Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-12-2006, 11:54   #1
aganta borina borinata
Guest

Varsayılan sazan hakkında bi çok şey...

enteresan derecede ayrıntılı bi site...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-12-2006, 12:43   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

eline sağlık Doğan, tatlı sucuların işine yarayacaktır...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 16:10   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Tatlı su'da avlanan avkadaşlarım.Epeyden beri sesiniz soluğunuz çıkmıyor.Balık mı yok,yok sa soğuklara yenik mi düşdünüz........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 16:17   #4
Güven ÖZYELDAN
Guest

arkadaş yazıyorsunuz tatlı suyla ilgili yazıları gidemedik bu güne kadar hiç kaşındıryorsunuz her tarafımızı bizimde, yazacağınıza alın götürün bizide bir gün ava tadalım şu tatlı su avınıda ....saol doğan ellerine sağlık...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 19:55   #5
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

ya arkadaşlar sevemedim şu sazan etini. avı hoş da..........

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2006, 19:25   #6
balıkçısofi
Oltacı

haklısın ilker abi.sazanın avı çok zevkli ama tadı için aynı şeyi söyleyemem.
bide abi bu sazanların bulundukları suyun temizliğine göre lezzetleri değişiyor.
ben birsefer bataklıklı bir suda sazan yakaladım.vallahi tadı tıpkı o çamur gibiydi.ama daha temiz dibi kum ve çakıl olan ve etrafı çamlık olan gölerdeki sazanlar gerçekten farklı.bana çok lezzetli geldi.hele hele aynalı sazanın eti diğerlerine göre daha lezzetli.
balıkçısofi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2006, 07:46   #7
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

Varsayılan kış uykusunda sazancılar:):):)

dogan abi eline saglık mükemmel bi paylaşim ve ne desen haklısın ilker abi sazan sıcagı seviyor o yüzden kendini gölün çamurlu kısmına gömüyor ne kadarda dip oltası ile ugraşsan sogukdanmıdır nedir hayvan tenezül bile etmiyor yeme,,hatta geçtiğimiz hafta iki gölete gittik en güzel yemleri hazırladık ama havamızı aldık ,,neyse artık yaza işallah ...ama siteyi hergün takip ediyorum merak etmeyin ....bi nevi sahne arkasındayım ...rastgele abiler...
Eski 04-12-2006, 10:01   #8
aganta borina borinata
Guest

arkadaşlar...memleketimde bulunan balıklar adına konuşmak bence daha doğru olur...buralarda kış dedinmiydi tatlı su balıkları bite...az da olsa av verirler ama yayın balığı dışında pek bi şey yakalanmaz...yayın balığıda malum zaman alan bi balık...biz burada akşamdan bırakma yaparak avlıyoruz genelde...arasıra yayına gidiyorum avı da oldukça güzeldir...ama sudak, sazan biter...

sazanın yenmesine gelince...malum ağırbaşlı ve tembel bi balıktır o yüzden durgun suları seçer yaşam alanı olarak...ve yaşadığı alanın kokusunu taşır...küçük olanları daha az kokar ama irileri ki bunlar herkes için tercih sebebidir gerçekten rahatsız edici olabilir...

yakaladığınız sazanların derisini yüzün ve pişirmeden önce en az yarım saat kadar tuzlamış bi durumda bekletin...eğer unlarsanız artık kokudan pek bi şey kalmaz...ama unlamam derseniz belki çok az da olsa halen bi miktar koku alabilirsiniz...

zaten sazan çok lezzetli bi balık değildir...tatlı su balıklarının da çoğu deniz balıklarına nazaran daha lezzetsiz olabilir kişilere göre...ama kışın yakalanan sazan yayın yazın yakalananlara göre daha lezzetlidir...

daha önceki yazılarımda söylediğim gibi avı da çok zevkli değildir bence...cüsseli ama cüssesi kadar güçlü bi balık değil...ama balığı iğneye taktıktan sonra maharet ister çekmek zira ağzı hassastır...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2006, 17:59   #9
mufi
Guest

Varsayılan sazan avı

Alıntı:
igmsva tafarından gönderildi
ya arkadaşlar sevemedim şu sazan etini. avı hoş da..........
İlkercim sana katılıyorum.. tutması iyide yerken hele benim gibi yakın gözlük takanlar için işkence.. çift gözlük lazım. birde ince uçlu cımbız..kılçık ayıklamak için tabiii..onu çok kızartacaksın ki kemikler yansın..o zamnda etin dış yüzeyi sertleşiyor. kısacası formalitesi fazla balık....ancak kafa hoşken gidiyor..yine en temizi zargana arkadaşlar..temizliği kolay yemesi kolay...hem göze de iyi gelir.. ışıl ışıl yapar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-12-2006, 18:55   #10
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Wink

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
İlkercim sana katılıyorum.. tutması iyide yerken hele benim gibi yakın gözlük takanlar için işkence.. çift gözlük lazım. birde ince uçlu cımbız..kılçık ayıklamak için tabiii..onu çok kızartacaksın ki kemikler yansın..o zamnda etin dış yüzeyi sertleşiyor. kısacası formalitesi fazla balık....ancak kafa hoşken gidiyor..yine en temizi zargana arkadaşlar..temizliği kolay yemesi kolay...hem göze de iyi gelir.. ışıl ışıl yapar..
aman canım abim kendine iyi bak boş ver sazanı mazanı. deniz balığından şaşma.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları