Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır?

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-10-2007, 23:36   #1
fisher1968
Oltacı

fisher1968 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Balıkçı tiplemelirine örnek !!!!

İŞTE BALIKÇI TİPLEMELERİNDEN İKİ TANE
ACEMİ:ACEMİ: Birden göz bebeklerinizin ta içinde yer alıverir,Kenardan seyretmesi çok eğlencelidir.Kamışını sallamaktan veya oltasını atmaktan çok misina düğümlerini büyük bir hızla çözmeye çalışır. Kamışla ya da kasnakla atış yapacağı zaman kendinizi koruyacak bir yer bulmanız ya da yanından uzaklaşmanız sağlığınız açısından önemlidir.Ağaçlık bir yerdeyse oltası genelde dallara takılır.Kıyıda o olta sallıyor ise bilin ki oltanızı toplamanız gerekir,Şansına bir balık yakalarsa(ki yakalar) iğneyi nasıl çıkaracağını genelde bilmez ve etrafına ya yardım isteyen bakışlar fırlatır ya da durumu çaktırmamaya çalışır. Sabrınızı zorlayarak acı bir gülümseme ile ona yardıma koştuğunuzu görüverirsiniz Genelde tek bir oltayla şansını dener ve onu da bir iki denemeden sonra kullanılamaz hale getirir.Sizden!!!! abi misinan varmı(kalınlığı önemli değildir o anda),abi SİNEK OLTAN VARMI(ilk bildikleri tanıdığı olta o dur).Araştırmacıdır.Bazen ustalara göre daha bir şanslı olup habire balık çekebilir.İşte o an NE YAPARSINIZ?? bilemem
GÜRÜLTÜCÜ:GÜRÜLTÜCÜ: Bunlar daha gelirken kendilerini belli ederler. Bunların arabaları da gürültücüdür. Eski veya bakımsız motordan ,egzostan feci gürültüler kopabilir. Teybin sesi muhakkak ki açık camlardan etrafa yayılmaktadır. Piknik magandalarından tek farkı olta atmaya gelmeleridir. Eğer orada tanıdık birilerini de bulurlarsa ,ister aynı yakada ister uzakta olsunlar selamlaşma faslı gayet şamatalıdır. Hatta en son yaşadıkları balık maceralarını bile herkesin duyacağı şekilde bağıra böğüre anlatmaktan çekinmezler. Yapılacak tek şey oradan uzaklaşmaktır
Sponsored Links
Eski 05-01-2008, 11:44   #2
ahm@
Oltacı

ahm@ kullanıcısının avatarı

ikincisi süpermiş
ahm@ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2008, 13:42   #3
mufi
Guest

Acemi balıkçı denince,- etrafta bir sürü boş yer varken Mutlaka senin bir metre sagına veya soluna gelir. çantasını koyar
- o gün ve yer itibari ile bir sürü gereksiz malzemesi ile dolu çantayı açar...
- ve o mekana uymayan bir kamış ve makinası vardır..
- önce sizden hangi balık çıkıyor diye sorar.
- ardından biraz fazla yeminiz varmı der. ve yem ister..yada uygun bir takım.
- ilk olmasada 2, atışı sizin oltanın üstüne ve çaprazınadır..
- bu durum eger sizin gözünüzen kaçtı ise atıştan 2 dakika sonra oltayı toplar ve tabii sizin olta ile beraber..
- karışan oltaların çözülmesi size kalır..hatta bir ara komşu eline iğne bile batırabilir...
- nadir de olsa en ufak bir vuruşta bile çok ani olarak kamışa asılıp yepyeni oltayı kıranlar bile olmuştur...bu durumda heyecanlanmayın...du edinde sizin yerdeki oltanıza gelip basmasın'!
-İsmailin dediği gibi komşunun atışlarınde mutlaka çömelin sakın boy göstermeyin.. Allah muhafaza!!! baktınız durum tehlikeli yere yatın..
-sorudugu sorulara bildiğinizi degil tam tersini söyleyin.. zira mutlaka itiraz edecektir . bu durumda yine sizin dediğiniz olur..
-Şaka bir tarafa hiç kimse annesinin karnında ögrenmedi bu işi elimizden geldiğince yardımcı olacagız acemilere..

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2008, 11:54   #4
meliko
Oltacı

Mufi nin son cümlesi çok doğru kimse bu işi bilerek doğmuyor illaki bi gün bi yerden başlıyor
meliko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2009, 01:43   #5
YAKALARIM
Oltacı

YAKALARIM kullanıcısının avatarı

doğru aynı şeyleri hepimiz yaşamadıkmı
YAKALARIM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2009, 01:52   #6
YAKALARIM
Oltacı

YAKALARIM kullanıcısının avatarı

merhaba arkadaşlar ben siteye yeni giriş yaptım daha doğrusu bilgisayar kullanmayı yeni kavramaya çalışıyom daha çok at çek işine bakıyom tekne olursa sırtı çok az da olsa üçlü kanca ilerki günlerimizde daha henüz ustalarımın görüntülerini tam olarak göremedim dedim ya şu çağın makinesine yeni alışıyom,resim çekmeyi bu alete monte etmeyi tam öğrenince rapalalardan kendi çalışmalarımızdan örneklerle acizane katılmak isterim,şimdilik kalın sağlıcakla...lütfen sigaradan ve alkolden uzak kalmaya çalışalım...mütevazi olmak hoş,iyi,güzel olmaktır.
YAKALARIM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2009, 19:58   #7
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

MUFİ imza ayarlarınızı göremediğim için böyle hitap ettim.o kadar güzel tarif etmişşinizki anlatamam ileride bende birkaç eklenti yapmak istiyorum. ancak değerli arkadaşlarım alınmasınlar ben öğrenmek isteyenlere sonuna kadar yardımcı oluyorum fakat hem bir şey bilmeyip hemde sonsuz ukala olanlaradır sözüm
Eski 17-03-2009, 12:11   #8
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

he he he balıkçı tıplemerındekı tespıtler gercekten harıka... ama dedıgınız gıbı bızlerde bu ısı bılerek dogmadık herkes zamanla alışıyor dostlar...
Eski 17-03-2009, 19:05   #9
mehmeterhan
Miço

mehmeterhan kullanıcısının avatarı

ha ha ha hepsıde dogru valla ıyı tespıt edılmıs super
mehmeterhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2009, 19:33   #10
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

yahu arkadaşlar hiç unutamıyorum 23nisan günü idi kavak deresinde denizin ağzında yılan balığı tutmaya çalışıyoruz ogün teke çıkarmaya çalışırken ayağım kaydı ve cumpp giydiğim tulum boynuma kadar su doldu. neyse yedekler falan üstümüzü değiştik birde soğuk zor bela bir ateş yaktık deniz kıyısından ıslak odun,kütük topluyor önce kurutup sonra yakıyoruz.derken hemen yanımıza bir araba geldi arabanın bizim tarafımızdan inen takım elbiseli ve yumurta topuk ayakkabı giymiş anlatılmaz derece ukala olan bir genç dayııı nerrden kaldırdınız bu odunları be... inanın ondan sonraki ukalalıkları yazmıyorum sabredecek kadar olgun olmasak kavga çıkacak ve biz tam donanımlı beş kişiyiz düşününün .neyse hava karardı ve bir müddet sonra diğerleri kalkıp gitti. ama biz toplanmaya başlayınca ne yazıkki benim tulum ve kepçe arabanın altından kalk gidelim yapmıştı . ukalalığın yorumunu size bırakıyorum . selamlar rastgele

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları