Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-01-2006, 19:57   #1
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Peki ya Alkol

Hadi bakalım şimdi ne yapacaksınız.Balıkçılık,balık,deniz,güneş,sitede verilen efe rakı linkleri....... .Bu konuda da yorum yapın sağlık açısından...Benden yorum yok taki gözümüz toprağa bakıncaya kadar.. Seviyorum ne yapayım...
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-01-2006, 20:45   #2
ilhan
Kaptan

ilhan kullanıcısının avatarı

Ben alkol konusunda da aynı fikirdeyim hiç sarhoş olmadım alkolle zaten toplasam 1 çaybardağı içmemişimdir sadece tattım okadar. Tattıklarım arasında kanyak votka viski likör rakı ve bira var Tattıktan sonra yorumum hep şu oldu neden içiyorsunuz dedim arkadaşlara.
Ben içmedim vede inşallah içmemde.
ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 00:11   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

alkol için durum biraz daha farklı tabii

şaka bir yana, günde bir bardak kırmızı şarabın yararlı olduğu ve akdeniz diyeti (buradaki diyet beslenme anlamında ) dediğimiz beslenme tarzında tavsiye de edildiği ortada. en güzel açıklamayı şu cümle yapar bence: herşeyin fazlası zarar.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 00:18   #4
rüzgar2
Kaptan

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
alkol için durum biraz daha farklı tabii

şaka bir yana, günde bir bardak kırmızı şarabın yararlı olduğu ve akdeniz diyeti (buradaki diyet beslenme anlamında ) dediğimiz beslenme tarzında tavsiye de edildiği ortada. en güzel açıklamayı şu cümle yapar bence: herşeyin fazlası zarar.
ŞARAP DEDİNDE ŞU DİKKATİMİ ÇEKİYOR İÇTİĞİM ZAMANLAR...BENİM İÇTİĞİM ŞARABIN ÜSTÜNDE 2 YIL İÇİNDE TÜKETİLMELİDİR YAZIYOR..NASIL İŞTİR ANLAMADIM NASIL ŞARAP BU YOKSA BU ŞARAPMI BİZİ 2 YILDA TÜKETECEK DEMEK İSTİYOR...YOK YOK PARASI FAZLAYSA VARDIR BİR SEBEBİ..KALİTEDEN KAÇMAYACAKSIN...
Eski 05-01-2006, 00:25   #5
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

abi o işi anlatmak biraz teknik kaçar da şu kadarını söyleyeyim:

her şarap saklamaya uygun değildir. bu kaliteden çok şarabın üretim koşulları ile ilgilidir. yani iyi kalite olup da kısa sürede tüketilmesi gereken şaraplar da vardır.

ama şu da gerçektir ki en iyi kalite şaraplar, yıllandırılmış kaliteli şaraplardır. ucuz şarapları yıllandırsanız da çok fazla birşey değişmez. tabii yıllandırma koşulları da önemli. ne kadar süre meşe fıçıda, ne kadar süre şişede beklemiş vs.

şarap konusu derin konu valla. neyse uzatmayayım ben şimdi .

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 02:07   #6
mufi
Guest

Varsayılan şarap

şarap iyidir.. iyi bir kırmızı şarap kan yapar..kalp damarlarındaki plaklaşmayı önler denir..ben de diyen doktorun yalancısı oliim.

bira hoştur ama sonu boştur.. içmeyen alık olur/içen hamal olur
bira her yerde içilmez. en azından WC) si olan bir yerde içilir.
balıkçının oltasının yanında en iyi eşlik edeni dir..

rakı en son gelir zira başrol odur.başefendi..dir..mezesiz olmaz..ona yakışmaz..
az iç/öz iç/efendice evine git.ağırabi ol...

mufi,1957
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 02:25   #7
rüzgar2
Kaptan

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
şarap iyidir.. iyi bir kırmızı şarap kan yapar..kalp damarlarındaki plaklaşmayı önler denir..ben de diyen doktorun yalancısı oliim.

bira hoştur ama sonu boştur.. içmeyen alık olur/içen hamal olur
bira her yerde içilmez. en azından WC) si olan bir yerde içilir.
balıkçının oltasının yanında en iyi eşlik edeni dir..

rakı en son gelir zira başrol odur.başefendi..dir..mezesiz olmaz..ona yakışmaz..
az iç/öz iç/efendice evine git.ağırabi ol...

mufi,1957

Bu mesaj en son " 20-10-2007 " tarihinde saat 23:05 itibariyle rüzgar2 tarafından düzenlenmiştir....
Eski 05-01-2006, 04:20   #8
Epidermoid_Karsinom
Guest

öncelikle kaba fikirlerim. alkol de sigara kadar zararlı ve gereksizdir. insan vucuduna zarar verirle ikiside ama bagimlilik yönunden bakarsaniz sigara bagimliligi cok yaygin olmasina ragmen alkol bagimliligi daha dikkat cekicidir. bunun en onde gelen sebebi de alkolun sistemik etkisinin daha gorunur olmasindandir. az miktarda tuketildiginde ozellikle damar ve kalp rahatsizliklarina iyi geldigi gorusu tartisilmaktadir yeterli destegi yoktur. onun yerine gececek daha etkili besin ogeleri mevcuttur. bu gorus alkol tuketenler acisindan dogru kabul edilir. eger bu konuya devam edilecek olursa farkli ve daha tibbi fikirler ortaya atilabilir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 04:27   #9
rüzgar2
Kaptan

Haftada Bir Kaç Gün Bazen 3 Gün Içtiğim Olur.söylediklerine Katiliyorum.bu Bizim Gibi Içenlerin Bahanesi Gibi Geliyor.eşime Bazen Diyorumki Bak şarap Faydaliymiş Her Akşam Bir Iki Kadeh Içeyim Diyorum.bakmişim Ki Bir şişe Bitmiş..benim Anne Ve Baba Tarafinin Kalp Problemleride Vardi.hepsi Kalpten öldü...bizede şöyle Bir Vuracak Ki Herhalde öyle Anlayacağiz...
Eski 05-01-2006, 04:32   #10
Epidermoid_Karsinom
Guest

biraz daha az kullanmak lazim. daha iyi olani kullanmamaktir kalp hastaliklarinda sigara kullanimi daha cok zararli eger ickiyi kullanmak istiyorsaniz ve birakamıyorsaniz bir kadeh sarap hergun degil kullanin ama bunu bir tip adami olarak soylemiyorum cunku sonucta karacigerinizde surekli alkol yaglanma ve ileridede hepatitler B ve C ardindan da siroz gelisebilir bu kisiye gore miktari degisen bir haldir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları