Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-03-2010, 18:48   #11
Doğan ÖZCAN
Kaptan

Doğan ÖZCAN kullanıcısının avatarı

Aramıza hoşgeldiniz...keyifli paylaşımlar
MERZİFON / AMASYA
Doğan ÖZCAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-03-2010, 00:06   #12
Enginnnnn
Oltacı

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Engin sanırım Los angeles' tasın..Hazır fırsat bulmuşsun değerlendirmen iyi fikir.Aramıza hoşgeldin..
Kamil bey merhaba..Evet Los Angeles tayim..Onerebileceginiz makinalari yada baska malzemeleri bekliyorum..
Eski 27-03-2010, 12:33   #13
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

Engin merhaba, umarımeğitiminde başarılı olur ve yurduna tez elden kavuşursun. İlgilendiğin konu ile ilgili üstad köşemizde yer alan Erol üstadımıza özelinden mesaj atarak ulaşabilir ve hiç düşünemeyeceğin bilgilere ondan ulaşabilirsin. Ancak kendisi meşgulse mailini veya mesajını görmekte gecikebilir. Sen yinede şanşını dene derim, kendisi çok sevdiğimiz bir üstadımızdır ve sana yardımcı olacaktır.
Eski 30-03-2010, 08:58   #14
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Engin, bu iş için ne kadarlık bir limit ayırdın ?

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-2010, 01:11   #15
Enginnnnn
Oltacı

Erol abi merhaba..aslinda olta balikciligindan fazla anlamam..ama merakimda vardir..15 seneden beri zipkinla balik avlarim..bodrumda ufak bir fiber teknem var..o yuzden oltayada merakim var..e suyun altinida iyi biliyorum..burdada bi kac jigging videolarina denk geldim..sonra iyice arastirdim aamlar gercekten balik yakaliyorlar dedim ben neden yapmiyim ..o yuzden kafamda bir limit yok ama cokta abartmak istemiyorum..gelirken misinasi ,makinasi ,jiggleri,vs vs alip geliyim dedim..birde portatif bir balik bulucu alicam burdan..cunku fiyatlar gercekten cok iyi..bu konudada yardimci olabilecek arkadaslar varsa memnun olurum..aradigim ozelliklere gelince..abartili birsey istemiyorum..hemen sokup hemen monte edebileyim..pilli olsun(aku tasimak ,akuyle ugrasmak istemiyorum,zaten yerimde yok)bana derinligi ve dip yapisni gostersin yeter..
Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim..
Saygilar..
Eski 31-03-2010, 11:20   #16
levrek
Kurucu Üye

Selam Engin,
Amerikan malı olan Accurate nin çok güzel çıkrık ve spin makineleri vardır,ülkesinde olduğun için sana kalitenin en ucuzu olacaktır.Linki incele
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] , ayrıca yine aynı markanın kamışları da mevcuttur, zaten ihtiyacın olan en uygun kombinasyonu sana site sunuyor.Bu makine ve kamışlar muadillerine çok daha hafif ve hesaplıdır.

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 27-04-2010, 05:15   #17
Enginnnnn
Oltacı

Herkese tekrardan merhaba..
Bugun uygun fiyata buldugum bir kac malzeme aldim.Penn 500L Jigmaster cikrik, berkley trilene marka 9.1kg cekerli super strong monofilament, ve 10 tane kadar jig aldim williamson ve diger markalar..Yardimlariniz icin tesekkurler..Tavsiye edebileceginiz baska seyler varsa lutfen yazin..
Eski 27-04-2010, 12:09   #18
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Engin Bey jig olarak Yo-zuri Metallic Sardine F 263 (150 gr.) Renk kodu: c3 alabilirseniz de iyi olur. jigging'de sonuç verdiğini bizzat biliyorum. Türkiye'de bu ürün bulunmuyor ne yazık ki. Ben kaç haftadır arıyorum.

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-04-2010, 22:25   #19
levrek
Kurucu Üye

Merhaba Engin Bey, hatırlatmada fayda var, malzemelerinizi tedarik ederken hepsini bir kobinasyon olarak düşünün. Yani kamış-makine-dacron-fluro misina-klips vs.gibi malzemelerin çekerlerinin birbirine denk ya da yakın olması.Zayıf bir makineye güçlü bir kamış ya da güçlü bir makineye zayıf bir dacron pek bir şey ifade etmeyecektir.Tabi yattığınız masraf dışında,bir de mümkünse tek bir takımı her türlü jig avında kullanırım diye düşünmeyin,olayı en azından bir hafif, bir de ağır bir takım olmak üzere ikiye ayırın.Böylelikle av türüne göre daha yorulursunuz, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 29-04-2010, 02:19   #20
Enginnnnn
Oltacı

Erol abi cok dogru soyluyorsunuz..Soylediklerinizi bundan sonraki alicaklarimda dikkate alicam..
Bu arada aldilarimin fotolarini koyuyorum belki tavsiyeleriniz olur..

Bu mesaj en son " 29-04-2010 " tarihinde saat 02:29 itibariyle Enginnnnn tarafından düzenlenmiştir....
Enginnnnn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları