Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-11-2010, 20:49   #1
hüseyinzümrüt
Oltacı

hüseyinzümrüt kullanıcısının avatarı

Varsayılan Surf kamış...

arkadaşlar yeni bir surf kamış almayı düşünüyorum... ve baktığım kadarı ile şuana kadar lineaeffe ler oldukça iyi gibi görünüyor! ama lineaeffe nin free style modelinden sanırım artık piyasada yok izmirde bulabileceğim bildiğiniz yer varmı ! makina olarak ta ryobi ecusima 8000vi yi düşünüyorum.. 4.20m 100.300 atarlı bir kamış istiyorum tavsiyeleriniz için şimdiden tşk.ederim...

İspanyol Timbrado Ve İspanyol Raza kanarya üreticisi...
hüseyinzümrüt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-11-2010, 22:13   #2
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

kaptan cameron 390mt spro yedek kafalı long cast 460 misina damly 0.30 sarı renkli 400mt lik makarada toplam 178 tl harcayacak ve çok memnun kalacaksın güzel kardeşim sevgilerle mazhar üzümcü
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2010, 16:29   #3
hüseyinzümrüt
Oltacı

varmı başka tavsiyesi olan !!! mazhar abim tşk.ederim bu akşam incelemeyi düşünüyorum... ama benim aklımda lineaeffe kamışlar var bu kamışı kullananlardan bilgi ve birikimlerini paylaşmalarını beklihyorum

Eski 10-11-2010, 21:16   #4
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

aklını iyi kullan hüseyin markaya takılı kalma kullanıp denedikten sonra sana tavsiyede bulunuyorum . bende 9 makara 11 kamış var
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2010, 21:33   #5
hüseyinzümrüt
Oltacı

tşk.ederim abi bazı yorumları okudum rüzgarlı havada biraz sallanma sorunu varmış hafif olduğu içinmiş oda bunun dışındaki bütün yorumlar olumlu ancak benim bu ürünlerden herhangi birisini almaya gittiğimde bunları aynı anda görüp inceleyebileceğim bir market varmı? geniş kapsamlı yok diye biliyorum... ama en azından makinada ryobi exusima 8000 vi de ısrarlıyım

Eski 10-11-2010, 21:40   #6
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Ryobi 8000 bende de var ve çok memnunum.
Ki alırken bayağı bir araştırmıştım.
Kllanıpta şikayeti olan pek yok.
Genel olarak memnunlar makinayı kullananlar.

Kamış olarakta bildiğim kadarıyla lineaeffelerde kalitesi tartışılmaz kamışlar.
Kullanan arkadaşlar var ise size bilgi aktarırlar mutlaka.

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2010, 21:44   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

sevgili hüseyin kardeşim.

söylemiş olduğun kamış güzel bir kamış kullandım ve kaybettim.(kıyıdan balık götürdü)kaybetmeseydim hala kullanıyor olacaktım.
bir kamış öneriside ben vereyim.AMUDSON EXPERT 4.10m bu kamışıda kullandım ve linefee kamışın başına gelenin aynısı oldu.
makinaya gelince harika bir makina bence 6000 liği dahada harika ama tabi sen bilirsin.surf kamışlarda pek randımanı olmasada çekişlerde çok güçlü.

illa surf kamışlarda ısrar ediyormusun bilmiyorum ama 3m lik kamışlardan tavsiyede edebilirim.mesela silstar elegance linefee surf kamış ile atmış olduğun mesafeye yaklaşacağına garanti veririm.hafif olmasının yanında balığı çekerken çok güçlü ve balığa i,stediğin şekilde yön verebiliytorsun

sen bana yakınsın birgün görüşelimde daha detaylı ve görsel anlatayım.

madem çamdibilisin.görüşebiliriz
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2010, 21:45   #8
hüseyinzümrüt
Oltacı

evet bende yorumları bekliyorum..tv aldım bu kadar yoğun bir araştırmaya girmedim açıkçası. elimde shimano 6000 fb var spro 3.30 teleskopik kamışım mevcut ama alırken tecrübesizlikten dolayı aldım makine tekne avında oldukça verimli ama kıyıdan daha istediğim performansı alamadım... o sebepten bu son olsun diyorum zaten ortalama ayda 1 defa yakın olduğu için kordona gidiyorum. o sebepten güzel bir set yapmak istiyorum... bakalım değerli ark.lar bilgilerini paylaşırlarsa onların vermiş olduğu bilgilerden yararlanmak istiyorum...

Eski 10-11-2010, 21:50   #9
hüseyinzümrüt
Oltacı

eywallah hasan abi kesin görüşürüz... nasip olursa zaten seni burada hemen hemen herhafta av raporlarından takip ediyorum.... verdiğin bilgiler benim için önemlidir.....tşk.ederim şu anda SPRO TRAVELLER KAMIŞ 50-100G 3.30M kullanmaktayım bilmiyorum ya ben alışamadım yada kamış cidden iyi değil.. o sebepten bu sefer en az 3.90 lık bir kamış almak istiyorum.. maximumda 4.30 o sebepten lineaeffeleri takipe almış durumdayım.. surf için 6000 vi yi mi öneriyorsun sen abi !!!

Eski 10-11-2010, 22:03   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

hüseyin bence o kadar uzun kamış pek kullanışlı olmasa gerek.
atmak istediğin mesafe nekadar olması gerekiyor.?yani ne kadar atmak istiyorsun.?linefee kamış gerçekten güzel bir kamış.bir önceki msj dada yazdım benim kullandığım kamışlardır ben memnunum.benimle balığa kim geldiysede veya bendeki gördükleri kamış veya makinaları görünce alıp memnun olduklarını söylediler.

büyük paralar veripte kullanılmayan kamış veya makinalarıda gördüm.söylediğin ecosima makinayı ilk kullanan kişiyim.yani izmire ilk geldiğinde belki ilk bana verildi yorum yapmam içinde ertesi günü balığa gitmiştim.aynı anda iki tane paşayı çektim ve hiç zorlanmadım hala ilk günkü gibi sağlam ve güçlü kullanıyorum.ama sörf kamışlarda atış esnasında performansı sörf makinalar kadar yüksek olamıyor malesef

öyle bir kamışada spro sörf makina seçmen daha uygun olur.
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları