Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Tatlı Su Balıkları

Tatlı Su Balıkları Türkiyede yaşayan tatlı su balıkları hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-11-2009, 21:08   #1
erzhasan
Oltacı

Varsayılan At-çek

iyi günler adım hasan siteye uzun zmandan beri geziniyorum ama henüz aradığım şeyi bulamadım o yüzden siz değerli üstadlarımdan yardım almak istedim takıntılı kaldığım konu şu alabalık avı için gölde at-çek yapmak itiyorum kamışım shımano alivio ax 2,70 cm ama buna uygun makine bulamadım sizlerden yardım edecek üstadlarım varsa yardım cı olabilirmisiniz (bütçem:80tl)....rasgele
Eski 13-11-2009, 21:33   #2
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

valla yıllardır alabalık avlıyorum 10ytl lik makina bile iş görüyor.ama nasıl bi şey arayabileceğini söyleyebilirim.kamış göl için iyi,büyük nehir için idare eder,dere için fazla.alabalık ağzı kolay yırtılan bir balıktır.kendiside çok fazla çırpındığı için çok fazla bekletilen oltadan her türlü kaçar(eğer üst çeneye dik olarak takılmamışsa)bu yüzden hızlıca çekebileceğin bir makinaya ihtiyaç duyabilirsin.birde fazla misinayı sarmasından ziyade yemin uzağa gitmesine engel olmayacak kafaya sahip bir makina aramalısın.bence makinayı idare eder bi şey al.misinanı en sağlamından al.neden dersen devasa boyutlarda alabalıklar kaçırdım.tamamına yakını misina yüzünden oldu.çok küçük boyutlarda alalar bile bayağı direniyor çünkü
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-11-2009, 23:27   #3
erzhasan
Oltacı

saol abi bunları biliyordum saol abi ama ben sadece sizlerden makine markası ve modeli istedim çünkü hemen hemen hepsine baktım ama bulamadım
Eski 15-11-2009, 23:19   #4
erzhasan
Oltacı

acaba sorumu yanıtlayacak bir büyüğüm yokmu?
Eski 21-11-2009, 20:31   #5
eskişehir'li
Oltacı

eskişehir'li kullanıcısının avatarı

Alıntı:
erzhasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
acaba sorumu yanıtlayacak bir büyüğüm yokmu?
ultralight olta 1.90cm. uzunlukta, max. 3-4 kg. lık misina, ultralight spining reel (makara), 4-6 gr. (1/16-1/8 oz.) mepps al. bununla kolayca atabilir, alabalık yakalayabilirsin. yaklaşık 40- 50 liraya malolur. umarım yardımcı olabilmişimdir. rastgele.
eskişehir'li Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-11-2009, 20:34   #6
eskişehir'li
Oltacı

eskişehir'li kullanıcısının avatarı

Alıntı:
erzhasan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
saol abi bunları biliyordum saol abi ama ben sadece sizlerden makine markası ve modeli istedim çünkü hemen hemen hepsine baktım ama bulamadım
markaya örnek olarak quantum hypercast micro rd öneririm ama şu anki fiyatını bilmiyorum.
eskişehir'li Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-2011, 09:22   #7
f1r1nc1_72
Oltacı

f1r1nc1_72 kullanıcısının avatarı

Abi , Spro passion Modellerini bulabilirsen onları almanı tavsiye ederim.Akın abinin dediklerinede uygun bir makine...Askıdan 1 kg kefali çektim Ama yarı yolda kamıştan korkup misina yı elime alıp devam ettim Bu arada fiyatı 60 lira gibi bir şeydi ben alırken...

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları