Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-02-2007, 19:00   #11
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
İlker abi bu gün okulda bu konu hakkında bir hocamız baya sitem etti aslında haklı çoğu kişi Türçeyi katlediyor sms,msn,chat derken unutuldu gitti düzgün yazı yazmak. Hocamın söylediği şeyler çok güzeldi buraya yazmaya kalksam çok uzun sürer ben en beğendiğim kısmını yazayım "hepimiz milliyetçiyiz diye geçiniriz ama dilimize sahip çıkmayız dışarıda gördüğümüz neredeyse tüm tabelalar yabancı isimlerle dolu bu çelişki değil mi? milliyetçiysek dilimize sahip çıkmalıyız" dedi. Doğukan sakın bunları üstüne alınma konu açıldığı için buraya aktarmak istedim.
taygun öğretmenin kesinlikle haklı bir ülkenin bütünlüğünü bozmak ilk olarak dilini katletmekle başlar. bizde farkında olmadan malesef buna çanak tutuyoruz...

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-02-2007, 19:08   #12
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Türkçenin kullanılması hakkındaki yorumlarınıza tamamen katılıyorum...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-2007, 19:56   #13
doğukan
Oltacı

Varsayılan :(

ben size abilerim diyorm çünki benden yaşça büyüksünüz.uyardığınız için çok teşekkür ederim dikate alıcam ama siz benim sorumu cevaplamadınız
Eski 22-02-2007, 20:26   #14
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Doğukan şimdilik çift lastik falan hiç uğraşma zaten sanırım bursada çift lastiğe ihtiyaç olacak kadar görüş mesafesi bulamayacaksın. Yaşında biraz ufakmış bu spora ufak yaşta başlamak çok büyük avantaj şimdilik 75 lik bir zıpkın işini görür ilk avın herkesin olduğu gibi kefal olur büyük ihtimalle sessiz sakin sığlık bölgelerde dolanırsan intahara meğilli kefaller zıpkının ucuna kadar girecektir illaki marka istiyorsan bence freesub al hatta 75lik değil 82 lik al bu zıpkını kullanan bir tanıdığım iyi balıklar aldı zıpkından memnun

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-2007, 20:44   #15
gokseldbuga
Guest

Sevgili Doğukan, sorularını ard arda sıralamadan önce, internette gezin bir sürü kaynak var. Gençliğinin aceleciliği ile hemen cevap istiyorsun, sakın ola ki bu acelecilikle hemen dalayım edeyim havalarına girme. Tedbiri ve deneyimlerinin önerilerini her zaman dikkate al.
Ozan Yıldırım gibi bu işe yıllarını vermiş, organizasyonlar yapmış , herkese öğütler vermiş gencecik sırım gibi delikanlının başına gelenleri bir araştır bakalım. Nice olgun dalgıç basit hatalar yüzünden hayatlarını kaybettiler.
Bu spor çok tehlikelidir, denizle dalga olmaz.
Önce araştır, yavaş yavaş ilerle , zıpkın seçiminde de biraz araştırma yapsaydın cevap beklemeye gerek kalmazdı zira zıpkınla alakası olmayan ben bile 20 dakika harcasam gerekli bilgilere ulaşırdım.
Bunlar 1 kulağından girip öbüründen çıkmasın kardeşim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-2007, 20:56   #16
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
Sevgili Doğukan, sorularını ard arda sıralamadan önce, internette gezin bir sürü kaynak var. Gençliğinin aceleciliği ile hemen cevap istiyorsun, sakın ola ki bu acelecilikle hemen dalayım edeyim havalarına girme. Tedbiri ve deneyimlerinin önerilerini her zaman dikkate al.
Ozan Yıldırım gibi bu işe yıllarını vermiş, organizasyonlar yapmış , herkese öğütler vermiş gencecik sırım gibi delikanlının başına gelenleri bir araştır bakalım. Nice olgun dalgıç basit hatalar yüzünden hayatlarını kaybettiler.
Bu spor çok tehlikelidir, denizle dalga olmaz.
Önce araştır, yavaş yavaş ilerle , zıpkın seçiminde de biraz araştırma yapsaydın cevap beklemeye gerek kalmazdı zira zıpkınla alakası olmayan ben bile 20 dakika harcasam gerekli bilgilere ulaşırdım.
Bunlar 1 kulağından girip öbüründen çıkmasın kardeşim.
baba......BÜYÜKSÜN... canım kardeşim benim ne güzel söyledin ağzına sağlık

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-2007, 22:26   #17
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
doğukan tafarından gönderildi
ben size abilerim diyorm çünki benden yaşça büyüksünüz.uyardığınız için çok teşekkür ederim dikate alıcam ama siz benim sorumu cevaplamadınız
Doğukan öncelikle aşağıda verdiğim linkteki tüm makaleleri dikkatlice okumanı tavsiye ederim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Buradaki bilgileri okuyup anladıktan sonra hangi zıpkın, hangi malzeme soruların daha netlik kazanır. "Ben elime zıpkın alıp suda gezeceğim" diyorsan git en ucuzundan bir zıpkın al. Ama "ben gerçek bir sualtı avcısı olmak istiyorum" diyorsan önce benim dediklerime bak, sonra konuşalım.

Ayrıca yeni başlıyorsan senin için çift lastik tamamen gereksiz olur. Zıpkın botu olarak da 75 ile sadece taşaltı yaparsın, açıktaki balığa atman zor olur. Kullanımı zor gelmezse 90 iyidir diyorum. Ama bunun üstüne gidip bir zıpkın alman için söylemedim, önce dediklerimi bir oku...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-02-2007, 06:51   #18
aganta borina borinata
Guest

doğukan bence önce yüzmeyi iyice bi öğren... ardından dalma konusunda biraz eğitim al... sonra zıpkınla balık avı konusunu bi araştır... zira balığı nerede nasıl bulacağını iyi bilmelisin...yoksa akşama kadar dolan dur bişey avlayamazsın...

aramıza hoşgeldin...

rastgelsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-02-2007, 12:09   #19
doğukan
Oltacı

teşekkürler cevaplarınız için.sanırım nasıl okuyacağımı ogrendım galiba.uyarılarınızı dikkate alıcam.saygılarla
Eski 23-02-2007, 12:35   #20
doğukan
Oltacı

abi açıklamaların için teşekkür ederim.sağolasın

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları