Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-05-2007, 16:33   #21
orca
Oltacı

kursat kardesinki gibi bir yati geciyorum ama 2 kisilik sandalda ne mangali, ne rakisi ne sarabi? deniz sakaya gelmez, once guvenlik, once keyif degil...
yanlis anlamayin, atil kardesimin tasarimci (ya da adayi) olmasi sebebiyle sorularini cok makul buluyorum ama 2 kisilik bir sandalda hem mangalin hem ickinin sakincalari cok fazla. uzerinde dusunmemek bile gerekir diye dusunuyorum. ayrica kullanissizdir. 2 kisilik sandalin icine yerlestirilecek mangalin sandala zarar vermeyecegine ihtimal vermiyorum. disina yerlestirseniz, 2 kisilik sandalin kupestesinin sudan yuksekligi olsa olsa ne olabilir ki?
senelerdir keyifci arkadaslarim israr eder, atalim mangali tekneye, alalim biralari rakiyi, alem yapalim. arkadaslarimi kirmak pahasina her seferinde reddettim, cunku sakincalari saymakla bitmez.
benim usul adap gordugum ustalarim, hem cok sıkı iciciler, hem de muthis keyif adamlariydi ama ben bir kere bile teknede icki icildigine ates yakildigina sahit olmadim.
Asagida goreceginiz resimler, teknede mangal yakilmasi yuzunden degil, elektrik kontagi sebebiyle cikan bir yanginin fotograflari, ben sadece boyle bir durumun ne kadar korkunc oldugunu tasvir edebilmeniz icin ekledim.

tekrar ediyorum, atil kardesim, sakin cekinme, sor soracagini, herkes de dogru bildigince yanitlasin, herkesin yanitina da kendi fikrimmiscesine saygi duyarim, benimkilere de duyulmasini rica ederim.
ama lutfen boyle bir projeyi hayata gecirmeye kalkmayin...

orca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-05-2007, 22:03   #22
atilerdogan
Oltacı

orca fikirlerin için gercekten cok tesekkürler!!gerektiği kadar önlem alınırsa mangalında öle güzellikte design edilir bütün yangın problerini yok ederse ve zil zurna sarhos olmadan 2 tek atabiliosan bu bence yeterli..sandalını yakmaman için.. ayrıca zaten benim amacım bu probleri yok edebilcek bi mangal.düşünsene öle bi mangal hatta mangal seti var ki işte rakı bardakları,tuzlugu,maşası hepsi denizden form kazanmış..sandalllar,tekneler gb...senin fikirlerinde gercekten benim için cok önemliydi cok sagolasın
Eski 04-05-2007, 23:50   #23
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Kürşatım tekne şahane mangal nerede?
Haldun abi hatırladın mı bilmem bir gün hem balığın belini kırmış hem gülmekten karnımız ağrımış hemde mangalımızı yakmıştık o gün miladım olmuştu hala dün gibi hatırlarım tekrar teşekkürler anılarım depreşti

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 15:45   #24
mufi
Guest

çocukken ne derdik:
teknede hamur/tarlada çamur/
ver allahım ver./sen bize yagmur

büyüdük adam olduk şimdide:
teknede mangal /elimizde olta/buzlukta şişe
ver allahım ver /sen bize balık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 16:19   #25
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
atilerdogan tafarından gönderildi
orca fikirlerin için gercekten cok tesekkürler!!gerektiği kadar önlem alınırsa mangalında öle güzellikte design edilir bütün yangın problerini yok ederse ve zil zurna sarhos olmadan 2 tek atabiliosan bu bence yeterli..sandalını yakmaman için.. ayrıca zaten benim amacım bu probleri yok edebilcek bi mangal.düşünsene öle bi mangal hatta mangal seti var ki işte rakı bardakları,tuzlugu,maşası hepsi denizden form kazanmış..sandalllar,tekneler gb...senin fikirlerinde gercekten benim için cok önemliydi cok sagolasın
Hemen bir ek yapayım, tekneyi kullanacak olan kişinin alkol alması kanunen yasaktır. Motorlu araç sürücüleri için geçerli olan kurallar aynıdır...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 16:20   #26
jellyfish
Oltacı

jellyfish kullanıcısının avatarı

tekne müsaitse bence kesinlikle mangal olması gerekir diye düşünüyorum. hatta kara içinde bir tasarım yapsan çok makbule geçer pikniğe giderken ayrı mangal balkonda ayrı mangal denizde ayrı mangal olmuyor hepsini barındıran birşey yapsan süper olur inşallah amacına ulaşırsın...

gözde armağan

14.01.84

su ürünleri mühendisi

izmir
jellyfish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 19:11   #27
mufi
Guest

Alıntı:
jellyfish tafarından gönderildi
tekne müsaitse bence kesinlikle mangal olması gerekir diye düşünüyorum. hatta kara içinde bir tasarım yapsan çok makbule geçer pikniğe giderken ayrı mangal balkonda ayrı mangal denizde ayrı mangal olmuyor hepsini barındıran birşey yapsan süper olur inşallah amacına ulaşırsın...
bolcana
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 19:15   #28
mufi
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Hemen bir ek yapayım, tekneyi kullanacak olan kişinin alkol alması kanunen yasaktır. Motorlu araç sürücüleri için geçerli olan kurallar aynıdır...
canım Mertim be düşünebiliyormusun. teknedesin dümendeki arkadaş bulut olmuş..
aynen sahil güvenlik uzaktan anons ediyor.
''sağa çek'' vıııyyy.vııııy.
birde alkolmetreyi uzatıyor.. abisi dümenci 250 bomil...
''beyler tekneyi el koymak zorundayız parka çekicez.. inermisiniz lütfen..''
millet sagdan denize iniyor.. yallah ..yüzerek kıyıya..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2007, 20:39   #29
atilerdogan
Oltacı

gercekten cok sagolun fikirler,ve tavsiyeler için...aslında jellyfish bende isterdim bütün hepsini tek mangalda çözeyim ama. o kadar vaktim yok...bi de artık şipsak kullan at mangallar cıktı ya kimse zahmetine katlanıp da evine mangal almayıo..yok işte is yok işte pis.. burun kıvıran cok yaniii

bi soru sorabilirmiyim herkese mangalı yakktıktan sonra kömürü ne yapıosunuz... denize mi döküyorsunuzzz. yok sa baska bi usulümü, var???
Eski 10-05-2007, 08:28   #30
jellyfish
Oltacı

jellyfish kullanıcısının avatarı

burda sorucağın en yanlış soru bu bence soğuması için çok az su veya kum döküp sonra çöp poşetine veya mangalla birlikte poşete

gözde armağan

14.01.84

su ürünleri mühendisi

izmir
jellyfish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları