Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-02-2007, 17:04   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan 25 şubat organizasyon raporu

Sabah 6 sularında balçova kipa önünde buluştuk Adnan,Onur,Kıvanç,Tago,Gürol dan oluşan kadro sahaya çıkmaya hazırlanmaya başladı. Narlıderede sağlam bir kahvaltı sonrası yollara düştük. İlk hedef çeşme-germiyan koyuydu 2 saat kadar olta attık sadece 1-2 ufak tıkırtı aldım onlarında devamlılığı yoktu. Baktık böyle olmuyor yer değiştirip ıldır tarafına doğru gitmeye karar verdik. Ildırda ufak bir liman vardı baktık kıyıdan olta atanlar var bizde ordan şansımızı denemeye karar verdik. Tam bu sırada nasıl olduysa ağ temizleyen 2 balıkçıyla sohbete başladık şöyledir böyledir derken bir baktık tekne üzerinde denize açılıyoruz Yemimiz gani gani 15 paket borukurdu 1 torba sülünez 1 sübye ve bolca tuzlanmış sardalya (1 aylık -15 günlük 1 günlük olmak üzere 3 çeşit ). Pınarın çiftliğine yakın bir dubaya bağlandık hava esiyor ama fazla değil ve zaten ıldır adaları bizim olduğumuz yerde dalgayı kesiyordu salladık oltaları bekle allah bekle tık bile yok bir vuruş aldım ve aşağı resimde görülen fangri tekneye misafir oldu devamı gelir diye heveslensekte hevesimiz kursağımızda kaldı orda tek balık çıkmadan yerimizi değiştirdik. Derinlik burda 60-65 civarlarıydı (daha önceki yer tahmini 30 civarlarıydı) neyse salladık oltaları ama tık yok takımı yarım kulaç kaldırıp indiriyorum arada ki balık yemleri görsün dikkat çeksin diye yine bu işlemi yaparken baktım takım kalkmıyor hemen kepçe hazırlayın diye talimat verdim aşağıdaki iri kalamar çıktı ardından onur abi bir mercan çekti bir kaç adet erkek mercan çektik az sonra hava fırtınaya hatta kasırgaya çevirdi baktık orda duramıyoruz zaten pek balıkta yok yer değiştirelim dedik adaların kuytusunda bir yere gittik çok sığ bir yerdi fazla vakit kaybetmeden ordan kalkıp başka bir yere gittik burdada bir kalamar yakaladım balık burdada yoktu borukurdu bile suda şişiyor aynen geri geliyordu artık geri dönelim bari donduk burda dedik yavaş yavaş sırtı çekerek limana dönüşe geçtik tam limana yaklaşırken açıkta 1-2 tekne gördük haydi birde şansımızı orda deneyelim dedik açığa çıktıkça kuzucukların arasında hoplaya zıplaya yol almaya başladık gidip dubaya bağlandık oltalara tıkırdayan birşeyler vardı bir karagöz takıldı oltama madeni 1 ytl büyüklüğündeydi ancak denize iade ettik tabiki baktık burdada hayat yok zaten rüzgar mermi gibi insanın kafasını delip geçiyor bari geri dönelim evimize erken varmış oluruz diyerek geri dönüşe geçtik balıklıovada çayla birlikte yenilen fırınlanmış helva ekmekten sonra evlerimize balıksız ama mutlu şekilde döndük
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 100_0590.jpg (146,6 KB, 130 Görüntülenme)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-02-2007, 17:10   #2
gokseldbuga
Guest

Bugün salı, 3 gündür rapor bekliyoruz dimi, çatlattınız adamı,
neyseki Tagocum hızlı çıktı da balık sinirlerim yatıştı biraz,
Bugün ne güzel raporlar var yahu dadından yenmiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 17:17   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

vallaha Göksel abi yollamaya utandım ilk başta ama sonradan hava şartları çok kötüydü mazeretim var (asabiyim ben) diyerek yolladım resimi

Eski 27-02-2007, 17:37   #4
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Güzel av olmuş ellerinize sağlık,Ama anlayamadığım bir şey var bir çok balıkresimleri yanında çakmak veya cuğara paketi var bunun anlamı nedir?

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 17:41   #5
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

tago demek bir gün evvel gelseniz oralarda tanışacaktık ama cumartesi olta atılacak havada yoktu siz yine deniz yapmışsınız oltamın pası gitti diyeceksin için rahat eder.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 17:45   #6
gokseldbuga
Guest

Mehmet abi, çakmak , cigara yakalanan avın boyutunu belirtmek için konuyor, bunun yanında belirleyici başka birşey de konabilir tabiiki
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 17:52   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Mehmet abi mutfakta baktım en yakınımda tuzluk ve çakmak var tuzluk balık kokmasın diye çakmağı boyunu belli etmesi için kullandım. Sigara ile çakmak hemen bağdaştırılıyor ama ben sigaraya karşı biriyim ve hiç bir zaman kullanmadım hatta yanında sigara koyulan fotoğraflara bende karşıyım

Eski 27-02-2007, 18:09   #8
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Mehmet abi mutfakta baktım en yakınımda tuzluk ve çakmak var tuzluk balık kokmasın diye çakmağı boyunu belli etmesi için kullandım. Sigara ile çakmak hemen bağdaştırılıyor ama ben sigaraya karşı biriyim ve hiç bir zaman kullanmadım hatta yanında sigara koyulan fotoğraflara bende karşıyım
taygun, denizde olmak bile ayrı bir keyif.bu arada kalamarlar güzelmiş.nasıl bir takımla ve netür bir yemle aldın. belirtirsen sevinirim taygun.

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2007, 18:28   #9
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

kalamar için zokalar var yılmaz abi onları normal 3 köstekli takımın en üstüne kösteklere dolaşmayacak şekilde bağlıyorum ki genelde bu bağladığım yer fırdöndü oluyor duruma göre kesip alabiliyorum genelde pembe-turuncu-kırmızı tonlarını kullanıyorum.

Eski 27-02-2007, 18:59   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Sevgili arkadaşlarım, bahse konu meralar son derece verimli meralar olup; yazın buraların tadına doyum olmaz....İlla velakin, azıcık daha zamanı var......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları