Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-04-2006, 08:23   #11
aserkansatı
Guest

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Hepsini okumadım ama bunları paylaştığın için teşekkür ederim mustafa abi.
Doğayı kirleten, insanların sağlığın hiçe sayan, canlıların ölümlerine zehrlenmelerine sebep olan bu yaratıkların yatıcak yerleri yok.
Ben Taygunun bu cevabına bayıldım arkadaşlar...Hepsini okumamış ama Mustafa abisinin ne yazacağı hakkında da fikir sahibi... İşte sanal ortamda olsa,arkadaşlık budur.İnsanlar birbirini tanıyor ve güveniyor.Çok hoş gerçekten...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-04-2006, 02:37   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Ben Taygunun bu cevabına bayıldım arkadaşlar...Hepsini okumamış ama Mustafa abisinin ne yazacağı hakkında da fikir sahibi... İşte sanal ortamda olsa,arkadaşlık budur.İnsanlar birbirini tanıyor ve güveniyor.Çok hoş gerçekten...
Serkan abi dürüstçe hepsini okumadığımı belirttim. Zaten sonuna kadar okusam burda söylenmemesi gereken kelimeleri kullanabilirdim. Sadece şu son günlerdeki zehirli varillerle ilgili yazıyı okudum sinirlenmeme yetti. İnsanlar nasılda böyle aç gözlü böyle düşüncesiz böyle bencil olabiliyorlar çocuklarını, torunlarını hiç mi düşünmüyorlar

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2006, 22:45   #13
mustfer
Kaptan

Edirne Uzunköprü’de 200 atık varili bulundu

EDİRNE, (DHA)

Tuzla, Gebze, Dilovası'ndan sonra Edirne'nin Uzunköprü İlçesi’nde de 200 varil bulundu.

Varillerin içinde bulunan siyah atıkların deredeki suya karışma ihtimali paniğe yol açtı.

Varillerin bulunmasıyla birlikte Uzunköprü Kaymakamı Mehmet Aydın, Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Soyal, İl Çevre ve Orman Müdürü Abdullah Bülbül olay yerine giderek incelemelere bulundu. Atıklardan alacakları numuneleri inceleme imkanlarının olmadığını belirten İl Çevre ve Orman Müdürü Abdullah Bülbül, İzmit'teki İZAYDAŞ'ın gerekli incelemeleri yapabileceğini ve hemen gerekli temaslara geçeceklerini söyledi.

Uzunköprü Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler olay yerinde çalışmalarını sürdürüyor. Variller, dereden balık tutan vatandaşlar arasında panik yarattı.

Bakalım bunlardan başka nerelerde çıkacak?
Eski 27-04-2006, 05:20   #14
mustfer
Kaptan

Yeni Çevre Kanunu kabul edildi

26.04.2006 - Mynet

Çevre Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Kanuna göre, atık alım, ön arıtma, arıtma veya bertaraf tesislerini kurmayanlar ile kurup da çalıştırmayanlar, 60 bin YTL para cezasına çarptırılacak. Yasak atıkları toprağa verenlere, 24 bin YTL ceza kesilecek. Balık çiftlikleri, kapalı koy ve körfezler ile doğal ve arkeolojik SİT alanlarında kurulamayacak.

ÇED sürecinde yanlış ve yanıltıcı bilgi verenler, 1 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Yüksek Çevre Kurulu oluşturulacak.

Başta idare, meslek odaları, birlikler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkes, çevrenin korunması ve kirliliğin önlenmesiyle görevli olacak, bu konuda alınacak tedbirlere ve belirlenen kurallara uymakla yükümlü olacak.

Çevrenin korunması, bozulmasının önlenmesi ve kirliliğin giderilmesi alanlarındaki her türlü faaliyette, Çevre ve Orman Bakanlığı, yerel yönetimler, gerekli hallerde meslek odaları, birlikler ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacak.

Bakalım bu yeni kanun ne kadar etkili olacak? Yoksa uygulama sıkıntıları aynen devam edecek mi? İsteyen istediği yerleri kirletmeye, varilleri gömmeye devam edecek mi?

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları