Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-05-2012, 18:34   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
hakeden tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abi haklısın. Ama bu yasağı koyanlar ile denizin temizliği ile ilgilenenler niye buna bir çare bulmuyorlar o da başka bir sorun. Deniz kıyısında muhteşem (coğrafya olarak) bir ilde yaşıyorsunuz ama o ilin dışarısına doğru çıkmak zorundasın. Çok acı
Yasağın konulma sebebi o bölgede bulunan balıkların yenmesinin insan sağlığı açısından yaratacağı problemlerdir.
Ayrıca o bölgeye balık avı yapmak isteyen herhangi bir teknenin girmemesi hakkında sıkı bir takip söz konusudur..
Kıyıdan balık avlayan insanların kontrolünün yapılmamasının sebebi de sirkülere yasak koyduk günah bizden gitti tutarsanız tutun politikası olarak düşünüyorum..
Bu yasak konulmadan önce o bölgelerden çok güzel çupra vb. avlarım olmuştu fakat yasak geldi geleli 1-2 sefer arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için inip olta atmamaya kararlıyken alkolün etkisiyle olta atma boyutuna gelmişti tabi ki gelen lidakiler denize geri gitmişti
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-05-2012, 14:59   #2
hakeden
Çımacı

hakeden kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yasağın konulma sebebi o bölgede bulunan balıkların yenmesinin insan sağlığı açısından yaratacağı problemlerdir.
Ayrıca o bölgeye balık avı yapmak isteyen herhangi bir teknenin girmemesi hakkında sıkı bir takip söz konusudur..
Kıyıdan balık avlayan insanların kontrolünün yapılmamasının sebebi de sirkülere yasak koyduk günah bizden gitti tutarsanız tutun politikası olarak düşünüyorum..
Bu yasak konulmadan önce o bölgelerden çok güzel çupra vb. avlarım olmuştu fakat yasak geldi geleli 1-2 sefer arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için inip olta atmamaya kararlıyken alkolün etkisiyle olta atma boyutuna gelmişti tabi ki gelen lidakiler denize geri gitmişti
Abi kesinlikle yazak koyulduysa uymak lazım. Sağlık söz konusu. Ama ben bu işe çok üzülüyorum. Böyle harika bir ilde yaşayıp imkanlarından faydalanamamak içler acısı. İnsanların doğaya verdiği zararın sonuçları.
A Rh (+)
hakeden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-05-2012, 13:38   #3
Kerem YAMAN
Çımacı

Kerem YAMAN kullanıcısının avatarı

yasaktırda niye kimse ilgilenmiyor

09,04.1984 izmir çamdibi 0.RH +
Kerem YAMAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2012, 14:24   #4
hakeden
Çımacı

hakeden kullanıcısının avatarı

Ustalar Mustad 505 3/0 iğnem takılmalara karşı fırdöndülü kurşunum av günüde mamun veya boru kurdu düşünüyorum. Çipura için iyimidir?
A Rh (+)
hakeden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-05-2012, 15:27   #5
B.U.R.A.K
Oltacı

B.U.R.A.K kullanıcısının avatarı

ben ksk de oturuyorum tersane tarafına hergece sahil güvenlikten torpilli olduğunu düşündüğüm tekneler ağ atıyor. asker bişey demiyor uzaklaştırmaya çalışıyor sadece pasaport yıkık kemerde hergece birsürü insan olta atıyor bu insanları deniz polisi karşıya geçiriyor istedikleri saattede geri alıyorlar buna yakalayıp sattıkları balık paralarından komisyon verdikleri için polis göz yumuyor karşıya bırakıyor. ağcılarında bu oltacılarında tuttukları balıklar kilizman bostanlı koop.da satılıyor. lüks restaurantlarda satılıyor işin gerçeği yasakda olsa bizim toplumumuz baştakiler özellikle para için bitakım olaylara göz yumuyorlar bende kıyı avcılığını seviyorum gidiyorum körfeze ama tuttuğum balıkları yemiyorum geri atıyorum yada arkadaşlar alıyor yenmemesi gerektiğini düşünüyorum şu aralar balık başladı çoook iri çupralarda var rastgelsin..
B.U.R.A.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-2012, 21:54   #6
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Çupra gezici balıktır.Körfez de eskisi kadar kirli değil bence yenmesinde bir sakınca yok.
Eski 11-05-2012, 05:04   #7
hüseyinzümrüt
Oltacı

hüseyinzümrüt kullanıcısının avatarı

abi siz tutunda yemezseniz bi alo deyin ben gelirim sizden alırım sizin yerinizede yerim

İspanyol Timbrado Ve İspanyol Raza kanarya üreticisi...
hüseyinzümrüt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları