Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Süleyman Karabulut

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-07-2012, 09:34   #21
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
balık avına yeni merak saran biri olarak , bana bu mevsimde balık olmaz eylülden sonra gitmen lazım dediler. tabi acemi olarak bende inandım. şimdi kaptanıma bakıyorum da , ya beni fena kandırdılar ya da kaptanım bu işi çok iyi biliyor.
kaptanım avların bereketli livarın dolu olsun.
rastgelsin...
Çetin kardeşim bu işin ustası olmaz diye düşünüyorum.Tabii bir prçada olsa el becerisi bilhassa zoka avcılığında hassaslık önemli. Fakat bence tamamen nasip kısmet işi diye düşünüyorum.

Aslında doğruda demişler dip balıkları ve kıyıdan avlanmalarda eylülden sonra biraz daha verimli olur.Fakat bizler orta su balığına çıkıyoruz,yani istavrit kolyuz uskumru.Bunlarda aslında daha yeni yeni başladı eylül ekim kasım aralıkta aksiyonları dahada hızlı olur.Daha bol bereketli avlarımız olur.
Oltanın herdaim dolu gelmesi dileğimle...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-07-2012, 09:40   #22
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
CEMAKO tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süleyman abi yüzünü gören cennetlik misali bir türlü göremiyorduk seni
ellerine sağlık gönderin şu güzelim balık fotolarını da gözümüz gönlümüz açılsın.
Tebrik ederim abi livarınız her daim dolu olsun
rastgele

Cem uzun zamandır havalar bozuktu bir haftalığına düzeldi.İşte o bir haftanın bir günlüğünü sizlerle paylaştım.Aslında pazar hariç her günüm böyleydi.Önümüzdeki günler havalar yine yüksek denize uzaktan bakarak günlerimizi geçireceğiz şimdilik.

Katkılarından dolayı teşekkür ederim..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 18-07-2012, 11:32   #23
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Süleyman kaptanımmm bu güzellik nedir böyle yahu. Pazartesi akşam suyuna çıktık dön dolaş kalabak önlerine kadar gittik 2 defa balık dokandı birini tekneye aldım birini taktıramadım oltaya, 3 tane de Necdet amca aldı akşam nafakamız çıktı çıkmasına da sabah çok güzel balık yapmış. Gerçi geçen Kasım ayından beri denize çıkmamış olmanın verdiği hamlık vardı, deniz hasreti vardı biraz hasret gidermiş oldum hepsinden öte işten güçten nefes alamamanın verdiği stresi attım. Havalar düzelsin bir günde sana misafir olayım bakalım şansımıza neler denk gelecek, bu arada çaylar tabii ki benden

Pazar günleri için bende sana katılıyorum. Denizde az tekne olduğu günler hatta bir kaç gün sert esen havanın arkasından çıkılan ilk gün, heleki bu ilk gün hafta içine denk gelmiş ise verim iyice artıyor. Pat küt çapa atılıp çekilmesi balığı bozuyor. Sabah ilk gittiğimizde balığı altımıza topluyoruz zaman zaman tam 3-5 balık alıyoruz biri gelip çapa atıyor hop balık anında dağılıyor. Yani balıklarda sakin, sessiz, kafasını dinleyebileceği yerleri tercih ediyor.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-07-2012, 11:51   #24
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süleyman kaptanımmm bu güzellik nedir böyle yahu. Pazartesi akşam suyuna çıktık dön dolaş kalabak önlerine kadar gittik 2 defa balık dokandı birini tekneye aldım birini taktıramadım oltaya, 3 tane de Necdet amca aldı akşam nafakamız çıktı çıkmasına da sabah çok güzel balık yapmış. Gerçi geçen Kasım ayından beri denize çıkmamış olmanın verdiği hamlık vardı, deniz hasreti vardı biraz hasret gidermiş oldum hepsinden öte işten güçten nefes alamamanın verdiği stresi attım. Havalar düzelsin bir günde sana misafir olayım bakalım şansımıza neler denk gelecek, bu arada çaylar tabii ki benden

Pazar günleri için bende sana katılıyorum. Denizde az tekne olduğu günler hatta bir kaç gün sert esen havanın arkasından çıkılan ilk gün, heleki bu ilk gün hafta içine denk gelmiş ise verim iyice artıyor. Pat küt çapa atılıp çekilmesi balığı bozuyor. Sabah ilk gittiğimizde balığı altımıza topluyoruz zaman zaman tam 3-5 balık alıyoruz biri gelip çapa atıyor hop balık anında dağılıyor. Yani balıklarda sakin, sessiz, kafasını dinleyebileceği yerleri tercih ediyor.
Ya Taygun'cum geçen hafta pazara kadar her günüm hemen hemen böyleydi.Pazarteside aynıydı.Ama pazar günü canlı yoktu.Yapabilirsen bi hafta içi kaçamağı güzel bir av yapalım seninle.Tabii çaylar senden olmak şartıyla..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 23-07-2012, 13:24   #25
evrenoss
Oltacı

evrenoss kullanıcısının avatarı

[quote=kaptankarabulut;125322]Uzun zamandır paylaşım yapamamıştım.Bunun nedeni bir aydır havaların bozuk gitmesi ve denize çıkamamam..

Geçen salı gününden itibaren havaların düzelmesiylede kendimi denize attım.Ve her gittiğim gün bir önceki günden çok daha güzel geçti.Yani livarım her daim dolu geldi.

Bu resimler sadece cumartesi yani 13/07/2012 tarihinde İstanbul'dan gelen Ömer arkadaşımız ve Gazemir serbest bölgede çalışan Hakan ve Murat dostlarımla gerçekleştirdiğimiz avımız..Ondan önceki avlarımda yani salı,çarşamba,perşembe ve cuma günkü avlarımda buna benzer geçti.

süleyman abi ..pazar gününe rağmen yinede iyi geçmiş av resimlerden anlaşılan..

bol muhabbetli güzel avlarınız olsun inşaallah.
rastgelsin
Eski 24-07-2012, 07:13   #26
kaptankarabulut
Üstad

[quote=evrenoss;125594]
Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uzun zamandır paylaşım yapamamıştım.Bunun nedeni bir aydır havaların bozuk gitmesi ve denize çıkamamam..

Geçen salı gününden itibaren havaların düzelmesiylede kendimi denize attım.Ve her gittiğim gün bir önceki günden çok daha güzel geçti.Yani livarım her daim dolu geldi.

Bu resimler sadece cumartesi yani 13/07/2012 tarihinde İstanbul'dan gelen Ömer arkadaşımız ve Gazemir serbest bölgede çalışan Hakan ve Murat dostlarımla gerçekleştirdiğimiz avımız..Ondan önceki avlarımda yani salı,çarşamba,perşembe ve cuma günkü avlarımda buna benzer geçti.

süleyman abi ..pazar gününe rağmen yinede iyi geçmiş av resimlerden anlaşılan..

bol muhabbetli güzel avlarınız olsun inşaallah.
rastgelsin
Everens teşekkürler Aslında ben senin hobine hastayım fakat işte dalamıyorum.Deniz altını seyretmek çok daha güzel.. Katkıların için teşekkürler..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları