirküleri bu cinsler konusunda incelememiştim.Limitlere uyan sadece ikisi imiş.Aynı hatayı bir daha yapmak istemem.Amaç bağcıyı dövmek olmamalı üzüm yemek olmalı.Bu da şunu işaret ediyor.Av bölgemizde hangi balıklar var.Sirküler ne diyor.Av dan hiç balık tutmadan dönmektense ,yakalayıp bırakmak daha hoş.
Eski 14-08-2009, 21:16   #5
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

tebrıkler hocam güzel balıklar

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2009, 21:28   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hocca tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar bu avı yaptım ama sirküleri bu cinsler konusunda incelememiştim.Limitlere uyan sadece ikisi imiş.Aynı hatayı bir daha yapmak istemem.Amaç bağcıyı dövmek olmamalı üzüm yemek olmalı.Bu da şunu işaret ediyor.Av bölgemizde hangi balıklar var.Sirküler ne diyor.Av dan hiç balık tutmadan dönmektense ,yakalayıp bırakmak daha hoş.
Bu hareketiniz ve avınız için sizi iki kez ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Ayrıca balıkları hangi sahteyle aldınız marka/model bilgisi varsa yol gösterici olacaktır.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2009, 21:47   #7
hocca
Oltacı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu hareketiniz ve avınız için sizi iki kez ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Ayrıca balıkları hangi sahteyle aldınız marka/model bilgisi varsa yol gösterici olacaktır.
Bu av da kullandığım takım resimde ki takım.Bu takım bir silikon bir tüy şeklinde de yapılabilir.Top,takımı ileri atmak için,ayrıca gelirken suda oluşturduğu dalga ve sesler etçil balıkların dikkatiniz çekiyor.Bütün avlarım da bu takımı kullanıyorum.Sayın Vedat Abayoğlu ve Sayın Yakup Erdem’in yazılarından faydalandım.Kendimden bir şeyler katmaya çalıştım.İğne olarak galvaniz ve mustadın iğnesini kullanıyorum.Uzun pala ve 5 numara kullanıyorum.Palamut zamanı krom kaplama kullanıyorum.Levrekte iğnenin büyük küçük olması sorun olmuyor.Küçük ağızlı (resimdeki)balıklarda büyük iğne sorun oluyor.Ayrıca iğneleri sık sık kontorol ediyorum.İğneyi baş parmağımın üzerine koyup kemdime doğru çekiyorum.Tırnagımabatıyorsa sorun yok,tırnagımın üzerinde kayıyorsa hemen degiştiriyorum.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları