Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-03-2010, 21:43   #1
Serhat SAN
Oltacı

Serhat SAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan İstanbulda Balık Tutulacak Yerler Nerelerdir ?

Arkadaşlar galata bazen kalabalık oluyo bende başka yerler aramak zorunda kalıyorum ama pek bilgim yok yerler ile ilgili , özellikle avrupa yakası yine fatih ve zeytinburnu yakınlarında biryer söylerseniz sevinirim anadolu yakasına gidemem arabada yok zaten yine yakın yerler olsun

birde unkapanı köprüsü kalabalık olmuyo unkapanında iyi balık çıkıyomu hiç denemedim ?

İstanbul / Zeytinburnu

Galata Köprüsü

0 RH +

**Malzemelerim**

Serhat SAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-03-2010, 08:56   #2
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Serhat, İstanbul tarafında avlanan arkadaşlarımız sana bu konuda yardımcı olacaklardır mutlaka.
Bzi avlanmayı bırak İstanbul'da, gezemedik göremedik bile
Ama onuda yapacam bu yaz nasipse.
Belki olta takımlarınıda alır öyle gelirim.
Sen öğren şimdiden yerleri

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2010, 17:55   #3
Serhat SAN
Oltacı

Serhat SAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Serhat, İstanbul tarafında avlanan arkadaşlarımız sana bu konuda yardımcı olacaklardır mutlaka.
Bzi avlanmayı bırak İstanbul'da, gezemedik göremedik bile
Ama onuda yapacam bu yaz nasipse.
Belki olta takımlarınıda alır öyle gelirim.
Sen öğren şimdiden yerleri
gel gel istanbul güzeldir inşallah öğreniriz birkaç yerde sallarız oltaları

İstanbul / Zeytinburnu

Galata Köprüsü

0 RH +

**Malzemelerim**

Serhat SAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2010, 22:59   #4
EMİRCAN
Oltacı

valla ustalar dururken tavsiye etmek bize pek düşmez ama galata köprüsünden hiç boş dönmedim daha doğrusu hiç 2 kovadan aşağı dönmedim tabiki çok erken gitmen gerek
0 rh +

SÜPER ACEMİ
EMİRCAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-06-2010, 15:36   #5
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

İstanbulda av yapılabilecek hemen hemen her yerde olta atmışlığım vardır. Tek sorun avlak bölgesindeki kalabalık ise bunu aşmanın pek çaresi yok. Ancak sabah çok ereken saatlerde avlanacağın yere gelir ise nispeten daha tenha bulabilirsin. onun dışında da av yapılabilecek yerlerin belirli olması, herkesin bu yerleri bilmiş olması, özellikle balığın bol olması durumunda insanların bu yerlere hucum etmesi kalabalığı doğurmakta. Sakin olan yerler ancak sahil şeridi uzun olan bölgeler. Fatih-Zeytinburnu bölgesine yakın yerler Eminönünden Yenikapıya kadar olan sahil şerididir. Bu sahil şeridinde denizin bazı bölgelerde sığ oluşu, bazı bölgelerde kaya dolgu olması hasebi ile ayakta bile durmanın sorun oluşu nedeni ile sınırlı alanlarda olta atalabilmektedir. Sana tavsiyem boş bir gününde bu alanda yürüyüşe çıkman. bu esnada nerede kim ne tutuyor hepsini görebilirsin. Ben en çok Karaköydeki katlı otoparkın önündeki iskele kenarını severim.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-2010, 05:51   #6
brkgayrimenkul
Oltacı

Arkadaşlar balıkta bir kaç yerde ben size yazayım.
Avrupa Bölgesinde oturanlara tavsiye olarak,Sarıyer bölgesinde;aşiyan,kireçburnu,tarabya,yeniköy,bebek kıyı şeridinde çok rahat ve güzel balık tutablirsiniz.
brkgayrimenkul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2010, 09:57   #7
ckr
Oltacı

Ben oldukça acemiyim bu işte daha geçen hafta bir olta takımı satın aldık ama ilk denememizi üsküdar salacak arasında kıyı şeridinde yaptık normalde avrupa yakasında oturuyorum ama orada denk geldi ilk olta atışımız. o bölgede de atış yapan bir çok insan vardı fakat akıntının kuvvetli olduğunu sağlam bir makina ve kamış gerektiğini belirtmek istedim
ckr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2011, 10:42   #8
KingStriker
Oltacı

Valla 1 seneyi gecti ben hala bir tane bile balik tutamadim. Olta biraz kisa ondan galiba cok uzaga atamiyorum ya da bende bi bahtsizlik var. Koskoca Galata koprusunde bile ben gittigimde bir Allah'in kulu balik cikaramadi. Yeni bi olta alip bir de oyle deneme yapcam artik.
KingStriker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2011, 10:53   #9
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Aydın kardeşim sorunun tam olarak oltada olduğunu zannetmiyorum.
Yaklaşık 2.5 aydır İstanbulda kıyılardan doğru dürüst av yapılamıyor zaten, Balık son derece az ve nazlı. O nedenle ümidini yitirme. Bir eksiklik duyarsan ve sorun olursa yardım edebiliriz.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2011, 12:36   #10
evrenoss
Oltacı

evrenoss kullanıcısının avatarı

selamlar ,Balık tutulacak meralar özellikle boğazda herkesce bilindiğinden kalabalık oluyor. birde balık bolsa yan yana olta sallarsın... maalesef zamanının yarısını da karışan takımları çözmekle harcarsın((.... ama gözün korkmasın sabahın çok erken saatlerinde başlarsan tenha olur((Tarabya civarını tavsiye ederim)
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları