Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-06-2007, 10:21   #1
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Arrow Yine kırklareli barajı,yine kaşık,yine tatlı su kefali...

Merhabalar abilerim ve kardeşlerim.İki akşam önce,arkadaşlarla baraja gitmeye karar verdik.Bisikletlerimizi hazırladık.Dün sabah iyice heveslendik.Tabi ben izin alma işini sonraya bırakmıştım.Anneme telefon ettim,olmaz dedi.Eve geldim yalvar yakarizin istemeye başladım.Babana sor dedi.Babama telefon açtım.4 kişi gideceğiz falan dedim neyse biraz düşünüp izin verdi. Saat 12.30 da kafamızda şapkalar,elimizde oltalar baraj yolunu tuttuk.Baraj merkezden 7 km.Arkadaşın kafasına uyup seti geçip karşı tarafa gittik.Attık oltaları hiçbirşey yok.Tabi gerisingeriye güneşin altında setin sağ köşesine geldik.Bir iki kaşık denedim.Olta takıldı.Koptu.Makarada 20 metre misina kaldı.Baktım balık yok bizimkileri ikna edip setin diğer köşesine gittik.Set kayalıklarına çıkıp attım oltamı.Güneşten yanan arkadaşlar kapris yapmaya başladılar.Tam biz gidiyoz derken oltama resimdeki kefal geldi.Çocuklar hemen geldiler tabi yanımıza.Neyse yarım saat daha olta attık.Saat 5.45 oldu.balık vurmayınca yine kaprise başladılar.Neyse oradan çıktık.Başka bir yola saptık.Baktık esmer vatandaşlarımız yüzüyorlar barajda oradan geri döndük.Dikenli telleri aşıp bir koya indik.Orada da salladım ltayı.Hiçbirşey yok.6.30 da geri dönmeye karar verdik.Aslında tam balığın vurma saatiydi ama çocukların kaprisi sıkmıştı beni.Hem oltada da misina kalmamıştı.Güzel bir gündü.Geriye bir kefal,bronz tenler ve kısmet olursa çocuklarıma anlatacağım ufak bir hatıra kaldı...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Sevgiler ve saygılarla...
ogameci39@hotmail.com

Bu mesaj en son " 23-06-2007 " tarihinde saat 09:42 itibariyle ykmk tarafından düzenlenmiştir....
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-06-2007, 10:42   #2
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Yunuscan kardeşim sana zarar dahi verebilecek ortamlar yerine böyle güzelliklerle dolu bi ortamda bulunman dahi çok güzel bir şey.Tebrikler kardeşim.
Eski 22-06-2007, 10:46   #3
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
nevzat tafarından gönderildi
Yunuscan kardeşim sana zarar dahi verebilecek ortamlar yerine böyle güzelliklerle dolu bi ortamda bulunman dahi çok güzel bir şey.Tebrikler kardeşim.
Vallahi orası da zararlı biraz.İçkiciler oluyo bazen.Bi de engerek yılanı çok fazla...Ama dikkatli olunursa zarar gelmeyeceği kanısındayım...
ogameci39@hotmail.com

Eski 22-06-2007, 11:58   #4
mufi
Guest

Yunuscan genelde gençlerin nazı önce anneye geçer. sende öyle başladın. garibim annelerde söz geçiremeyince olayı babaya havale eder.(evlat ya fazla ısrar edemez) eh artık babada diktatör değilse izin çıkar.
anneler her zaman haklıdır benimde 19 yaşında bir oğlum var.
sizlerin ne şartlarda bu yaşa geldiğinizi anneler babalar bilir.her zaman dikkatli ol..özellikle kayalık bölgeler tehlikelidir ve gittiğin yeri mutlaka ailen bilsin.
herkese tavsiyem..
bu iş bir hobidir/spordur/ sonuçta çok fazla iddacı olmamak gerekir her türlü iddia ve inat ın getirisinde riskler de vardır...bu işi eğlence gibi görüp risk almayın...zevk haline gelsin..illede bu gün balık tutacam .. demeyin.

bu günün yarınlarıda var..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2007, 12:12   #5
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Yunuscan genelde gençlerin nazı önce anneye geçer. sende öyle başladın. garibim annelerde söz geçiremeyince olayı babaya havale eder.(evlat ya fazla ısrar edemez) eh artık babada diktatör değilse izin çıkar.
anneler her zaman haklıdır benimde 19 yaşında bir oğlum var.
sizlerin ne şartlarda bu yaşa geldiğinizi anneler babalar bilir.her zaman dikkatli ol..özellikle kayalık bölgeler tehlikelidir ve gittiğin yeri mutlaka ailen bilsin.
herkese tavsiyem..
bu iş bir hobidir/spordur/ sonuçta çok fazla iddacı olmamak gerekir her türlü iddia ve inat ın getirisinde riskler de vardır...bu işi eğlence gibi görüp risk almayın...zevk haline gelsin..illede bu gün balık tutacam .. demeyin.

bu günün yarınlarıda var..
Teşekkür ederim Muvaffak abicim...Nasihatlerinin bana yararı oldukça fazla.Beni önemsediğin için çok teşekkür ederim...
Saygılar üstadım...
ogameci39@hotmail.com

Eski 22-06-2007, 19:48   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yunuscan kardeşim yine yapmışsın yapacağını arkadaşlarına söyle ses yapmasınlar balıklar kaçar valla (hadi iyisin bak gürültüden kurtardım seni)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-06-2007, 09:40   #7
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Yunuscan kardeşim yine yapmışsın yapacağını arkadaşlarına söyle ses yapmasınlar balıklar kaçar valla (hadi iyisin bak gürültüden kurtardım seni)
Sakin ve sıcak havada,kulağında ipod,bağıra bağıra şarkı söyleyip sonra balığın vurmadığını söyleyen arkadaşlarım var.Uyarıdan da anlamıyorlar.Ama idare ediyoruz işte.Zaten balığa ya başka bir balık hastası ile çıkacan ya da yalnız.Çünkü balıkçının halinden balıkçılar anlar...
Hepimize rastgelsin...
ogameci39@hotmail.com

Eski 29-06-2007, 23:08   #8
genc balıkcı tunahan
Miço

Alıntı:
ykmk tafarından gönderildi
Sakin ve sıcak havada,kulağında ipod,bağıra bağıra şarkı söyleyip sonra balığın vurmadığını söyleyen arkadaşlarım var.Uyarıdan da anlamıyorlar.Ama idare ediyoruz işte.Zaten balığa ya başka bir balık hastası ile çıkacan ya da yalnız.Çünkü balıkçının halinden balıkçılar anlar...
Hepimize rastgelsin...
ewet o sıcak havada kulağına ipod takıp şarkı söyleyenler var hatta bikere başıma geldi
mersinde sabah 5te çıkıp hurra kefale kıbrıslar karışıyo vb. olaylar yaşıyorum
ama babam sadece kumsaldan avlanmama izin veriyor(çünkü kamışları evde unuttum o yüzden kayalıkta avlanmama kızıyor) işte ogün tek başıma gittim boğuştum kefallerle sonra sıkılıp bisiklete atladım daha olta atmayacaktım
bi gittim adamın yanında birsürü ucu boş kamışı var amca biraz kamışı ödünç alabilirmiyim yanınızda tutuyum dedim adam verdi kıbrısımı kamışa taktım tututum geri saldım sonra güneş iyice azdı gölgede olsak bile 45in altına inmiyor bende adamın kamışını geri verdim eve gittimazcık uzanıp arkaşım ozanın yanına gittim ozan yarın benimle balığa gelir misin diye sordum oda hemen tabiki diye atladı.bende babama ozanla gideceğim kayalıkta avlanabilirmiyim? babam ozanlaysa tamam dedi.ogün sabah hava öyle sıcak öyle sıcaktıki bırak kahvaltı yapmayı adama soğuk su sıcak gibi geliyordu.ogün balığı iptal ettik.akşam üzeri gittik köprü altına kulağına ipodu takmış bağırarak yengeçleri kovalıyor ve o sırada yosuna basıpı cup suya ipod nasıl çırpındıysa kulağından çıkıp yüzeyden dibe doğru yavaş yavaş indi ve ipod bulunamadı...
Eski 30-06-2007, 00:32   #9
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
genc balıkcı tunahan tafarından gönderildi
ewet o sıcak havada kulağına ipod takıp şarkı söyleyenler var hatta bikere başıma geldi
mersinde sabah 5te çıkıp hurra kefale kıbrıslar karışıyo vb. olaylar yaşıyorum
ama babam sadece kumsaldan avlanmama izin veriyor(çünkü kamışları evde unuttum o yüzden kayalıkta avlanmama kızıyor) işte ogün tek başıma gittim boğuştum kefallerle sonra sıkılıp bisiklete atladım daha olta atmayacaktım
bi gittim adamın yanında birsürü ucu boş kamışı var amca biraz kamışı ödünç alabilirmiyim yanınızda tutuyum dedim adam verdi kıbrısımı kamışa taktım tututum geri saldım sonra güneş iyice azdı gölgede olsak bile 45in altına inmiyor bende adamın kamışını geri verdim eve gittimazcık uzanıp arkaşım ozanın yanına gittim ozan yarın benimle balığa gelir misin diye sordum oda hemen tabiki diye atladı.bende babama ozanla gideceğim kayalıkta avlanabilirmiyim? babam ozanlaysa tamam dedi.ogün sabah hava öyle sıcak öyle sıcaktıki bırak kahvaltı yapmayı adama soğuk su sıcak gibi geliyordu.ogün balığı iptal ettik.akşam üzeri gittik köprü altına kulağına ipodu takmış bağırarak yengeçleri kovalıyor ve o sırada yosuna basıpı cup suya ipod nasıl çırpındıysa kulağından çıkıp yüzeyden dibe doğru yavaş yavaş indi ve ipod bulunamadı...
Eee Tunahancım balıkçı adamın ahını almayacaksın,sonuç böyle olur di mi?
Sevgilerle...
ogameci39@hotmail.com

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları