Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Misinalarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-02-2008, 23:11   #1
dejavus
Oltacı

dejavus kullanıcısının avatarı

Varsayılan Asso Double strengt

Şu an fluoro carbon misinalar nedir?avantajı dezavantajı nedir?gibi konulara bakıyorum.daha önce almış olduğum Asso Double Strenght marka misinaın kendi sitesinden öğrendiğim kadarıyla bu misina fluoro carbon kaplama imiş.(fakat bunu misinayı bana satan kişi bile yeni öğrendi )Şimdi gelelim asıl soruya acaba bu misina fc kaplama olması sebebiyle görünmezlik ya da az görünürlük etkisi yapar mı verimli olur mu?(bedenlerde ve köstekte kullanılacaktır) bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.sevgiler saygılar...
Eski 05-02-2008, 00:53   #2
Teaser
Kaptan

Exclamation Sevgili Ercan Kardeşim

Aslında düşündüğümden biraz erken oldu ( hala tecrübe etmekteyim ) ama tavsiye etmem.Bunlar Asso Double Streght ile ilgili kişisel tecrübelerimdir.Çekeri iyi , beden olarak kullanılabilir.Ama burada da klipsli fırdöndüye veya fırdöndüye veya da başka bir bedene birleştirme yaparken atacağın düğüm çok önem kazanıyor.Yani düğümsüz düğüm tarzlarını kullanman gerekiyor.Ama kösteklerde kesinlikle tavsiye etmem.Yine düğümlerde çok zayıflayıp hemen kopuyor ki; düğümü atmadan önce ıslatmama rağmen.Örneğin Rapala Düğümünde çok kötü tecrübeler yaşadım.En sevdiğim birkaç rapala ve kaşığıma maloldu.Piyasada ondan çok daha ucuz ve kullanışlı misinalar var.Varsın çekeri 1-2 kg. az olsun.Ben öncelikle orta sert ya da daha öncelikle yumuşak misina tercih etmeni naçizane tavsiye ederim.Çünkü balığı çekerken heyecandan veya acemilikten oluşabilecek hataları daha iyi tolere eder. Tabi karadan avlanıyorsan.Tekne olayını hiç bilmem.Şimdilik bu kadar.Sevgiler...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.

Bu mesaj en son " 05-02-2008 " tarihinde saat 01:08 itibariyle Teaser tarafından düzenlenmiştir....
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları