Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-12-2005, 21:01   #1
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Balık kaçarsa,misina kırılırsa,yemi kaptırırsak.Hadi bakalım rastgele

1.Abi inanmıyorum lan balık en az 2-3 kilo vardı.Misinayı kopardı ya

Teknik Açıklama:
Böyle durumlarda misina çürük veya iyi bağlanmamıştır.Kaçan balığın avcıya ve genel balıkçı oranına göre hesabı1/10 dur.Yani 3 kilo balık orana göre 300 gr.dır.Bu olay her balıkçının başına gelir.
Taktik Açıklama:
Bu durumda balıkçı, arkadaşı tarafından teselli edilir ve olaya inanmış süsü verilir(Harbi abi o dalgalanma ney di ya)diyerek

2.Tüh lan balık misinayı kayaya taktıya ….En az 2 kliloydu

Teknik Açıklama:
Oltaya takılan balık misinayı alıp kayaya götürmüş ve kestirmiştir.Balıkçı misinaya zorlayınca kopar.Bu hala ispat edilememiş bir balıkçı eylemidir.Yazın bu olay dalan arkadaşlarımız tarafından gözlemlenecektir

Taktik Açıklama:
Balıkçı misinayı kıran arkadaşına;”ya sorma bilader bu olaya gıcık oluyorum” diyerek olayın başına geldiğini ve yalnız olmadığını sezdirir.

3.Yaaa bıktım bu kopezlerden.Yemimi bozuyorlar anasını satayım.(Yazar dip notu:Kusura bakma Selçuk amca)

Teknik açıklama:
Balıkçı yemi iyi takamamış veya acemidir.Herhangi bir balık gelir ve yemi kolayca alır.Bu suçta kopeze atılır.Rivayet; kopez tutulur ancak ağzı hassas olduğu için yırtılmıştır.Yani balıkçı balığı tutmuştur da kopezin ağzı yırtılmıştır…..

Taktik Açıklama:
Yemi yediren balıkçıya arkadaşı tarafından”ya sorma geçen bende bir çektim kopezin çenesi elime geldi”diyerek olaya inanma süsü verilir

Arkadaşlar devamı gelecek.Sizde de varsa bu olaylardan teknik ve taktik olarak olaya yaklaşırsanız bizde karşılaşınca yapmamız söylememiz gerekenleri biliriz.
Dikkat:Misinanın kırılması olayı bkz.A.Serkan SATI
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
The Original

Bu mesaj en son " 28-12-2005 " tarihinde saat 18:30 itibariyle rüzgar2 tarafından düzenlenmiştir....
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları