Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-06-2012, 23:41   #1
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kızılırmak'ta hüsran, göletde sevinç

21 Haziran 2012 günü sabah saat 04 de Kızılırmak ta avlanmak niyeti ile yola çıktım.bir kova solucan,bir kova sülükle niyetim Perşembe,cuma 2 gün kafama göre avlanmak.saat 05 gibi avlanacağım yerdeydim.2 oltayı sülükle 1 oltamı da solucanla yemleyip suyla buluşturdum.Niyet kayda değer büyüklükte yayın yakalamaktı.Sülüklere bir iki zayıf vuruş ,solucanlı oltaya takılan bir karışlık sıtma (bekir).saat 08 e kadar tık yok.bir iki aracın gelmesi beni huzursuz etti.çünkü gelenler ellerindeki oltalarda kaşık var,belli ki at çek yapacaklar.2 genç bir iki kaşık attıktan sonra benim oltaları çekmeye başlayınca kaşık atmayı bıraktılar.55-60 yaşlarında bir vatandaş başladı kaşık atmaya.bir iki kez benim oltalara takınca sinirlendi."çek kardeşim oltalarını "demesi üzerine "sabah saat 05 de geldiğimi benden sonra kendilerinin gelerek benim sahamda kaşık attıklarını söyledim.özellikle benim oltamın üzerine kaşık atarak oltamı çekmeye başladığında "suç işlediğini kolluk kuvveti çağıracağımı "söylememe rağmen kıyıya kadar çektiği takımımı koparttı. Bende Emniyetin bölgesinde olduğum için polisi aradım.durumu anlattım müdahale etmelerini istedim.10-15 dakika sonra tekrar aradım.gelmeyeceklerse İl emniyetten yardım isteyeceğimi daha evvel de Jandarmadan koruma talep edeceğimi bildirdim.5 dakika sonra 2 polis damladı yanıma.kimliğimi ve amatör balıkcı belgemi gösterdim olayı anlattım.polis bana 3 olta ile avlanamayacağımı burasının kaşık atmak için en uygun yer olduğunu vs.vs masal okumaya başladığında arabamdaki tarım orman bakanlığın yayınladığı SİRKÜLER kitapcığından kaç olta atacağım, kaç iğne kullanacağım hakkındaki parağrafları okuttum.ve takımımı koparttığı için vatandaştan davacı olsam işlem yapması gerektiğini usulunce anlattım.Memur arkadaşlar anında çark edip "Arkadaş haklı ,elinde kitap var,bu işi biliyor kanunca balık yakalamak için burada bulunuyor onu rahatsız edemezsiniz,davacıyım derse işlem yapmak zorunda kalırız" diyerek vatandaşı oradan uzaklaştırdılar.4. oltamı da solucanla yemleyip suya attım saat 09 olmuştu.saat 12 ye kadar sıtma ve tatlısu kefalleri ile oyun oynadım.yakalananlar devamlı suya iade tabii.belki 10 araçlık bir konvoy gelince "La havle vela Sabır" çekip oltalarımı topladım.sülüklere hiç ellenmemiş iğnedeki solucanlarım da ufak balıklar tarafından bitirilmiş olduğu için hüsranla kızılırmak avımı sonlandırdım.ilçe merkezine uğrayıp 3 adet karafırın ekmeği alarak gölete gitme kararı aldım ve yola koyuldum.
saat 13 gibi gölet de yerimi almıştım.ama hava çok sıcak olduğu için olta atmadım.aracımı gölge bir yere çekip saatin 16 olmasını güneşin etkisinin azalmasını bekledim.havanın sıcaklığı biraz azaldığında göletde kısa bir yemleme yapıp balığın ne yaptığını tesbit etmeye çalıştım.sazanlar genelde suyun yüzündeki ekmeklere dalıyorlardı.mantarlı 2 olta hazırlayıp başladım işe.saat de 17:30 olmuştu.bir iki limit altı sazan çektim "babanıza söyleyin onlar gelsin" diyerek suya iade ettim.hava iyice serinlemişti ama hafiften rüzgarda çıkmıştı.20-25 metre uzağıma attığım olta aniden gerilerek makara cızırdamaya başladığında "tamam vakit geldi artık" diyerek başladım çekmeye.sazanı kıyıya aldığımda epey mutluydum.15-20 dakika aralıklarla aynı boyda 3 sazan almıştım.Rüzgarın epey sertleşmesi ile oltalarımı topladım.balıkları alıp evin yolunu tuttum.
Eve geldiğimde kapıda Biladerim ve kiracımız vardı.balıkları görünce "oh oh 3 kapıya 3 balık" diyerek hemen birer tanesine el koydular.etmeyin eylemeyin bir resim çekeyimde vereyim desemde "onları eve sokarsan bize vermezsin "diyerek anında ellerinde birer sazanla gözden kayboldular. Size de sadece resimdeki sazan kaldı dostlarım.Yolu düşen geçerken uğrayan dostlar için dolabımda bir parça balık mutlaka vardır. buyurun beraber yiyelim dostlarım.
epey uzun bir rapor oldu özür dilerim.resimler de fotoğraf makinam arızalandığı için telefonla çekilmiştir onun içinde özür.
Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-06-2012, 11:31   #2
kadir 06
Tayfa

kadir 06 kullanıcısının avatarı

Hayrettin bey epeyce macera dolu bir av saatleri gecirdiginiz belli.Ama onemli olan her ne olursa olsun avdan sogumamis olmaniz ve ava golette devam etmeniz sizin ne kadar bu ise gonul vermis oldugunuzun bir gostergesidir.Sizi kutluyorum ayrica paylasimci olmanizda yabana atilir gibi degil.Afiyet seker olsun.Keyifle kalmaniz dileklerimle...
kadir 06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-2012, 11:52   #3
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Değerli arkadaşım Hayrettin, Kadir çok doğru söylemiş...
bende sana bu paylaşımın için çok teşekkür ediyorum...
Afiyet şeker bal olsun...amma kilo yapmasın...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-2012, 12:07   #4
orhan69
Kaptan

orhan69 kullanıcısının avatarı

tebrikler hayrettin abi dahada güzelleri nasip plsun
Eski 24-06-2012, 13:42   #5
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Üstadım paylaşım için teşekkür ederim
Emeğine sağlık
İğnen keskin olsun
Üstadım sana misafirliğe gelirsem sana hediye kaşık getircem
Ama biryerde davetsizlerin gelmesi avlak yerini değiştirtmiş,
sana 3 balık getirmişler

Bu mesaj en son " 24-06-2012 " tarihinde saat 18:27 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-06-2012, 17:53   #6
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Hayrettin abi maşallah eline sağlık
Eski 25-06-2012, 11:12   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

İnsanın kendi elindeki kozları bilmesi çok güzel. Yoksa kolluk kuvvetleri biran evvel çözüm bulup arkasını dönüp gitmeye çok fazla meyilliler ve bu yüzden sürekli masal okuyorlar.

Güzel bir hareketle o kişilere dersini vermiş olmana sevindim Hayrettin abicim. Biraz gezişli bir av olsada amacına ulaşmışsın

Tebrik ediyorum devamını diliyorum. 3 kapıya da afiyet bal şeker olsun
Bir daha ki av mahali belli oldu bu sefer direk gölettesin sanırım..

İğnen her daim keskin misinan sağlam olsun
Rastgelsin..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-06-2012, 11:42   #8
Tekniker İbrahim
Çımacı

Tekniker İbrahim kullanıcısının avatarı

Hayrettin abi,azmine ve bilğine çok teşekkür ederim.Hakkımıza nasıl sahip çıkmamız gerektiğini bizlere anlattıgın için.Balık ta şahane.Darısı bizlerin başına.
Saygılarımla
0 532 660 05 56
Tekniker İbrahim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-06-2012, 13:54   #9
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Yorumlarınızdan dolayı teşekkürler dostlarım.yolu düşen tüm dostlar için dolabımda mutlaka balık bulunur.uğramayan pişman olur söylemedi demeyin.
Vatandaş olarak hakkımızı savunmayı bilmiyoruz."heyt hüyt" e pabuç bırakmamak için bazı şeyleri bilmemiz gerekiyor.haklı olduğum konuda sonuna kadar giderim.haksız olduğumda da özür dilemesini bilirim.
Anıl kardeşim sazan her zaman elimin altında,benim derdim büyük yayın yakalamak.İnşallah onuda kızılırmağın kenarında 2 gece yatarak yakalayacağım.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-06-2012, 15:30   #10
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yorumlarınızdan dolayı teşekkürler dostlarım.yolu düşen tüm dostlar için dolabımda mutlaka balık bulunur.uğramayan pişman olur söylemedi demeyin.
Vatandaş olarak hakkımızı savunmayı bilmiyoruz."heyt hüyt" e pabuç bırakmamak için bazı şeyleri bilmemiz gerekiyor.haklı olduğum konuda sonuna kadar giderim.haksız olduğumda da özür dilemesini bilirim.
Anıl kardeşim sazan her zaman elimin altında,benim derdim büyük yayın yakalamak.İnşallah onuda kızılırmağın kenarında 2 gece yatarak yakalayacağım.
eline koluna yüreğine sağlık ustam. yaşamış olduğun olaydan çok iyi dersler çıkarılmalı.
afiyet olsun...

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları