Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-10-2005, 07:07   #1
aserkansatı
Guest

Varsayılan Anadolu Leopari

Anadoluda son aslan ve çita 1800lerin sonunda öldürüldü.Kaplan 1970 yılında Uluderede vuruldu.1973 yılında Beypazarında vurulan leoparın son Anadolu Parsı olduğu sanılıyordu ki 2002 de Cemal GÜLAS adlı araştırmacı tarafından Kaçkarlarda yaşadığı tesbit edildi ve görüntülendi.Siirt ve Hakkariden,Mersinin Mut ilçesinden yeni leopar ihbarları geldi araştırıldı,dışkıları ve parçaladıkları hayvanların artıkları bulununca yaşadıkları kesinleşti.Tüm acımasızlığımıza karşın Anadolumuzda yaban hayatı sürüyor.Uludere halkı kaplanı yeniden gördüğünü söylüyor.Şu anda yurdumuzun dağlarında insanlardan uzak köşelerde kaplan,leopar,sırtlan,ayı kurt gibi hayvanların hala soluk alıp verdiğini bilmek beni çok mutlu ediyor.Çünkü yaban hayatının bitip her yanın evcilleştiği bir dünyada yaşamak bana fazla steril geliyor.Düşünsenize denizlerimizde sadece kültür çipurası ve levreğinin yaşadığını...Çoook çok sıkıcı olurdu her şey...

Bu mesaj en son " 24-05-2007 " tarihinde saat 15:17 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları