Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-10-2012, 14:14   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation Balık"tan Tutuklandı!

6 yıl önce kaymakama balık satan vatandaş, dolandırıcılıktan yargılandı, cezaevine konuldu Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi’nde 6 yıl önce değeri 14 lira olan 7 kilo sazan balığını Kaymakam Musa Üçgül’e getirdiği söyleyerek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda memur Dilek Erciyas’tan 90 lira aldığı iddiasıyla dolandırıcılık suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan 52 yaşındaki Ali Demir, Ankara’da yakalanarak Sincan Cezaevi’ne konuldu.

Kayseri’de halıcılık ve otobüs işletmeciliği yapan Ali Demir’in cezaevine girmesiyle sonuçlanan olay şöyle gelişti:

8 Kasım 2006 günü saat 13.45’te Yeşilhisar İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda büro memuru olarak çalışan Dilek Erciyas’a elinde 2 siyah poşetle gelen bir kişi, ”Kaymakam Musa Üçgül’e balık getirdim” dedi. Erciyas ise Kaymakam Üçgül’ün yerinde olmadığını söyleyince, ”Kaymakam bey, ’Ben yerimde olmazsam sekreterim seninle ilgilenir ve ödemeyi yapar’ demişti" diye konuştu. Poşetteki toplam 7 kilo sazan balığı için 90 lira isteyen kişiye Dilek Erciyas, poşetteki balıklar için bu kadar paranın fazla olduğunu söyleyince, ’Bu balıklar cins, özel sipariş’ yatını aldı. Erciyas’ın fiş ve fatura istemesi üzerine de balık getiren kişi, "Biz o işi hallettik. Faturayı kaymakam beye toplu halde veriyorum” diyerek, 90 lirayı alıp gitti.
Makamına gelen Kaymakam Musa Üçgül’ün balık siparişi vermediğini söyleyince, dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Balık getirip 90 lirayı alıp giden kişinin kimliğinin saptanması için sabıkalılar albümündeki fotoğraflar tarandı. Hem parayı veren memur Dilek Erciyas, hem de kaymakamlıkta görevli polis Mahmut Karabulut, 2003’te bir dolandırıcılık olayından sabıkası bulunan Ali Demir’i teşhis etti.

Fotoğraftan teşhisle hakkında dolandırıcılık suçlamasıyla Yeşilhisar Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada, Kayseri’de oturan Ali Demir’in 5 Şubat 2007 tarihinde talimatla ifadesi alındı. Demir ifadesinde, ”Ben Yeşilhisar’a hiç gitmedim. Balıkçılık da yapmıyorum. Ne Kaymakamı, ne o memureyi, ne de polis memurunu tanırım. Beni, onlarla yüzleştirin” diyerek suçlamayı kabul etmedi.

Yargıtay onayınca...

Yeşilhisar Asliye Ceza Mahkemesi, 7 Ağustos 2007’de verdiği kararda Ali Demir’i dolandırıcılık suçundan 3 yıl hapis ve 3 bin lira para cezasına çarptırdı. Karar Yargıtay tarafından da onandı. Cezanın infazı için polis tarafından aranan Ali Demir, bu sabah Ankara’da yakalandı. Çıkarıldığı adliyede hakkındaki tutuklama kararı vicahiye çevrilen Ali Demir, Sincan Cezaevi’ne konuldu.
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-10-2012, 19:01   #2
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Sevgili dostum resimleri yükledim galiba ahçımızda dünya tatlısı eşimdir.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-10-2012, 15:12   #3
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili dostum resimleri yükledim galiba ahçımızda dünya tatlısı eşimdir.
Değerli arkadaşım bulamadım şu resimlerinizi...Yeniden başlığı açabilirmisin....Teşekkür ederim...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları