Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-08-2012, 03:24   #1
night fisher
Çımacı

night fisher kullanıcısının avatarı

Varsayılan M.Kemalpaşa'da yayın avımız 02-08-2012

3-4 gün önce,M.kemal paşalı arkadaşım Aydına telefon ettim,yayınların durumu nedir diye.''Abi süper dün gece 3 kilo üzeri 2 balık tuttuk,güzel balıklar çıkıyor gelsene''dedi.Denizinin de tadı yok,sabah 6.30 da çapariye çıkayım dedim,yeni doğmuş güneş bile yakıyor,nemli bir hava ,sabahın köründe yapış yapış oldum terden.Vaz geçip geri döndüm.Kurtlar epeyce büyüdü,bari şu yayınları bi ziyaret edeyim,gece avı yapayım serin serin,balıkta yapıyormuş diyerek,dün saat 16.00 gibi oğlum Yamaçla beraber yola çıktık.
Yolumuz üzeri UlUBAT köyüne giriş yaptık,hem biraz zaman geçirip akşamı etmek,hemde turnaya kaşık atmak amacımız.Hava güzel,poyraz püfür püfür esiyor.Köyün 500 m kadar ilerisinde gölden çıkış yapan çayın kenarına yanaştık.Neşemiz yerinde,iki iğneli dip oltasını oğluma bırakıp,at çek kaşık atarak su boyunca ilerliyorum.Yine aynı manzara,cennet bahçesi gibi doğanın içinde her yer çöp içinde.Kimi yeni aldığı kaşığın ambalajını ,kimi yemlik kullandığı tavuk ciğeri köpüğünü,kimi de kopan tırıvırısını,tazelediği misinanın eskisini HOYRATÇA atmış durmuş sağa sola.Pet şişeleri,poşetleri,yiyecek artıklarını saymama gerek yok,onlar her doğa parçasının değişmez öğeleri halinde zaten.Bu bela ,aldı başını gitti,insanlar bilinçlenecek diyordum ama hiç ümidim kalmadı.!!!!Doğayı ,kırları seviyorsunki ,gidip oralarda piknik yapıyorsun,balık tutuyorsun.Bu nasıl bir vicdandırki pisliğini o güzelim alanlara bırakıp gidiyorsun?????.Çok ama çok acil ağır para cezaları içeren kanunlar çıkarılarak,uygulanmasında titizlik gösterilmeli.Eğitim,meğitim hikaye,bu barbarlar!!!!! eğitilinceye kadar yurdumuzun herbir köşesi çöplüğe dönecek.
Biraz kolumun yorulması,en çokta şu çöplerin vaziyeti yüzünden canım sıkıldı ve kaşık atmayı kısa kesip oğlumun yanına döndüm.Dip oltasıyla epey bi balık tutmuş,kızıl göz(rutilus rutilus 1.foto),kızıl kanat(scardinius erytropthalmus 2.foto),tahta balığı(blicca bjoerkna 3.foto)ve uzun zamandır sayısı azalan,Dünyada sadece ulubat gölünde yaşayan tatlısu ringası (tirsisi)(clupeonella muhlisi 4.foto) oltasını şenlendirmiş.Yanına çöktüm,gururla seyredip,yemlerini hazırladım,yakaladığı balıkları hapise yerleştirdim.Bu arada çok ilginç bir şey oldu, tavuk yüreği takıp attığımız 9 nolu küçücük iğneli takıma 20-25 cm arası 5 adet turna(esox lucius) yakalandı.Oğlan lafı çaktı tabi'' baba sen kol kası yaptın,ben sinek iğneyle turna yakalıyorum'' diye.Saldık tabi suya kerataları da oldukça şaşırdım.
Saat 19.30 gibi toplanıp,gölün kıyısındaki set boyunca giderek,domates,kavun tarlaları arasındaki köy yollarını kullanarak iftar öncesi ilçeye ulaşıp Aydınla buluştuk. İftar sonu KİRMASTI çayının M.kemalpaşanın içinden geçtiği kısımda,çay bahçelerinin altındaki derin su bölgesinde oltalarımız suyla buluştu.(Ne hikmetse,en iri yayınlar her tarafı ışıklarla çevrili,kentin tam göbeği olan bu bölgede yerleşikler).
Yemimiz ağaç kurdu(ormanlık bölgede devrik ,yıllanmış,çürümüş ağaç gövdelerinden çıkan baş parmak kalınlığında ve 10 cm civarı boylarda kutçuklar).0/5 nolu iğneler ve 70 kg.çekerli misinelerle hazırlanmış,30 gr lık gezer kurşunlu ,tek iğneli takımların beklentisi oldukça fazla.Sağımızda ,solumuzda ve karşı kıyıda bir çok avcı yerlerini almışlar.Kalabalık beni daha bir umutlandırdı.Gece 01 e kadar,dört adet vuruş aldım ama balıklar beklenen boyların çok altında olduğundan,yakalanmadılar.Herkes sabırla bekliyor ,bir kişi nin 50 cm lik bir yayın patlağı yakalayıp suya geri salmasından başka bir hareket yok.(çok güzel organize olmuş bir avcı grubu ,birbirileriyle güzel anlaşmışlar,1,5 kilodan aşşağı balıkları geri salıyorlar,hatta aralarından bazıları çevre çaylardan yakaladıkları patlakları canlı tutup ,getirip oraya salıyorlar.) 01 De Aydının tavsiyesiyle yer değiştirdik,kendini suçlu hissediyor,üzme kendini kısmet diyorum ama yok tutacaz sen merak etme diyor.
Yeni yer daha akarlı bir bölge.Saat oldu 03 tık yok,bekliyoruz hala haramileri çıksınlar inlerinden,kapsınlar binbir zorlukla çıkarılan nefis ağaç kurtlarını.Bir olta daha hazırladım.0/2 İğne ve tavuk ciğeri taktım bu sefer.1.5-2 kg 'lık bir balık bari tutayım derdindeyim.Bir iki tatlı su kefali geldi doğal olarak bu oltaya,üç beş defa yem kaptırdım ki ,bir patlak 40 cm,ardından bir tane daha doğru suya ...Yok olmayacak,kısmetimiz yok bu gece...Topladık takımları ,koyulduk yola.Yolda uyuklayan oğlum lafı çakıyor yine,benim kategori acemi,seninki usta,ben balığımı tuttum ,akşama onlara talimiz diyor.HERKESE RAST GELSİN...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/821/balkav019.jpg/][/url]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 04-08-2012 " tarihinde saat 07:30 itibariyle night fisher tarafından düzenlenmiştir....
night fisher Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-08-2012, 04:23   #2
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Çok hareketli güzel bir av ve çok güzel bir anlatım. Hareketli bir av olmuş. İnşallah güzel yayınlarıda görürüz.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2012, 05:22   #3
night fisher
Çımacı

AĞAÇ KURDU

Bu mesaj en son " 04-08-2012 " tarihinde saat 05:26 itibariyle night fisher tarafından düzenlenmiştir....
Eski 04-08-2012, 17:19   #4
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Night fisher,Öncelikle isminizi yazsanız da size ismen hitap edebilsem.Yoksa bir yerlerde yazıyor da ben mi göremiyorum.
Yine anlatımın süper olmuş. Sanırım sen bu güne kadar güzel avlar yapmışsındır.Burada önemli olan Oğlunuzun balık tutmasıydı.Zaten O da alacağını almış.Bunda daha güzeli de olamaz zaten.

Bu güzel anlatımlı av raporun için teşekkürler.Daha bereketli avların olması dileğimle...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2012, 22:40   #5
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Değerli kardeşim fotolar ve rapor harika.bizlerle paylaştığın için teşekkürler.yiyimlik balığı tutmuşsunuz,kurtları azda olsa dökmüşsünüz.ufaklığın eline sağlık.Karabulut Kaptanımın da dediği gibi imza ayarlarından ad soyad yaş vb bilgilerinizi girseniz de hitapta kusur etmesek.

Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2012, 23:52   #6
sakkucuk
Çımacı

sakkucuk kullanıcısının avatarı

Maaşallah yeğenime. Ellerinize sağlık.
sakkucuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-2012, 11:59   #7
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Evet balık bahane manzaralar ve ortam şahane.Oğlunuzun ilk avı olmadığı belli ileride daha güzel avları olacağı muhakkak.Paylaşımınız için teşekkürler.Birdahakine daha güzellerine rasgele.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-2012, 23:24   #8
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Gece balıkçısı...
seni gerçekten kutluyorum...Harika bir rapor ve harika resimleri bizlerle paylaştın...Çok teşekkür ederim...Devamını diliyorum....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-08-2012, 16:40   #9
night fisher
Çımacı

Herkese,bereketli,sportmence yapılmış avlar dilerim...
Eski 08-10-2012, 16:44   #10
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
night fisher tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese,bereketli,sportmence yapılmış avlar dilerim...
Fatih;
Yeni raporların bekliyorum...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları