Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Tekne Bakımı ve Donanımı

Tekne Bakımı ve Donanımı Motor tavsiyeleri, tekne ve motor bakımı hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-10-2006, 00:16   #1
BALCI KAPTAN
Oltacı

Varsayılan Eklemek istediklerim.4

Eğer benim gibi tamirci bulunmayan bir yerde iseniz mutlaka iyi bir takım çantası edinin.Ayrıca teknenizde şanzman varsa ana şafttan gelen kaplini sökmeniz gerekir.Bunu ustalar genellikle sıcak geçme yaparlar.Çıkarırken çektirme ile olur fakat takarken problem yaşarsınız.Takım çantanızda her numara çift ağız anahtar,boru anahtarı,ingiliz anahtarı,lokma takımı,gres(bu teknede olursa iyi olur.) krom civatalar ve somunlar(her boy edine bildiğiniz kadar edinin.) motor yakıt hortumları(tabi ben pancar için konuşuyorum.)Soğuk havalar için fitillik pamuk veya eter(bunun dozajı iyi ayarlanmalı),motor yağı(teknede olursa iyi olur,sübap lastiği aşınmış bazı pancarlar önden ince yağ atar bunun için az az eklerseniz iyi olur.) çivi,yedek bayrak,pas sökücü,yağdanlık,çektirme,tornavida,kerpeten eğer marşlı motor ise karga burun,yan keski,yedek switcler,ampuller ve çikolata kağıdı veya aliminyum folyo(bu paslanan lamba içleri için en azından o an iyi bir aydınlatma sağlar.)Ayrıca keskin bir iki küçük bıçak bence yeterlidir.Bunları denizdede yanınızda bulundurusanız iyi olur.En azından basit arızalardan dolayı kürek çekmek zorunda kalmazsınız.
BALCI KAPTAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları